Kanadada Dil Okulları

Kanada, yabancı dil eğitimi için harika bir fırsat. Kanada’da dil okulu okuyarak yabancı dilinizi geliştirebilir, yeni insanlarla tanışabilir, yeni yerler gezebilir, yeni hayat deneyimleri elde edebilirsiniz. Kanada hoşgörülü ve misafirperver dünyanın refah anlamında en gelişmiş ülkelerinden biri olan harika bir ülkedir. Kanada’da çok kültürlülük resmi politikalarından biridir. Çok kültürlülük kavramının anlamına baktığımızda birden fazla kültürün devlet tarafından desteklenmesi anlamındadır. Kanada hoşgörü ülkesidir. Burada kendinizi oldukça rahat hissedeceksiniz. Kanada, Federal eyalet sistemiyle yönetilmektedir. Resmi dil İngilizce olmakla birlikte Kanada’da 2. Resmi dil Fransızcadır. Özellikle Quebec eyaletinde en çok konuşulan dil Fransızcadır. Fransızca dil okulları da vardır. Ancak ülkenin genelinde İngilizce konuşulmaktadır. Eğitim sistemi oldukça güçlü olan Kanada’da, eğitim eyalet bazında yönetilmektedir. Eyalet bazında yönetilen eğitim her zaman federal devletin denetlemesi altındadır. Federal devlet denetlemeleri ve belirlediği standartlarla Kanada eğitim sisteminin belirli bir seviyenin üstünde standart bir biçimde ilerlemesinin yolunu açar. Bu sayede Kanada eğitim sistemi güçlü temellere oturmuş olmaktadır. Kanada dil okullarını biraz daha detaylı anlatalım.

Kanada dil okulu avantajları konusuyla başlamak doğru olur. Çünkü Kanada’da dil okulu okumak sizlere çok avantajlı fırsatlar sunmaktadır. Bunlardan ilki İngilizce konuşulan bir ülke olduğu için eğitimin dışında da pratik yapma, konuşma imkanıyla İngilizceyi yaşayarak öğrenme fırsatıdır. Bu sayede yabancı dil seviyeniz oldukça iyi gelişmiş olacaktır. Kanada’da hoşgörülü, çok kültürlülüğü desteklediği için siz Kanada’da kendinizi oldukça rahat hissedeceksiniz. Bunun farklı bir artısı da farklı kültürleri tanıma şansı yakalayacaksınız. Kanada’da dil okulu okurken konaklama imkanlarından da bahsetmek gerekir. Yurtlarda kalma şansının yanında Kanada dil okulu aile yanında konaklama şansınız da vardır. Kanada’nın hemen hemen her bölgesinde dil eğitimi alma şansı vardır. Kanada dil eğitimi konusunu üzerine dil okullarıyla oldukça kaliteli bir eğitim sunmaktadır. İngilizce dil seviyenize göre en başından, profesyonellerle dil eğitimi alırsınız. Kanada dil okulu fiyatları bulunduğunuz eyalete, şehre ve kaldığınız süreye göre farklılık gösterebilmektedir. Dil okulları hafta olarak süreleri baz almaktadır. Yani 4 hafta, 6 hafta ,8 hafta gibi seçenekler mevcuttur. 32 hafta ve üzerinde dil okulu programları mevcuttur. Dil seviyenize göre değişebilmektedir. Kanada’da dil eğitimi alırken çalışmak isterseniz dil okulu kapsamında gittiğinizde çalışma hakkınız yoktur. Ancak Kanada dil okulu vize başvurularında, ziyaretçi vizesine ya da öğrenci vizesine başvuru yapabilirsiniz. Ziyaretçi vizesi 6 ay süreliğine verilir ve uzatılmaz. Öğrenci vizesini aldığınız taktirde uzatılması mümkündür. Dil okulu sonrası akademik bir eğitime başladığınızda ya da uzun süreli bir sertifika programına kayıt olduğunuzda uzatma imkanı bulabilirsiniz. Akademik bir eğitime başladığınızda çalışma izni alma imkanınız vardır. Kanada dil okullarının bir diğer avantajı ise dil okulu maliyetlerinin diğer ülkelere nazaran daha makul olmasıdır. Toronto, Montreal, Calgary, Vancouver, Halifax, Ottowa gibi dünyada ismi duyulmuş şehirlerde dil eğitimi alabilmek mümkündür. Kanada’da yaşam deneyimi sizlere gelecek için kariyer planlarınız noktasında da oldukça faydalı olacaktır. Kanada’da deneyimi sizlere yeni kültürleri tanıma, yeni yerleri görme imkanlarıyla birikim olarak dönecektir. Anadil seviyesine yakın İngilizceniz ile alanınızda ilerleyebilirsiniz. Kanada’da dil okulu okuma fırsatları açısından yurt dışında alanında en iyi dil okulları ile çalışıyoruz. Daha detaylı bilgi için sizleri Karya Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerimize bekliyoruz.

Yazar
9
Ezgi Erdoğan
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Her yıl on binlerce öğrenci yurtdışında eğitim almak için birçok yere başvuruda ...
Don Quijote | ispanya Dil Okuluİspanyolca İspanya ile don Quijote: MadridYeri: İspanya: MadridNe zaman: ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 532 346 40 80 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim