Kanada Lise

07-05-2018

Eğitim hayatına yurtdışında devam etmek isteyen kişilerin veya çocuklarının eğitimine yurtdışında devam etmesini isteyen ebeveynlerin en fazla tercih ettiği ülkeler arasında Kanada yer almaktadır. Kanada gerek eğitim kalitesi olarak gerekse refah düzeyi bakımından son derece üst seviyede olan ülkelerin arasında yer almaktadır.

Kanada’da Lise Eğitimi Alma

Kanada lise eğitimi ülkemizde olduğu gibi 4 yıl sürmektedir. Eğitim ülkemizdeki sisteme benzerlik gösterecek şekilde 9’ncu sınıfta başlangıç göstermektedir. Lise eğitimi 12’nci sınıfta ise son bulur. Fakat ülkede yer alan özel liselerde daha hızlandırılmış olan programların yer aldığını da görebilirsiniz. Kanada’da lise eğitiminin ücreti ise değişiklik gösterebilmektedir. Eğitim ücretinin yanı sıra konaklama ücretine de dikkat edilmesi gerektiğini ve bu noktada da bilgi alınması gerektiğini söyleyebiliriz.

Kanada’da lise eğitimi almak istediğiniz zaman ülkemizde bir lisede programa kayıtlı olsanız bile Kanada’daki liselere kayıt yaptırma imkanına sahip olursunuz. Kanada’da lise eğitimi ülkemizdeki gibi tek bir bakanlık üzerinden sunulmamaktadır. Yani tek bir merkeze bağlı olunması yerine okul bölgeleri bulunmaktadır. İdari yetkisi olan her bölgede ilkokul, ortaokul ve liseler yer almaktadır.

Kanada Lise Eğitimi Alma Şartları

Kanada’da lise eğitimi almak isteyen kişilerin belirli şartlara sahip olması gerekmektedir. Kanada lise eğitimi alma şartları ise şu şekildedir:

-Kişilerin minimum olarak orta seviyede İngilizce bilmesi gerekir.

-Başvurmakta olan kişinin 12 ile 18 yaş arasında olması gerekir.

Lise eğitiminizi alacağınız noktada ilk olarak yabancı dil noktasında gerekli olan şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Yabancı dilinizin seviyesi iyi olmadığı takdirde liselere kabul edilmeme ihtimaliniz bulunmaktadır. Karya Dil Kursu olarak sizlere eğitim alacağınız sırada istenilen İngilizce seviyesine ulaşmanız noktasında yardımcı oluyoruz. Bu şekilde okullara kabul edilme oranınız da artış gösterecektir.

Yazar
1
Aslı Eren
Yurtdışı Eğitim Danışmanı Soru Sor
Eğitim, hayatın en önemli faaliyetlerinden biridir. Ülkemizde de birçok insan tarafından ...
Yurtdışında eğitim almak birçok insan tarafından istenir ve tercih edilir. Yabancı dil geliştirmek ...

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim