Miami, Amerika Dil Okulları İzlenimlerim

Aslında hepimiz Miami'den hep filmlerde ve kliplerde tüm güzellikleri ile yansıtıldığı için daha oraya gitmeden etkilenmişizdir. Hayallerimzin en başında bir gün Miami'ye gitmek gelir. İşte Hayalin gerçeğe dönüştüğü o gün gelip çattığında daha uçaktan inmeden ucu bucağı olmayan sahili gördüğünüzde sizi aşağıda bir sürü ilkin karşılayacağını tahmin etmek pek güç olmuyor.

Miami Uluslarrası Havaalanına vardığınızda gözünüze çarpan ilk şey tüm panolarda ingilizcenin yanında İspanyolcanın da kullanıldığıdır. Bu durumu sonrasında sırf panolarda değil hayatın içinde de görebilmek mümkündür. Latin Amerika ülkelerinde yaşanan olumsuz koşullar ve ekonomik sıkıntılar nedeniyle çalışmak için Miami'ye göç eden kişiler şehrin nüfusunun büyük çoğunluğunu oluşturmaktadır. Bu durum İngilizceden sonra İspanyolcanın 2. dil olmasına sebep olmuştur. Özellikle en yakın ülke konumunda bulunan Küba'dan gelen kişiler kültür çeşitliliği yaratmıştır.

Havanın genelde 12 ay sıcak olması nedeniyle kış aylarında yazın tadınını çıkarmak için gelen turist sayısı büyük ölçüde artmaktadır. Buna Amerikanın diğer bölgelerinde yaşayan kişilerin kendi tatiillerini geçirmek için gelmeleride eklenince şehirde tam bir karnaval havası yaşanmaktadır.

Gün içinde değişik plajlarda ve havuzlardaki partilere gece ise yurtdışından gelen Sanatçıların,Dj lerin performanslarını sergilediği clublere gidip sabahlara kadar dans etmek sonrasında tekrar plajda atlas okyanusunun üzerinde güneişn doğuşunu seyretmek Miamide yapılması gerekenler listesinin ilk başında gelir.

Miaminin herkesce bilinen en önemli bölgesi South Beach dir. South Beach e geldiğiniz zaman bir çok yapımcı, yönetmen, şarkıcı ve film yıldızını bir arada görmek, bir çok cafe ve restarurantın bulunduğu bölgede yine dünya yıldızları ile beraber aynı ortamda yemek yemek yeme geceleri ise eğlenmek münkündür. Washington Avenue tüm clublerin bulunduğu en bilinen yerdir.

Restoranların bulunduğu Ocaean Drive ve Lincoln Road bölgesinde sadece Latin Amerika kültürü değil aynı zamanda İtalyan, İspanyol Mutfağı , Japon mutfağı ve diğer çeşitli ülkelerin mutfaklarından lettetler tadabilirsiniz.

Miami'nin bir diğer özelliği tur acentalarının hergün Orlando'da bulunan Disneyland'a tur düzenlemesidir. Böylece çok daha farklı bir boyut yaşayabilir hayatınızda hiğ eğlenmediğiniz kadar eğlenme fırsatı bulabilirsiniz.

Bir turizm bölgesi olan Miami'de iş fırsatlarıda bu sektör üzerinde ağırlık kazanmaktadır. Yüzlerce otel, restoran ve cafe her dönem yeni insan kaynağına ihtiyaç duymaktadır. Tabiki bu sektörde İngilizcenin yanında az da olsa İspanyolca bilmek çok büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Turiz sektörüne en ağır darbeyi vuran olumsuz hava koşulları ve yaklaşan kasırgalardır. H er yıl belli dönemlerde kasrırga etkisiyle yaşam koşulları olumsuz etkilenir ve gerektği takdirde -Kasırganın vurma ihtimali bulunan bölgedeki kişiler başka bir güvenli bölgeye tahliye edilir. Söz konusu bu durum yıllardır alılılageldil olduğu için halk arasında artık olağan karşılanmaktadır. Kasırga tehlikesinin sona ermesiyle beraber halk tekrar eski yaşam koşullarına gere döner ve eğlence ve iş hayatı kaldığı yerden devam eder.

EC Miami Dil Okulu , South Beach'ın merkezinde bütün kafe , bar , restoran ve Miami'nin dünyaca ünlü kumsallarına yürüme mesafesindeki konumuyla milyonlarca öğrenciye hem kaliteli dil eğitimi hemde bu heycanlı şehirde unutulmaz deneyimler yaşama fırsatı sunmaktadır.Okul 196 kişilik kapasitesiyle Miami'nin en büyük okullarından biri olup 14 büyük sınıf , bilgisayar odası ve öğrencilerin rahatlaması için öğrenci salonlarına sahiptir.

Uluslararası dil okulumuz EC Dil Okulu'nun Miami şubesi 2012 yılı itibariyle açılmış olup , tamamen modern ve öğrencilerin konforuna uygun şekilde dizayn edilmiştir.Bütün öğretmenler işinde uzmanlaşmış ve deneyimli kişilerden oluşmaktadır.Okul öğrencilere tek veya çift kişilik odalarda aile yanı konaklama , paylaşımlı apart konaklamaları ve konforuna çok düşkün öğrenciler için stüdyo konaklama seçenekleri sunmaktadır.

Yazar
3
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Ülkemizde yurtdışı eğitim denildiğinde akla ilk gelen ülkelerden birisi şüphesiz İngiltere' ...
Yurtdışı Eğitim Rehberi Yurtdışı eğitimi, günümüzde pek çok insanın ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı ingilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde ulaşabilirsiniz.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki ingilizce, mesleki almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle ingilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz.Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı mba, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında yüksek öğrenim program ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Kanada, İngiltere, Amerika lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm prosedürler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim