Kanada Dil Okulları ve özellikleri

KANADA'DA YAŞAM
Kanada; Kuzey Amerika kıtasında yer alır ve başkenti Ottowa'dır. Oldukça büyük bir ülke olan Kanada'da 35 milyon kişi yaşamaktadır ve yaşam standartları oldukça yüksektir. Kanada yerleşim şekli olarak 7 bölgeye ayrılır ve tahmin edilebileceği üzere nüfusun yoğun olduğu bölgeler; iklimin daha yumuşak olduğu bölgelerdedir. Bünyesinde barındırdığı 86 milletten ve konuşulan 100 farklı dilden bir toplum olan Kanada barış içinde yaşamaktadır. Kanada uzunca bir süredir Birleşmiş Milletler tarafından dünyada en iyi yaşanılacak ülkeler sıralamasında 1. seçilmektedir. Bu da toplumun refah düzeyini en açık şekilde göstermektedir.

Kanada'ya ilk kez gidecekseniz birçok ilkle karşılaşacaksınız demektir. İnsanları oldukça yardımsever, sıcakkanlıdır. Havanın -30, -40 olduğu bölgelerde bile ısınma problemi asla yaşanmaz. Tüm binalarda merkezi bir ısınma sistemi vardır ve tüm musluklardan içilebilir su akmaktadır. Kanada'da bir diğer şaşırtıcı olan da birçok binanın 13. Katının olmamasıdır. Kanada halkı 13 sayısının uğursuzluğuna inanır ve bu nedenle binalarında 13. Kat olmaz. Kanada'daki ulaşım sistemi öyle gelişmiştir ki; doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine metro ağı ile yalnızca 45 dakikada gidebilmektesiniz. Metrolardaki en fazla bekleme süresi 3 dakikadır. Şehir tamamiyle metro, tramvay ve tren hatlarıyla donatılmış olup size en güvenli ulaşım ağını sağlamaktadır. Kanada'daki tüm otoyolları 24 saat kamera ile izlenmektedir ve tüm yollar çok düşük meblağlı da olsa ücretlidir.

Eylül – mayıs ayları Kanada için kış aylarıdır ve Kanada'da kışlar oldukça çetin geçmektedir. Bu nedenle dil eğitiminizi bu aylar arasında planlıyorsanız mutlaka kışlık kıyafetleriniz yanınızda olmalı.

Kanada'da dil eğitimine gelince; anadili İngilizce ve Fransızca olan Kanada'da eğitim alabileceğiniz çok fazla dil okulu mevcuttur. Dil okulları ağırlıklı olarak Toronto ve Vancouver'da olsa da çok hızlı gelişmekte olan ve görütüsü ile öğrencileri büyüleyen Calgari ile Victoria'da da konumlanmışlardır.

Dil okullarında programlar genel/yoğun İngilizce, iş İngilizcesi, TOEFL/IELTS sınavlarına hazırlık, üniversite yerleştirme ve sertifika programları yer almaktadır.

EMBASSY CES

EMBASSY CES; 30 yıldır anadili İngilizce olan ülkelerde eğitim veren ve kalitesi ile ün yapmış olan bir dil okuludur. Kanada'da ise Toronto ve Victoria şehirlerinde şubeleri bulunmakta. Öğrencilerine sunduğu imkanlar ise oldukça geniş bir yelpazede incelenebilir.

Genel İngilizce, yoğun İngilizce, iş İngilizcesi ve TOEFL'a yönelik İngilizce dil eğitimi imkanları sunan EMBASSY CES aile yanı konaklaması ile de size rahat bir eğitim hayatı sunmakta.

Embassy Ces; Toronto'da oldukça popüler olan bir bölgede, bir plazanın 2 katında yer almaktadır. Plazadaki 3. Kat da kısa bir zaman içerisinde öğrencilerin kullanımına açılacaktır.

Sınıflarda akıllı tahta teknolojisi kullanılmaktadır ve bu da Embassy Ces'i diğer okullardan ayıran en önemli özelliklerinden biridir.

Embassy Ces; Victoria ise özellikle Türk öğrencilerden uzak olmak isteyenler için en ideal şehirlerden biridir. Toronto ve Vancouver'a oranla daha küçük bir şehir olan Victoria'da hava yıl boyunca diğer şehirlere nazaran daha yumuşaktır ve burada yıl boyu güneşin keyfini çıkartabilirsiniz.

