Malta Çalışma İzni

Malta, iklimi güzel bir Akdeniz ülkesi olması ve öğrencilere İngilizce öğrenirken tatil imkanı sunması nedeni ile dil okuluna gitmek isteyen öğrenciler için oldukça popüler bir ülkedir.

Eğitim için sunduğu fırsatları yanı sıra Malta, dil okuluna giden öğrenciler için çalışma imkanı da sunmaktadır. Böylece öğrenciler masraflarını karşılama ve günlük hayat içerisinde İngilizce kullanarak daha fazla pratik yapma imkanına sahip olacaklardır.

Bu çalışma izninin alınabilmesi için Malta Hükumeti’ nin belirlediği bazı koşullar bulunmaktadır:

• Öğrencilerin yarı zamanlı, yani haftada 20 saat çalışma hakları bulunmaktadır. Ancak çalışmaya başlayabilmeleri için dil okulundaki eğitimlerine 90 gün üzeri gelmiş olmaları gerekmektedir, 90 günlük eğitimi tamamladıktan sonra çalışmaya başlamaya hak kazanırlar.

• Öğrenciler işyerlerini kendileri bulup anlaşma sağlarlar. İş bulduktan sonra Türkiye’deki İş ve İşçi Bulma Kurumu’ nun bir benzeri olan JobsPlus’ a başvuru yapılır. Başvuru için 150 Euro başvuru ücreti ödenmektedir. Başvurunun onaylanması durumunda 80 Euro daha ödenmesi gerekmektedir.

• Öğrencilerin anlaştığı işyerinin neden yerli iş gücünden çalıştıracak kimseyi bulamadığını ve neden kendisine ihtiyacı olduğunu ispatlaması, işverenin öğrenciye başvuru evraklarından birisi olarak bunu açıklayan bir yazı vermesi gerekmektedir.

• Çalışmak isteyen öğrencilerin minimum haftada 15 saatlik bir kursa kayıtlı olmaları ve derslere katılımının %75’ in altında olmaması gerekmektedir.

• Çalışma izni öğrencilerin vize sürelerinin bitişine kadar ve maksimum 1 yıllık öğrenci vizeleri için geçerlidir. 1 yılı aşan öğrenci vizeleri için oturma izni almak gerekmektedir.

Yazar
8
Mete Akkoyunlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Avustralya, İngilizce dil eğitimi için tercih edilen avantajlı ülkelerden biridir. Farklı yoğunlukta ...
Fransa özellikle hukuk, uluslararası ilişkiler, yönetim ve sanat ile ilgili bölümlerde en çok ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim