Kanada Lise Değişim Programları

Yurtdışında okul değişim programları genellikle üniversite öğrencileri için popüler olan aktiviteler arasında yer alıyor. Fakat son yıllarda lise öğrencilerinin de kendilerine sunulan lise değişim programlarından faydalandıklarını görebiliyoruz. Kanada lise değişim programları, lise öğrencileri için çok fazla tercih edilmektedir. Kanada’nın eğitim seviyesi bakımından üst seviyelerde yer alan bir ülke olması ve genellikle gidenlerin memnun olmasından dolayı çok fazla tercih edildiğini görebiliyoruz.

Kanada Lise Değişim Programları Şartları

Kanada’da lise değişim programına katılmak isteyen kişilerin bazı şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Bu şartlar ise şu şekildedir:

-İyi seviyede İngilizce bilgisine sahip olmak.

-14 ile 18 yaş arasında olmak.

-9 ile 12’nci sınıflar arasında eğitim görüyor olmak.

Ülkemizde lise eğitimi alan kişiler belirtmiş olduğumuz bu şartları karşıladıkları takdirde Kanada’da lise eğitimlerine 1 yıl veya daha uzun süre devam edebilme imkanını elinde bulundururlar. Kanada’da lise eğitimi almanız sizlere hem sosyal yönden hem de kültürel yönden birçok avantajı bir arada sunacaktır.

Kanada Lise Değişim Programının Avantajları

Kanada lise değişim programının birçok avantajı bulunmaktadır. Bu program sayesinde öğrencilerin elde edeceği avantajlar ise şu şekildedir:

-Kanada’daki kültürü ve yaşam seviyesini yakından tanıyabilme imkanı

-İngilizce seviyesini daha ileriye taşıma

-Değişim programıyla gelen diğer öğrencilerle bir arada olarak çok uluslu bir yapıyı tatma

-Gerçek hayata daha iyi şekilde adapte olma

Lise değişim programının sizlere sunmuş olduğu bu avantajlardan faydalanmak için ilk olarak yabancı dil şartına dikkat etmeniz gerekir. İngilizce seviyesi yetersiz olan kişilere Karya Dil Kursu olarak yeterli desteği veriyoruz ve daha iyi seviyeye gelmesi noktasında yardımcı oluyoruz. Bu şekilde yapacağınız lise değişim programı başvurularının onaylanma ihtimali daha yüksek olacaktır.

Yazar
2
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Karya veya Karia güneybatı Anadolu'da ana hatlarıyla günümüzdeki Büyük ...
İngiltere, dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasında yer alıyor ve pek çok özelliği ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 532 346 40 80 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim