STEM

STEM, son 5 yıl içerisinde gittikçe fazlaca duyulan eğitim terimlerinden biri. Science, Technology, Engineering ve Math kelimelerinin baş harflerinin birleşiminden oluşan bir kelimedir.

Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik kelimeleri baz alındığında BTMM gibi bir Türkçe karşılığı olan kelime 2011 yılından itibaren Amerika birleşik devletlerinde uygulanan bir eğitim sistemidir.

Tüm dünya ülkelerinde gün geçtikçe benimsenen bir içerik ve eğitim tekniği olan STEM, ülkemizde de bazı özel okullar tarafından hayata geçirilmeye başlanmıştır. Bu eğitim sistemi ile Fen bilimleri ve matematik derslerindeki klasik eğitim sisteminden vazgeçilmiş, ezberletilen konular yerine uygulama ve teknoloji tabanlı, kolay öğrenilen bu sisteme geçilmiştir.

STEM eğitim ile birlikte öğrenciler birinci sınıftan onikinci sınıfa kadar, STEM tabanlı eğitim alabilmektedir. STEM disipini ile yetiştirilen öğrencilerin mesleki yetenekleri yüksek, kolaylıkla üretim ve iş yaşamına adapte olabilecekleri birer yetişkin olarak üniversiteden mezun olmaları hedeflenmiştir.

Yurtdışı lise programlarımızda ve yaz okullarımızda STEM tabanlı eğitim yapan kurslarımız bulunmaktadır. Sizde 18 yaş altı öğrencileriniz için STEM tabanlı eğitim yapan programlarımıza göz atabilirsiniz.

Yazar
6
Zuhal Doğancı
Yurtdışı Eğitim Danışmanı Soru Sor
Malta Dil Okulu Fırsatları Malta, İtalya’nın güneyinde bulunan 3 adadan oluşan takım ...
İrlanda’da Dil Okulları İrlanda son yıllarda oldukça popüler hale gelmeye başlamıştır. ...

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim