Kanada Lise

Eğitim hayatına yurtdışında devam etmek isteyen kişilerin veya çocuklarının eğitimine yurtdışında devam etmesini isteyen ebeveynlerin en fazla tercih ettiği ülkeler arasında Kanada yer almaktadır. Kanada gerek eğitim kalitesi olarak gerekse refah düzeyi bakımından son derece üst seviyede olan ülkelerin arasında yer almaktadır.

Kanada’da Lise Eğitimi Alma

Kanada lise eğitimi ülkemizde olduğu gibi 4 yıl sürmektedir. Eğitim ülkemizdeki sisteme benzerlik gösterecek şekilde 9’ncu sınıfta başlangıç göstermektedir. Lise eğitimi 12’nci sınıfta ise son bulur. Fakat ülkede yer alan özel liselerde daha hızlandırılmış olan programların yer aldığını da görebilirsiniz. Kanada’da lise eğitiminin ücreti ise değişiklik gösterebilmektedir. Eğitim ücretinin yanı sıra konaklama ücretine de dikkat edilmesi gerektiğini ve bu noktada da bilgi alınması gerektiğini söyleyebiliriz.

Kanada’da lise eğitimi almak istediğiniz zaman ülkemizde bir lisede programa kayıtlı olsanız bile Kanada’daki liselere kayıt yaptırma imkanına sahip olursunuz. Kanada’da lise eğitimi ülkemizdeki gibi tek bir bakanlık üzerinden sunulmamaktadır. Yani tek bir merkeze bağlı olunması yerine okul bölgeleri bulunmaktadır. İdari yetkisi olan her bölgede ilkokul, ortaokul ve liseler yer almaktadır.

Kanada Lise Eğitimi Alma Şartları

Kanada’da lise eğitimi almak isteyen kişilerin belirli şartlara sahip olması gerekmektedir. Kanada lise eğitimi alma şartları ise şu şekildedir:

-Kişilerin minimum olarak orta seviyede İngilizce bilmesi gerekir.

-Başvurmakta olan kişinin 12 ile 18 yaş arasında olması gerekir.

Lise eğitiminizi alacağınız noktada ilk olarak yabancı dil noktasında gerekli olan şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Yabancı dilinizin seviyesi iyi olmadığı takdirde liselere kabul edilmeme ihtimaliniz bulunmaktadır. Karya Dil Kursu olarak sizlere eğitim alacağınız sırada istenilen İngilizce seviyesine ulaşmanız noktasında yardımcı oluyoruz. Bu şekilde okullara kabul edilme oranınız da artış gösterecektir.

Yazar
1
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Dil eğitimleri veren ülke ve okullar, kişilerin seviyelerine uygun olabilecek şekilde program ...
Liseden mezun olan öğrencilerimizin en büyük problemi gelecek kaygısıdır. Yurtiçi ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlköğretimi tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim