Maltada Dil Kursuna Gidenler İçin Malta Rehberi

Malta ülkesi, Gozo ve Comino adaları ile beraber, binlerce yıllık bir tarihe sahip olan adalar topluluğudur. Şehrin sokak ve caddeleri birbirlerini dik olarak kesen ve ızgara tipinde yapıldığından her an rüzgâr eser ve en sıcak havada bile esinti ve ferahlık hissedilen bir iklimi vardır. Tarihi dokuları, kendilerine özel güzellikleri ve masmavi deniziyle bir bütünlük oluşturmaktadır. Malta'ya gidilince ilk görülmesi gereken yerlerden biri, tarih boyunca birçok ordunun ve milletin işgaline uğramış olan, paylaşılamamış başkent Valetta'dır.Valetta da bulunan büyük liman şehrin ithalat ve ihracat alanında büyük yere sahiptir. Hristiyan-Katolik bir ülke olan Malta'da birçok ihtişamlı kilise vardır. Bunların en göz alıcıları Valetta ve Sliema'da bulunmaktadır.Şehir içinde faytonlarla eğlenceli seyahatler yapmanız mümkündür.Ayrıca Valletta da bulunan tarihi maltese bus lara binmenizi tavsiye ederim.

Bir diğeri de Alışveriş mağazaları, restaurantlarıyla birlikte hareketli hayatıyla tipik bir Avrupa kenti olan Sliema ve denize paralel olarak uzanan, etrafları surlarla çevrili tarihi Three Cities (Vittoriosa, Senglea, Cospicua) mutlaka görülmeli ve eğlence hayatının kalbi, 7 gün 24 saat uyumayan özgür şehir St. Julians'a kesinlikle gitmelisiniz.Plajların ve hareketli gece hayatının bulunduğu bu şehirde bir çok aktivitede bulunabilirsiniz. Çoğunlukla dünyanın dört bir yanından gelen öğrenciler bu bölgede bulunmaktadır. Her kasabanın yaz aylarında gerçekleştirdiği kendine özgü bir festivali vardır.Malta'nın bir başka tarihi şehri olan ve dar bir kapıdan yürüyerek girilen, hiçbir aracın giremeyeceği kadar dar ve yokuşlu sokaklara sahip, tipik bir orta çağ şehri olan Mdina'dır.Bu şehir, özellikle geceleri özel ışıklandırmasıyla seyrine doyamayacağınız güzelliktedir.


Malta'da gidip görülecek diğer güzel yerlere örnek olarak küçük sandalların bulunduğu balıkçı köyü Marsaxlokk kasabasıdır. Malta'nın güneyinde yer alan bu balıkçı köyü her ne kadar turizm açısından geliştirilmiş olsa da geleneksel tarihi havasını korumaktadır. Bunların yanında Gozo Adası'nda akla ilk gelen görsel zenginliklerden olan Azure Window, Ggantija Tapınakları ve eşsiz plajlar vardır.

Comino, Malta Takımadaları'nın en küçüğüdür. Malta'nın en berrak suları ve en güzel plajları bu üç adanın en küçüğü olan Comino adasında bulunmaktadır. Adada yerleşim yoktur sadece çiftçiler yaşamaktadır. Comino adası su sporları ve dalış için idealdir.Malta ve Gozo'dan Comino'ya Mart ortalarından Kasım ortalarına kadar düzenli bot seferleri yapılmaktadır. Hiçbir sanayi üretimin olmadığı, otellerin ve sanayinin denizi kirletmediği ve her daim temiz kalmış olan bu ada adeta cennet gibidir. Özellikle de Blue Lagoon' ün manzarası Malta'ya gidildiğinde mutlaka görülmelidir.Ayrıca Sicilya'ya feribotla 45 dk gibi bir sürede geçebilirsiniz.Üstelik schengen vizeniz bulunuyorsa bir çok schengen ülkesine ekonomik bilet fiyatlarıyla seyahat edebilirsiniz.

Yazar
2
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Hem eğitim düzeyi hem de yaşam şartlarının çok iyi düzeyde olduğu İrlanda’da ...
Erasmus programları öğrencilerin eğitim hayatları boyunca bir defa katılabildikleri uluslararası ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2020 Karya International Yurtdışı Eğitim