ILAC

ILAC; 11 yıldır Kanada'nın en iyi dil okullarından biri olarak seçilmektedir. Toronto ve Vancouver'da şubeleri bulunan ILAC; language Star Awards'ta 2011 yılında Kanada'nın en iyi dil okulu seçilmiştir. Yalnızca vermiş olduğu dil eğitimi ile değil; öğrencilerine vermiş olduğu danışmanlık sistemi kalitesi ile de ün yapmış bir okuldur. Sunmuş olduğu dil eğitiminin yanı sıra aktivitelerle öğrencilerine eğlenirken öğrtemeyi hedefleyen ILAC dil okulları bu aktiviteler sayesinde öğrencilerinin başarılarına katkı sağlamaktadır.

ILAC'ta genel İngilizce, yoğun İngilizce ve süper yoğun İngilizce dil eğitiminin yanı sıra Kanada'da lise diploması, TESOL Programı (sertifika ve diploma) ile GMAT Sınavı hazırlık kursu eğitimi de almanız mümkündür.

Konaklama seçenekleri ise aile yanı olarak sunulmaktadır.

LSI

LSI dil okulu; diğer dil okulları gibi anadili İngilizce olan ülkelerde verdiği eğitim kalitesi ve sunduğu imkanlarla ünlü bir diğer okuldur.

Toronto ve Vancouver'da şubeleri vardır.

LSI Toronto; Toronto'nun en seçkin bölgelerinden olan Rosendale'de yer alır. Okul, modern ve büyük bir iş merkezinin 2. Ve 3. Katında yer almaktadır. Okulun açık alanda geniş bir avlusu vardır ve çalışma odaları, mutfak olanakları, çok amaçlı odaları öğrencilerin taleplerini karşılayacak şekilde düzenlenmiştir. Aktivite programı dâhilinde hafta sonu piknikleri, buz pateni günleri ve Niagara Şelaleleri'ne geziler düzenlenmektedir.

Genel İngiliizce, yoğun İngilizce ve TOEFL hazırlık kursları seççenekleri sunan LSI'da, aile yanı ve yurt gibi konaklama seçenekleri de mevcuttur.

LSI Vancouver; şehir merkezinde hizmet veren bir iş merkezinin 1. Katında yer alır. Vancouver tam bir liman kentidir ve yıllarca üst üste dünyanın en güzel şehri seçilmiştir. Yıl boyunca karlı görünüme sahip olan dağlar ve Pasifik Okyanusu arasında yer alan Vancouver'ın şehir manzarasını tahmin etmek çok da güç değildir.

Okul ücretsiz internet erişimi bulunan bilgisayar odası, multimedia kullanımı sağlayan çalışma odası ve mutfak olanaklarıyla öğrencileri için kaliteli bir eğitim ortamı sunmaktadır. Okul ulaşım araçlarına da yakın bir mesafededir. Özel aktivite programları dahilinde plaj partileri, hafta sonu gezileri ve Rocky dağ gezisi turları düzenlenmektedir.

LSI Vancouver'da genel İngilizce, yoğun İngilizce ve TOEFL Hazırlık kurs seçenekleri ve üniversite yerleştirme imkanları ile yetişkin ve profesyonel öğrenciler için İş İngilizcesi dersleri yanı sıra yine Toronto'daki şubesinde de olduğu gibi aile yanı ve yurt konaklama seçenekleri de mevcuttur.

GLOBAL VILLAGE

Global Village, öğrencileri ile yakından ilgilenen profesyonel öğretmenleri, kaliteli eğitim programları, öğrencilerine sunduğu aktiviteleri ve konaklama seçenekleri ile Kanada'da yıllardır eğitim veren bir okuldur.

Kanada'da Vancouver, Toronto, Calgary ve Victoria'da şubeleri bulunan Global Village, özellikle Kanada'nın en hızlı gelişen şehirlerinden biri olan Calgary'de harika konumu ile dikkat çeken şubesi ile öğrencilerin dikkatini çekmektedir.

Global Village; genel İngilizce, yoğun İngilizce, Cambridge sınavlarına hazırlık kursları, TOEFL/IELTS sınavları, üniversite hazırlık ve staj programları gibi birçok seçenek ile öğrencilerine hizmet vermektedir.

Global Village'da ise konaklama seçeneği aile yanı olarak sunulmaktadır.

Yazar
3
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Yurt dışında okumak birçok öğrencinin hayalidir. Beğendikleri yabancı bir ülkede ...
Bir Avrupa Birliği ülkesi olan Malta, küçük yüzölçümü ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 532 346 40 80 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim