Kanada, Toronto Dil Okulu İzlenimlerim

5 milyondan fazla nüfusu ile Kanada'nın en büyük  şehri ve finans merkezi Toronto , UNESCO tarafından da  dünyanın en yaşanabilir şehri seçilmiştir.Nüfusun yarısından fazlasını göçmenlerin oluşturduğu şehir ,  çok farklı kültürleri birarada barındıran yapısıyla daha cazibeli bir hal almaktadır.

Yüksek yaşam standartlarıyla tüm dünyada nam salan Toronto , bu özelliğini temiz ve güvenli sokakları ve düzenli işleyişiyle kazanmıştır.Şehirdeki suç oranı yok denecek kadar azdır.Uzun binalar ve gökdelenlerle donatılmış şehir merkezininden uzaklaştığınızda yeşil parklarla ve bahçeli müstakil evlerle karşılabileceğiniz şehirde , küçük Çin , İtalyan , Kore mahalleride görmeniz mümkündür.Şehrin bu kültürel çeşitliliği sayesinde Kanada'da kendinizi yabancı hissetmezsiniz ve diğer birçok milletin aksine Kanada halkı dini inancınız , ırkınız ne olursa olsun bütün insanlara hoşgörüyle yaklaşmasıyla tanınırlar.Farklı kültürlerin buluşma noktası Toronto , yemek yemeye düşkün kişiler içinde ideal bir şehir , her ülkeden farklı lezzetleri bulabileceğiniz , bütün dünya mutfaklarını deneme fırsatına sahip olabileceğiniz bir yer.

1800 km uzunluluğuyla dünyanın en uzun caddesi ünvanını almış Young Street eğlence ve alışveriş mekanlarıyla donatılmıştır.Dünyanın en yüksek 2. Kulesi olan CN TOWER ise turistlerin ilk durağıdır.Bütün bunların yanı sıra her yıl düzenlenen festivalleriyle de milyonlarca insana ev sahipliği yapmaktadır.Kültür , tarih ve müziğin tek bir şehirde buluştuğu Toronto ‘da ulaşım sistemi şehrin altını tamamen donatan gelişmiş bir metro sistemiyle sağlanır.Bu metro sistemiyle şehrin bir ucundan diğerine ulaşımınızı çok kolay bir şekilde sağlayabilirsiniz. 

Kanada'nın en pahalı şehirlerinden biri olarak görülmesine rağmen yiyecek , giyecek açısından ucuzdur.Karasal iklimin hakim olduğu şehrin havası Ankara'dan pek farklı değildir.Kışları soğuk ve kuru yazın ise sıcak ve nemli olmasıyla Kanada'nın diğer şehirlerine göre daha ılıman bir iklim hakim sürer.Türkiye ile arasında 7 saat zaman farkı bulunan ülkeye uçuş süresi 12 saat sürmektedir.

EC Toronto Dil Okulu 1977 ‘den beri 650 kişilik geniş kapasitesi ve 53 tane sınıfıyla öğrencilere modern bir ortamda dillerini geliştirme imkanı sunmaktadır.Metroya yürüme mesafesindeki okul ,şehir merkezine metro ile sadece 10 - 15 dakika uzaklıktadır.Okul 58 tane bilgisayarı bulunan bir bilgisayar odası , kütüphane , öğrenci salonu ve öğrencilerin ödevlerini yapabileceği büyük bir çalışma odasına sahiptir.Dünyanın dört bir yanından İngilizcelerini geliştirmek için gelen öğrenciler , tek veya çift kişilik odalarda aile yanı konaklamanın yanı sıra alternatif yurt ve apart konaklama seçeneklerinde konaklamalarını sağlarlar.Öğrenciler , 4 yıldızlı bir otel olan 89 Chestnut konaklamasında CN Tower'a sadece 5 dakika yürümesinde şehrin tam kalbinde konaklayabilirken, Prime Rose ya da Town Inn konaklamalarında spor salonu , yüzme havuzu dahil olmak üzere her türlü olanağa sahip olabilirler.

EC Toronto Dil Okulu Toronto'nun en iyi dil okullarının başında gelmekte olup yıllardır milyonlarca öğrenciye canayakın ve eğitimli kadrosuyla hizmet vermektedir.Okul kaliteli eğitiminin yanısıra öğrencileri sosyalleşmesini sağlamak amacıyla çok çeşitli aktivite programlarıyla da öğrencilere unutulmaz deneyimler yaşatmayı hedeflemektedir.

http://www.karyainternational.com/kanada-dil-okullari.htm | http://www.kanadaya.com/

Yazar
3
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Kurs ya da okula gitmeden bilgisayar üzerinden ingilizce öğrenme programıkullanarak ingilizcenizi ...
Program Bilgileri Bu program H2B çalışma vizesi altında Amerika'da çalışma deneyimi ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2020 Karya International Yurtdışı Eğitim