STEM

STEM; bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik kelimelerinin İngilizce karşılıklarının kısaltmasıdır. Bu bir eğitim tekniği olarak görülebilir. Yani matematik ve fen gibi derslerin ezber yöntemi ile değil, uygulama ve araştırma yolları ile öğrenilmesi olarak anlatılabilir. Bu eğitim tekniğinde problem çözen metodları geliştirilir, inceleme yapılır ve bilgiler gerçek yaşama uygulanır. STEM, bu eğitim tekniklerinin bütününe verilen isim olarak da tanımlanabilir. STEM eğitimleri dünyadaki birçok ülkede ve aynı zamanda ülkemizde de veriliyor. Yurtdışında bu eğitimi oldukça etkili ve kaliteli şekilde sunan birçok ülke vardır. STEM eğitimleri daha çok teknoloji ve benzeri alanlarda kariyer sahibi olmak isteyenler tarafından tercih ediliyor.

STEM Eğitimleri Kimler İçin Verilir?

Teknoloji her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Aynı zamanda dünya dijitalleşerek değişiyor. STEM eğitimleri bu yüzden geleceğe yönelik meslekler için veriliyor. Bilgisayar, cep telefonu, robotik sistemleri anlayabilecek ve bu sistemler üzerinde çalışabilecek kişiler için STEM eğitimleri verilir. STEM eğitimleri oldukça etkili ve kaliteli eğitimlerdir. Bilgisayar sistemleri, robotik sistemler ve bunlar gibi teknolojik – dijital sistemleri üreten, kullanan, analiz eden öğrenciler yetiştirmek için STEM eğitimleri veriliyor. STEM eğitimleri sayesinde geleceğin meslek ihtiyacı karşılanıyor. Gelişen sistemlere, teknolojiye ve çağa uyum sağlamak için bu eğitimlerin büyük önemi vardır. STEM eğitimleri bir yıldan on iki yıla kadar değişen bir sürede verilir. Eğitim alanına, eğitimi alan öğrenciye, programa ve benzeri unsurlara bağlı olarak eğitim süresi değişir.

STEM Eğitimleri Öğrenciler İçin Yararlı Mı?

STEM eğitimleri özellikle aileler tarafından günden güne daha fazla önemseniyor. Çünkü öğrenciler için birçok şekilde faydalı olan bir eğitim tekniğidir. STEM eğitimleri öğrencilere daha küçük yaşlardan itibaren verilebilir. Bu sayede öğrencilerin küçüklükten itibaren gelişmeye başlaması sağlanır. Aynı zamanda öğrenciler bu program sayesinde daha fazla araştıran, inceleyen ve analiz eden bireyler olurlar. Bununla birlikte öğrencilerin daha üretken olmasını da sağlar. STEM sadece eğitimi sağlamaz. Aynı zamanda öğrencinin kişisel gelişimine de katkı sağlar. Bu yüzden hem önemli hem de faydalı bir eğitim tekniğidir.

STEM Eğitimi Verilen Kurumları Tercih Etmenin Önemi

Günümüzde öğrenciler için STEM eğitimleri bulunan kurumları tercih etmek önemlidir. Bu yüzden yurtdışında eğitim alınacak ise STEM eğitimi bulunan okullar araştırılmalıdır. Bu sayede de hem öğrenciler daha iyi ve kaliteli bir eğitim alır hem de aileler gönül rahatlığı ile çocuklarını yurtdışına gönderebilir. STEM eğitimleri temel olarak öğrencinin ilgi alanına yönelmesini de sağlar. Bu yüzden çok faydalı olur.

Yurtdışında STEM Eğitimleri Bulunan Okullar

STEM eğitimleri yurtdışında uzun süreden beri uygulanıyor. Aynı zamanda ülkemizde de bu eğitimleri önem veren birçok kurum vardır. Öğrenciler hem kaliteli eğitim almak ve dil bilgisini geliştirmek hem de STEM tekniklerinden yararlanmak için yurtdışında okuyabilir. Farklı ülkelerde STEM eğitimi veren birçok okul bulunuyor. Bu okullar sayesinde hem iyi bir eğitim almak hem de geleceğe ayak uydurmak mümkündür. STEM Eğitimi veren yurtdışı kurumlarını bulmak önemlidir. Bu kurumlarda eğitim almak için yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti almak mümkündür. Yurtdışında yabancı dile en iyi şekilde hâkim olmak, STEM eğitimlerinden mezun olarak birçok farklı ülkede çalışabilmek ve aynı zamanda kaliteli eğitim almak oldukça kolaydır. Danışmanlık hizmeti kapsamında bütün evrak ve belgeleri kolayca hazırlayabilirsiniz. Aynı zamanda iyi bir ülke ve okul tercihi de yapabilirsiniz. STEM eğitimi sunan yurtdışı okullarına gidebilmek için danışmanlık hizmeti sunuluyor.

Yazar
3
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Sitemizdeki İngilizce test, İngilizce seviyenizi ölçmek üzere özel olarak ...
Pasaport başvuruları için T.C Nüfus Müdürlüklerinden randevu almanız gerekiyor.Randevu ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim