TESOL Nedir?

TESOL açılımıyla Teaching English To Speakers Of Other Languages ,

Ana dili İngilizce olmayan ancak İngilizce öğretebilecek durumda olan kişilerin , İngilizce öğretme yetkinliğini belgeleyebilmesi sağlayan kurstur. Bu kursun sonunda alınacak Tesol Sertifikası dünyanın her yerinde geçerlidir. Bu sertifika sayesinde dünyanın her noktasında İngilizce öğretmenliği yapabilirsiniz. TESOL Sertifikası, ülkemizde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tanınırlığı vardır. Milli Eğitim Bakanlığı, bu sertifikaya sahip olan kişileri ‘usta öğretici’ olarak dil okullarına, özel kolejlere atamalarını yapmaktadır. Ayrıca bu sertifikaya sahip olan kişiler özel okullarda, dershanelerde, yabancı dil kurslarında, özel kreşlerde de çalışabilmektedirler. Ayrıca özel üniversitelerde İngilizce öğretmeni olarak çalışmak isterseniz Tesol Sertifikası sizlere avantaj sağlayacaktır.

Tesol Sertifika programına katılabilmeniz için en az 2 yıllık ön lisans mezunu olmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra sizin de tahmin edebileceğiniz üzere bu programa katılabilmek için ileri düzeyde İngilizce bilmeniz gerekmekte. Bu programa katılabilmek için lisans eğitimizi İngiliz Dili Edebiyatı ya da Amerikan Dili ve Edebiyatı tamamlamak zorunda değilsiniz. TESOL Sertifikasıyla ana dili İngilizce olan ülkelerde dil okullarında çalışabilirken, ana dili İngilizce olmayan ülkelerde İngilizce öğretmeni olarak çalışabilirsiniz.

TESOL Sertifika programına online olarak devam etmektedir. Program toplam 10 modülden oluşmaktadır. Program genel olarak birkaç ay sürmektedir. Programa katılırken herhangi bir dil bilgisi sınavı yapılmamaktadır. Eğer gramer eksiğiniz varsa program içerisinde bunları tamamlamanızı sağlayacak modüller bulunmaktadır.

Yazar
8
Mete Akkoyunlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Karya International ile 6 adımda Yurtdışı Eğitim Yurtdışı eğitim almak istiyorsanız, Karya ...
Amerika, eğitim alanında dünyanın sayılı ülkelerinden biridir. Dünyanın her yerinden ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim