Kanada'da Yüksek Lisans Programları

Kanada’da Yüksek Lisans

Kanada, dünyanın en gelişmiş, refah düzeyi en yüksek ülkeleri arasındadır. Çok kültürlülüğe açık yapısıyla kendinizi rahat ve güvende hissedersiniz. Dünyanın en huzurlu ülkeleri arasında gösterilen Kanada aynı zaman da eğitim kalitesi bakımından en gelişmiş ülkeleri arasında yer alır. Kanada’nın en büyük avantajlarından biri de yasal çalışma iznidir. Kanada’da 2 yıl eğitim sonrası Kanada 3 yıl oturma ve çalışma izni tanımaktadır. Kanada’da yüksek lisansınız devam ederken yasal çalışa izninizle bir yandan da çalışabilirsiniz.

Kanada kaliteli eğitimle, Amerika ve İngiltere’ye kıyasla daha makul fiyatlarda yüksek lisans eğitimi alabilirsiniz. Kanada’da İngilizce resmi dil olsa da Fransızca eğitim almak isteyenler için oldukça iyi bir seçenek. Kanada’nın Quebec Eyaleti’nde resmi dil Fransızca. Öyle ki Quebec eyaletinin en büyük şehri olan Montreal, Fransa’nın Başkenti olan Paris’ten sonra Fransızca konuşulan en kalabalık 2. Şehir konumunda.

Kanada’da konaklama seçenekleri olarak düşünüldüğünde aile yanı konaklama ve yurt konaklama seçenekleri mevcuttur. Tabii ki ev kiralama, otel konaklama seçenekleri de her zaman mevcuttur. Parasal anlamda en önemli konaklama türleri yurt konaklaması ve aile yanı konaklamasıdır. Kanada’da aile yanı konaklaması oldukça gelişmiş profesyonel bir sistemdir. Genellikle aile yanı konaklama seçeneklerinde konakladığınız ev şehir merkezlerinde oluyor. Aileler genellikle sabah kahvaltı ve akşam yemeğinde öğrencilere yardımcı oluyorlar. Hem yol masrafının en aza indirilmesi, hem şehrin tüm imkanlarından yararlanabilecek potansiyelde olmasının yanı sıra rahatlığıyla aile yanı konaklama en çok tercih edilen konaklama türüdür. Yurt konaklamalarının en büyük artısı ise yeni giden öğrenciler için oldukça fazla bir sosyalleşme imkanı yaratılmasıdır.

Kanada’da yüksek lisans program seçenekleri oldukça fazladır. Bu da giden öğrencinin isteğine ve bütçesine göre bir eğitim programı bulmasını kolaylaştırmaktadır. Kanada’da kaldığınız süre boyunca İngilizce seviyenizi mükemmel bir seviyeye getirebilirsiniz. Bu sizlere iş kariyerinde olduğu kadarıyla özel yaşamınız da ve akademik yaşamınızda hayatınıza büyük artılar sağlayacaktır.

Yurtdışı eğitimi sadece eğitim olarak değerlendirilmemelidir. Çünkü Kanada’da yüksek lisansınız boyunca ve daha sonrasında sizlere yurtdışı yaşam tecrübesi kazandıracaktır. Farklı yerler görmek farklı insanlarla tanışmak sizlerin ufkunu genişletecektir. Hayata bakış açınız farklılaşacaktır. Kanada’da bulunan çok kültürlü ortamla farklı kültürleri bir arada tanıma fırsatı yaratacaktır. Yaşam deneyimi açısından bakarsak sizlerin en büyük artılarından birisi olacaktır.

Yazar
6
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
İngiltere, dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasında yer alıyor ve pek çok özelliği ...
TESOL, uluslararası geçerliliğe sahip olan önemli bir belgedir. Bu belge ile dünyanın ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim