Kanada Üniversite

Kanada dünyanın en güvenilir ülkeleri arasında gösterilmektedir. Bu yüzden üniversite okuma noktasında ilk tercih edilen ülkelerden birisi olduğunu da söyleyebiliriz. Kanada üniversite noktasında çok gelişmiş bir sisteme sahiptir ve dünya genelinde sayılı üniversitelerin bulunduğu bir kurumdur. Kanada’da eğitim veren üniversiteler İngilizce ve Fransızca olarak eğitim vermektedir. Kanada’da ABD’de olduğu gibi hem kolej hem de üniversite sistemi olduğunu görebiliyoruz.

Kanada Üniversite Eğitim Sistemi

Kanada’da yer alan üniversitelerin %90’ı devlet okuludur. Yer alan bu okullarda akreditasyon sisteminin aynı olduğunu görebilirsiniz. Bu yüzden mezun olan öğrencilerin eğitim seviyelerinde herhangi bir farklılık görülmemektedir. Üniversite eğitimlerinde programlar arasındaki tek fark ise teorik ve pratik eğitime dayanıyor olmalarıdır. Okullarda yer alan eğitim programları ise ülkede duyulan ihtiyaca göre açılmaktadır. Bu yüzden iş hayatında yer alan mezun öğrencilerin sayısı da hükümetin kontrolü altındadır. Aynı zamanda Kanada Hükümeti, okulları belirli aralıklarla denetlemektedir. Bunun sebebi ise eğitimin belirli kalite standartlarında olup olmadığını görmektir.

Kanada Eğitim Ücretleri

Kanada’da üniversite eğitimi dönemleri Eylül ve Ocak aylarıdır. Fakat nadir görülüyor olsa da bazı programların Mayıs ayında başladığı da görülebilmektedir. Kanada’da eğitim almak isteyen çok fazla uluslararası öğrenci olduğundan dolayı üniversite başvurularınızı son ana bırakmamaya ayrıca dikkat etmeniz gerekmektedir. Ülkemizde lisans eğitimi alan kişiler ise ICAS ve WES’e diplomalarının denkliği için başvuru yapabilme imkanına sahiptir.

Kanada üniversite eğitimi noktasında ücretler okuldan okula göre değişiklik gösterebilmektedir. Üniversitelerin ücretlerinin genellikle 20 ile 30 bin Kanada Doları arasında değişiklik gösterdiğini görüyoruz. Kolejlerin yıllık ücretleri ise 17 ile 22 bin dolar arasında değişkenlik gösterebilmektedir. Kolej eğitimi alan kişiler mezun oldukları zaman 3 yıl boyunca ülkede çalışabilme iznine de sahip olmaktadır.

Yazar
3
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Dil Okulları Amerika;Dil okulları Amerika'da oldukça yaygındır. Dünyanın birçok yerinden İngilizce ...
Yurt dışı eğitim, özellikle günümüz koşullarında önemi daha da arttığından dolayı birçok ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 532 346 40 80 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim