Sıcacık Akdeniz Ülkesi Malta

Merhabalar ...

Karya International ailesi olarak sizlere daha iyi, daha doğru bilgi verebilmek için, Malta'yı ve orada bulunan dil okullarını gezdik, sizler için inceledik.

Tam bir turizm cenneti olan Malta, özellikle Avrupalıların ve İngilizlerin tercih ettiği takım adacıklardan oluşan bir akdeniz ülkesidir. Malta'yı diğer tüm ülkelerden farklı kılansa, İngiliz, Akdeniz ve Arap kültürlerinin hepsini aynı anda içinde barındırmasıdır. Mimari yapısının sadeliği ve güzelliği sizi tarih öncesi dönemlerde gezintiye çıkarırken, halkının birbirlerine zıt kültürleri bu kadar benimsemiş olmasına şaşırabilirsiniz...

Malta dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için, gerek ekonomik olması gerekse dil okullarının kalitesi açısından cazip bir seçenektir. Bu küçük ülkede farklı kalite ve fiyat aralığında dil okulları bulunmaktadır.

Sizlere kısaca Malta sürecinden bahsedeyim;

Malta'dan İstanbula'a uçuş aşağı yukarı 1 saat 50 dk sürüyor, Malta'da küçük bir ülke olduğu için yalnızca bir tane havaalanı var. Valizlerimizi aldıktan sonra Okul görevlisi elinde okul logosu bulunan bir kart ile bizleri bekliyordu, yanına gittiğimizde kimliklerimizi kontrol edip fotograflarımızı çekti ve bu fotografların kimliklerimize basılacagını söyledi. Okulun aracı ile konaklamamıza yerleştik ve eşyalarımızı yerleştirdikten sonra Malta oryantasyon turuna çıktık. Malta'da kaybolmak neredeyse imkansız !!! Sokaklar birbirine benziyormuş gibi görünmesine rağmen gittğiniz andan itibaren farklılıkları anlıyor ve ve sanki yıllardan beri Malta'da yaşıyormuşcasına sokaklarda gezinebiliyorsunuz. Ayrıca okul görevlilerinin sıcak kanlılığı ve misafirperverliği, geldiğiniz ülkede asla yalnız kalmayacağınızı hissettiriyor.

Kuçuk oryantasyonumuzdan sonra dil okullarımıza gittik, okul binalarımızı gördükten sonra Malta'nın ekonomisinde neden dil okullarının büyük önemi olduğunu bir kez daha anlamış olduk. Çünkü dil okulları hem görsel hem de kalite anlamında öğrencilerin beklentilerini tam anlamıyla karşılayacak düzeyde. Her bütçeye ve beklentiye uygun konaklama seçeneği bulabilmeniz de Malta'yı tercih etmeniz için başka bir neden.

Malta gündüzleri sakin olduğu kadar geceleri hareketli bir ülke, günün her saatinde sokaklarda gezinen insanları görebiliyorsunuz, ve bunun için Mevsimin yaz olması gerekmiyor : ) Bu kadar turist çeken bir ülke için ise inanılmaz güvenli, özellikle Avrupa Birliği'ne girip vize şartlarını sıkılaştırdıktan sonra suç oranında çok ciddi bir düşüş olduğunu söyledi okul görevlileri. Yani tatil ve eğitimi birleştirmek isteyenler için mükemmel bir ülke.

Kısacası Malta hem ülkemize yakın olması, hem de ekonomik ve güzel olması açısından dil eğitimi planlanırken kesinlikle planlara dahil edilmesi gerekilen bir ülke,ayrıca Malta'nın yerel halkının sıcak kanlılığı iletişiminizi geçirmeniz için iyi bir fırsat olabilir.

Şimdiden iyi eğlenceler : )

Maltada Eğitim | Malta Dil Okulları | Malta Dil Okulu

Yazar
8
Mete Akkoyunlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
İspanya Dil Okulu İspanya ,Kuzey doğusunda Fransa ve Andorra Cumhuriyeti, batısında Portekiz bulunan ...
MALTA İZLENİMLERİMMalta yüzölçümü bakımından küçük bir ada ülkesi olarak görünse de aslında ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı ingilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde ulaşabilirsiniz.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki ingilizce, mesleki almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle ingilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz.Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı mba, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında yüksek öğrenim program ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Kanada, İngiltere, Amerika lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm prosedürler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim