Amerika Sertifika Programları

University of California Berkeley


1868’de kurulmuş olan UC Berkeley, Amerika’nın en büyük devlet üniversitelerinden biridir. 2016 yılının Eylül ayında ‘U.S. News’ tarafından Amerika’nın 1 numaralı devlet üniversitesi seçilen okul her yıl binlerce Amerikalı öğrencinin yanı sıra uluslararası öğrencilere de eğitim vermektedir. 14 tane kolej ve okula sahip UC Berkeley’de 184 akademik birim bulunur. 108 fakültede fullbright bursuna sahip olan okulun kütüphanesinde 12 milyon tane yayın bulunmaktadır. Mezunlarından 30 tanesi Nobel ödüllü olan kuruma 2017 yılında toplam 40000’i aşkın öğrenci kayıt olmuştur. Yeni kayıt yaptıran öğrencilerin GPA ortalaması 4.41 olarak tespit edilmiştir. UC Berkeley Extension biriminde uluslararası öğrenciler için çeşitli program seçenekleri sunulmaktadır. UC Berkeley Extension birimindeki öğrenciler diğer UC Berkeley öğrencileri ile aynı kampüste ve aynı olanaklardan yararlanarak eğitim alırlar. Extension birimi eğitim kalitesi de UC Berkeley standartlarında olup ücretler makul seviyede tutulmaktadır. Bazı programların çevrimiçi alınabilme imkanı da bulunmaktadır. UC Berkeley Extension birimi programlarının eğitmenleri, kendi sektörlerinde oldukça başarılı uzman kişilerden oluşur.

Program seçenekleri:
Programlarla ilgili detaylı bilgi için lütfen bu linkteki tabloyu inceleyeniniz:

Tüm Programlar

1- College Foundation Program: Uluslararası lise mezunu öğrenciler için tasarlanmış bu programda öğrenciler TOEFL ve SAT skorlarını geliştirmelerine yardımcı olacak dersler alırlar. Öğrenciler güz döneminde programı alabildikleri gibi “gap year” denilen bahar ve güz dönemlerinde tam akademik yıl boyunca da alabilirler. Tüm öğrenciler üniversite seçimleri için tam destek hizmeti alırlar. Dersler, UC Berkeley kampüsü yakınında alınır. Bu programa liseden yeni mezun olmuş öğrenciler başvurabilirler. Başvuruların, programın başlama tarihinden en az 10 hafta önce yapılması gerekmektedir. Başvurusu kabul edilen öğrencilerin 200 USD’lık başvuru ücreti ödenmesi beklenir.

2- Berkeley Global Access Programs:

Entrepreneurship: UC Berkeley Haas School of Business Faculty tarafından verilen bu program Silikon Vadisi ve Körfez Bölgesi’nin cezbedici ortamında eğitim alma şansı sunmaktadır. Bu programa işletme eğitimi almayan kişiler de katılabilmektedir. Bu programı alan öğrenciler için OPT yapma şansı da bulunmaktadır.
Legal Studies: Berkeley Legal Studies bölümünce verilen bu program 1 dönem sürer. Programa en az 2 yıllık bir üniversite eğitimi almış ve GPA 3 notuna sahip kişiler başvurabilirler. Ayrıca İngilizce yeterliliğinin de TOEFL: 90, IELTS: 7.0, TOEIC: 800 veya ELS: Level 113 olması beklenmektedir.
Environmental Design: College of Environmental Design okulunda verilen bu programa lisans mezunu ve İngilizce yeterliliğinin TOEFL 90, IELTS 7.0 veya TOEIC 800 olduğunu kanıtlayan kişiler başvurabilir.
English as a Second Language: İngilizce becerilerini geliştirmek isteyen kişiler için tasarlanmış bu programa TOEFL: 80, IELTS: 6.5 veya TOEIC: 700 seviyesinde İngilizce yeterliğine sahip en az 2 yıllık üniversite eğitimi almış ve GPA’sı 3 olan kişiler başvurabilirler.

3- International Diploma Programs: Kendi işini kurmak isteyen veya kariyerinden ilerlemeyi hedefleyen kişiler için tasarlanmış olan bu program katılımcılara küresel iş dünyasında, rekabetçi olarak yer alabilmek için gerekli yöneticilik, ekonomi, pazarlamam vb. gibi becerileri kazandırmayı hedefler. Bu programda eğitmenler, kendi alanlarında iş tecrübesine sahip kişilerden oluşur. IDP programları bir M.B.A. programından daha kısa sürede network ve iş dünyasına yönelik becerileri geliştirme şansı sunmaktadır. Programlarını staj ile devam ettiren öğrenciler aynı zamanda özgeçmiş hazırlama ve mülakat teknikleri üzerine workshoplar alma şansı yakalarlar. Aynı zamanda katılımcılar staj koordinatörü tarafından verilen kariyer rehberliğinden de faydalanabilmektedirler. IDP programları yılda 3 kez başlar ve 4,8 veya 12 aylık sürelerde alınabilmektedir. Tam zamanlı olan bu programda haftada 30 saat ders verilir. Bunların yanı sıra, 4 aylık IDP sertifika programını başarıyla tamamlayanlar isterlerse 4 aylık staj yapabilir ve bu staj sonunda da OPT yapma hakkı elde ederler. Bu konuyla ilgili detaylı bilgi için lütfen bilgi isteyiniz.


IDP program seçenekleri şunlardır:

-Business Administration

-Entrepreneurship

-Finance

-Global Business Management

-Marketing

-Project Management

4- Evening Certificate Programs: Bir yüksek lisans programı kadar yoğun içeriğe sahip bu programlar daha kısa sürede istenilen spesifik alanda becerilerin geliştirilmesine yardımcı olur. İşletme, grafik tasarım, insan kaynakları yönetimi gibi birçok farklı alanda seçeneklere sahip olan bu kurslar katılımcıların kariyer gelişimlerine büyük ölçüde katkı sağlarken bir yüksek lisans programına kıyasla ödev yükünü oldukça azaltmaktadır. Kurslar San Francisco ve Berkeley’de hafta sonları ve akşamları verilmektedir. Silikon Vadisinin yaratıcı ve yenilikçi atmosferine yakın konumda sunulan bu kurslar katılımcılara Amerikan profesyonelleri ile eğitim alıp network oluşturma şansı sunmaktadır. Kurslar genellikle 9 ay-1 yıl sürmekle birlikte bazıları 3 yıla kadar çıkabilmektedir.

Program seçenekleri şunlardır:

-Certificate Program in Accounting

-Certificate Program in Business Administration

-Preparatory Program for Counseling and Psychology Professions

-Certificate Program in Financial Planning and Analysis

-Professional Program in Graphic Design

-Professional Program in User Experience (UX) Design

-Certificate Program in Human Resource Management

-Certificate Program in Interior Design and Interior Architecture

-Certificate Program in Marketing

-Certificate Program in Project Management

-Post-Baccalaureate Certificate in Visual Arts

İlginizi Çekebilecek
Diğer Sertifika Programları
Georgian College: 125’ten fazla tam-zamanlı programa sahip, Kanada’nın en bilinen collegelarından ...
St. Louis, Missouri, ABD’deki ana kampüsü ile Webster Üniversitesi, birbirleriyle ve dünyanın ...

Fiyat Bilgisi

Program hakkında detaylı fiyatlandırma için lütfen FORMU DOLDURUN

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim