Türklerin en çok rağbet gösterdikleri Üniversiteler

ABERYSTWYTH ÜNİVERSİTESİ
Britanya adasının batı Kıyısında bulunan Aberystwyth, Orta ve Batı Galler`in ticaret yollarının kesiştiği, Kara ve demir yolu ile kolayca ulaşılabilen bir konumda.

STİRLİNG ÜNİVERSİTESİ
Stirling Üniversitesi araştırma ve eğitim alanında ün kazanmış bir üniversite. Avrupa'nın en göz alıcı kampüslerinden birine sahip. Üniversitenin Bellerbys Koleji ile yaptığı anlaşma çerçevesinde sunulan Lisans Sertifikası Programı,lise öğrenimlerini tamamlamış uluslararası öğrencilere yoğun ve disiplinli bir ders yüküyle onları 2. sınıf seviyesinde seçecekleri lisans programına hazırlar. İngilizce eğitimi ve temel dersler dışında, seçilmesi planlanan lisans alanına göre alan dersleri de veriliyor.

ANGLİA RUSKİN ÜNİVERSİTESİ
Doğu İngiltere'de bulunuyor. 1858'de kurulan üniversite, Cambridge ve Chelmsford şehirlerinde kampuslere sahip ve uluslararası öğrenciler için lisans ve yüksek lisans programları var.

BANGOR ÜNİVERSİTESİ
Britanya'nın eski üniversitelerinden olan University of Wales Bangor Galler bölgesinde daha iyi yüksek öğretim için başlatılan bir kampanyanın sonucunda 1884 yılında kuruldu. Üniversitenin toplam 8 bin civarında öğrencisi var.

BOURNEMOUTH ÜNİVERSİTESİ
İngiltere'nin güneyinde Londra'ya 2 saat uzaklıktaki Bournemouth Üniversitesi, 130 değişik ülkeden gelen 1600 uluslararası öğrenciye eğitim veriyor. Toplam 16.000 öğrencinin eğitim gördüğü iki kampüsten oluşan Bournemouth Üniversitesi'nde 7 temel akademik okul var.

BRUNEL ÜNİVERSİTESİ
Adını Viktorya Dönemi'nin tanınmış mühendislerinden Isambard Kingdom Brunel' den alan Brunel Üniversitesi, Londra'nın batısında, Uxbridge kentinde yer alıyor. 13 binin üzerinde öğrenci nüfusuna sahip.

COVENTRY ÜNİVERSİTESİ
168 yıllık bir tarihi olan Coventry Üniversitesi, 1843'de Coventry Tasarım Okulu olarak Eğitim vermeye başlamış, 1992'de adını Coventry Politeknik'ten Coventry Üniversitesi'ne çevirmiş.

EINDHOVEN TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ
Mühendislik, Bilim ve Teknoloji alanında öncü ve yüksek sıralarda bulunan üniversite. Brainport Eindhoven adına "dünyanın en akıllı topluluğu" bulunuyor. Burs olanakları mevcut. Potansiyel işverenlerle iyi ilişkileri var. Üniversitenin ayrıca önde gelen üniversitelerle uluslararası temasları var.

FLORENCE GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ
Yurtdışı eğitim ya da yurtdışında sanat eğitimi dendiğinde önemli okullardan biri Florence University of Arts. Ders dili İngilizce olan okul, Floransada. Sosyal bilimlerden, edebiyatın tüm alanlarına kadar pek çok farklı bölümün olduğu üniversite, İtalya'da yabancı öğrencilerin en kendilerine uygun bölümler bulabileceği bir kurum.

KEELE ÜNİVERSİTESİ
Keele Üniversitesi Avrupa'daki en büyük kampüslerden biri olup çok güçlü bir lisans ve yüksek lisans programı profiline sahip. Londra'ya mesafesi 2 saatten az. Öğrenci sayısı bakımından küçük fakat akademik kadrosu uluslararası alanda tanınan uzmanlardan oluşmaktadır.

LONDON METROPOLİTAN ÜNİVERSİTESİ
London Metropolitan University, akademik ve diğer çalışanlarıyla beraber toplam 2400 kişiye yakın kadrosu var. 155 farklı ülkeden 8000'e yakın uluslararası öğrenci olmak kaydıyla toplamda yaklaşık 34000 öğrenciye hizmet verenÜniversite Londra'nın en büyük üniversitesi sıfatına sahip.Üniversitede verilen bazı eğitimler: İngilizce, Foundation (üniversite lisans hazırlık programı), Art and Design,Architecture, Business, Marketing and Management, Media, Computing, Tourism Mgmt, Law,International Releation, Human Resourse Management, Politics, Sport Science vb.

LONDON SOUTHBANK ÜNİVERSİTESİ
SBU 'de 22,000 öğrenci eğitim yapıyor. Mevcudu 3,000 civarı 120 farklı ülkeden gelen yabancı öğrencilerden oluşuyor. Üniversite yaklaşık 100 yıldır yüksek kalitede eğitim veriyor ve eğitimin temel amacını iş ve kariyere yönlendirme üzerine kurulu. Londra iş çevrelerine nitelikli eleman yetiştirmek en temel misyonu.

LİVERPOOL HOPE ÜNİVERSİTESİ
Liverpool Hope Üniversitesi, öğrencileri için eşsiz bir akademik çevre sağlıyor.19. Yüzyılın başlarında kurulan okul, daha sonraki süreçte Üniversite ünvanına kavuştu.

MACQUARIE ÜNİVERSİTESİ
Macquarie Üniversitesi ve SIBT tarafından onaylanan özel Direk Giriş İngilizce programları sunuyor, böylece öğrenciler eğitim planlarına en uygun İngilizce programını seçebiliyor. Akademik İngilizce ve Genel İngilizce kursları ile Eğitim Turları CME'deki popüler programlardan.

NEWCASTLE ÜNİVERSİTESİ
Newcastle Üniversitesi, 1834 yılında "School of Medicine and Surgery" adı altında kuruldu. Aynı zamanda bir "Russel Group (Araştırma Temelli Lider Üniversiteler Birliği)" üyesi olup bugün 200'ün üzerinde lisans programı ile 19,000'den fazla öğrenciye eğitim veriyor. Newcastle Üniversitesi 'Times İyi Üniversite Rehberi' 2011 sonuçlarına göre Britanya genelinde en iyi ilk 20 üniversiteden biri.


NHTV BREDA ÜNİVERSİTESİ
NHTV 60 ülkeden 7000'den fazla öğrencisi bulunan uluslararası bir yüksek öğretim kuruluş. Hollanda'nın güneyinde bulunan, Amsterdam ve Brüksel'e 100 km mesafedeki şehir, Breda'da bulunur. Breda 174,000 nüfuslu tarihi bir şehir. 14,000 genç birey Breda'da çalışır.


NOTTİNGHAM TRENT ÜNİVERSİTESİ
Nottingham Trent Üniversitesi (Nottingham Trent University), 1843 yılında Nottingham Govermnet School of Design kurulmuş olup 1992 yılında üniversite Statüsünü kazandı. HESA tarafından yapılan bir araştırmaya göre Mezunlarının %97.7'si mezun oldukları yıl içinde iş buluyor.

OXFORD BROOKES ÜNİVERSİTESİ
Oxford Brookes Üniversitesi, 1865 yılında bir sanat okulu (School of Art) Olarak kuruldu. School of Art 1891 yılında Oxford City Technical School, 1963 yılındaOxford College of Technology ve 1970 yılında da Oxford Polytechnic oldu. Okulun 9 ayrı yurdu olmakla kampusler ile yurtlar arasında öğrencilerin ulaşımını sağlayan "shuttle bus"lar var. Öğrenciler kampüs içi ve dışı otobüslerle kolaylıkla seyahat edebiliyor.

QUEEN'S ÜNİVERSİTESİ/ BELFAST
İngiltere'nin önde gelen 20 araştırma-üniversitelerinden oluşan Russell Group'a üye olan okul, kanser çalışmaları ve ilaçlardan kablosuz teknoloji, şiir ve ses sanatlarına kadar küresel bir araştırma alanına sahip.

RADBOUD NIJMEGEN ÜNİVERSİTESİ
Radboud Üniversitesi Nijmegen Hollanda önde gelen akademik çevrelerin olan 1923 yılında kurulan ve Hollanda eski şehir bulunuyor. Devlet Sanat Tesisleri, üniversitenin spor merkezleri, kütüphane, yeşil kampus, üniversite kafe ve restoranları üniversitenin göze çarpan özellikleri arasında.

SOUTHAMPTON SOLENT ÜNİVERSİTESİ
Southampton Solent Üniversitesi, işletme, teknoloji, deniz, medya, sanat ve toplum için lisans ve yüksek lisans dersleri geniş bir seçenek ile sizlere sunan canlı ve Modern bir üniversite. Öğrencilerine kariyerleriyle ilgili her türlü akademik imkanı sunan, titizlik ve modern bir eğitim anlayışıyla,onlara geniş bir yelpaze sunuyor.

SWANSEA ÜNİVERSİTESİ
Ülkenin sayılı okullarından olan University of Swansea, 1920 yılında kurulmuş olup, University of Walessistemine bağlı 6 okuldan birisi. 2005 yılında Britanya genelinde öğrenci memnuniyeti en yüksekokul seçilen University of Swansea'de 10 ana fakültede, 44 ayrı departmanda 500 civarında lisans ve 130 kadar da yüksek lisans programı sunuluyor. Londra'ya 192 mil uzaklıkta olan üniversite(trenle yaklaşık 3 saat), Galler'in başkenti Cardiff'e de bir saatten az bir mesafededir. Okul şehir ile deniz arasında çok güzel bir bölgede bulunuyor.

TOLEDO ÜNİVERSİTESİ
Küçük bir şehir atmosferinde 250'den fazla programıyla Araştırma Şehir Üniversitesi. Toledo Üniversitesi'nin misyonu öğrenimde mükemmelliği yakalayarak Bilgiyi geliştirme ve keşfetme, öğrenci merkezli bir araştırma üniversitesi olarak hizmet ediyor.

LONDRA GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ
Sanat eğitimi konusunda en tanınmış üniversitelerden olan University of the Arts London, güzel Sanatlar ve tasarım konularında dünyanın her yerindeki öğrenciler için ilk tercih edilen okul olmasının yanı sıra hem genel hem de sanat tasarım alanlarına yönelik mesleki dil eğitimiyle de lider konumda.

TWENTE ÜNİVERSİTESİ
9,900'den fazla öğrenci için 3,300 bilim adamı ve diğer profesyonellerin gerçekleştirdiği ileri düzeyde araştırma ve dünya çapındaki önemli yeniliklerle bezenmiş ilham verici bir eğitim ortamında çalışır. Girişimci bir üniversite olarak öğrencilerin girişimci ruhlarını geliştirmede katkıda bulunur.

LANCASHİRE ÜNİVERSİTESİ
University of Central Lancashire, İngiltere'nin kuzeybatısında yer alır.Lancashire'ın bulunduğu bölge olan Preston, yaşam giderleri anlamında,İngiltere'nin en uygun yerlerinden birisi. UCLAN, eğitim kalitesi bakımından,İngiltere'de 7.sırada.

CHESTER ÜNİVERSİTESİ
Chester Üniversitesi (University of Chester) Birleşik Krallık'ta Chester (İngiltere)'de yer alıyor. Üniversitenin ana kampüsü Chester kentinde, küçük kampüsü Warrington Yakınların da kurulu. Üniversitede lisans, yüksek lisans, doktora eğitimi Verilmekte, ayrıca akademik araştırmalar yapılıyor. Chester Üniversitesi Ülkenin en eski yükseköğretim kurumlarından biri. 1839 yılında William Gladstone ve Lord Derby tarafından Anglikan Chester Piskoposloğuna Bağlı Chester Öğretmen Okulu olarak kuruldu. Daha sonraları üniversite statüsü kazandı.

DUNDEE ÜNİVERSİTESİ
'City of Discovery' olarak bilinen Dundee şehrinin kalbinde kurulu University of Dundee,Geniş bir yelpazede program seçeneklerini sunuyor. Gerek hacim gerekse Popülarite olarak hızla büyüyen Dundee Üniversitesi, Yaşam Bilimleri ve tıp Konusunda dünya standartlarında eğitim veriyor. Kanser ve şeker hastalığı araştırmalarında ünlü bir okul olan Dundee Üniversitesi'nin yurtlarından iki tanesi ana kampüs içinde yer alıyor.

EAST LONDON ÜNİVERSİTESİ
University of East London enerjik ve ayrıcalıklı bir eğitim toplumu. UEL 120 farklı ülkeden yaklaşık 20.000 öğrencisi ile farklı bir öğrenme ortamı sunar.Araştırma konularında en üst on çağdaş üniversite içinde olarak görülmektedirVe akademik personeli birçok bilim dalında uluslararası öneme sahip araştırmalarla ilgileniyor.

GREENWICH ÜNİVERSİTESİ
University of Greenwich, adından da anlaşılabileceği gibi, başlangıç meridyeninin üzerinden geçtiği Greenwich Gözlem evinin bulunduğu kasabada yer alır. İlk 1890`da Woolwich Polytechnic adıyla kurulan, 1991 yılında ise University of Greenwich adıyla üniversite statüsüne kavuşan bu saygın okul, mühendislik, matematik, bilgi işlem ve doğa bilimleri alanlarında uzmanlaşmıştır.


SURREY ÜNİVERSİTESİ
The University of Surrey, İngiltere'nin önde gelen "araştırma" üniversitelerinden birisidir. 100 yıllık bir tarihe sahip olan üniversite, global bir üne sahiptir. Londra'ya trenle 40 dakika uzaklıktadır. Kurulduğu günden bu yana " kişisel gelişim, akademik öğrenim, gerçek dünyaya yönelik eğitim, en yetenekli öğrencileri bünyesine alma, bilgi ve profesyonel deneyimi harmanlama" üzerine sistemini kurmuştur. Surrey mezunları en kısa sürede en fazla oranda iş bulan öğrenciler olmuşlardır.

WISCONSIN - STOUT ÜNİVERSİTESİ
Kısaca (UW-Stout veya Stout) olarak da anılan devlet üniversitesidir. Okulun yıllık öğrenci sayısı 9,000 civarındadır. "Endüstri, teknoloji, ev ekonomisi, uygulamalı sanatlar' alanında Yoğunlaşmış programlar sunmaktadır. UW-Stout'un programları öğrencilere Teknoloji, uygulamalı matematik ve bilimler, sanat ve tasarım, endüstriyel yönetim diğer popüler programlarıdır.34 farklı alanda lisans,19 farklı alanda yüksek lisans ve iki tane de postgraduate yüksek lisans derecesi sunmaktadır

HERTFORDSHİRE ÜNİVERSİTESİ
University of Hertfordshire 20.000 toplam öğrencisiyle Londra'nın kuzeyinde Hertfordshire şehrinde yer alıyor. Hatfield, St Albans ve Haviland olmak üzere, Londra'ya ortalama 30 dakikalık uzaklıkta bulunan 3 ayrı kampüste eğitim veriyor. Okulda 90 farklı ülkeden uluslar arası öğrenci eğitim alıyor. Ayrıca kampüsteki spor kasabası ülkedeki en iyi üniversite spor ve fitness merkezi.

HUDDERSFİELD ÜNİVERSİTESİ
University of Huddersfield 1825 yılında Huddersfield Scientific and Mechanic Institute Adı altında kuruldu. Eğitim ve araştırma alanlarında uzun ve gururlu bir tarihe Sahip modern, başarılı ve gelişmiş bir üniversite. Aslen Bilim ve Makine Kurumu Olarak kurulan üniversite, bilim ve makine alanındaki köklerini korudu ve son 180 Yılda sanat, insani bilimler, eğitim, sağlık bilimleri ve işletme alanında genişledi.

PLYMOUTH ÜNİVERSİTESİ
Yenilikçi yapısıyla benzerleri arasından kısa sürede sivrilen Plymouth Üniversitesi Britanya'nın en iyi üç modern üniversitesi arasında. 27 binden fazla öğrencisi ve 3 bin çalışanıyla Britanya'nın en büyük üniversitelerinden Olan Plymouth lisanstan doktoraya kadar geniş bir akademik program yelpazesine sahip. 120'den fazla ülkeden binlerce yabancı öğrenciye ev sahipliği yapan Plymouth Üniversitesi'nin 'Uluslararası Öğrenciler Ofisi' yabancı öğrencilerin Ülkeye varışlarından ortama uyum sağlamalarına kadar tüm aşamalarda uzmanlık sahibi.

PORTSMOUTH ÜNİVERSİTESİ
Portsmouth üniversitesi öğrencilerine kariyer yaşamlarında ve hedefleri doğrultusun da ne yapmak istediklerini ve hayallerindeki işi bulmaları ve bu iş hakkın da doğru eğitilmelerine yardım eden bir üniversite ve sosyal olanaklar açısından çok geniş bir yelpazeye sahip.

SALFORD ÜNİVERSİTESİ
Manchester şehir merkezine sadece 2,5 kilometre mesafede kurulu olan Salford Üniversitesi'nin kökleri 1896 yılında kurulan Salford Royal Institute of Advanced Technology'ye kadar gider.1967 yılında üniversite statüsü kazanan okul 2500'ü yabancı olmak üzere toplam 19,000 öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Nehir kıyısına kurulu şirin kampüsüyle öğrencilerin ilgi odağı olan Salfod Üniversitesi'nin işletme okulu 30 yıllık bir geçmişe sahip ve foundation'dan doktoraya Kadar her seviyede eğitim veriyor.


STRATHCLYDE ÜNİVERSİTESİ
Strathclyde Üniveritesi 1796yılında kuruldu çok eski ve köklü bir üniversite, aynı zamanda İskoçya'nın üçüncü en büyük üniversitesi. Başarı düzeyi yüksek ve yine İskoçya'nın en büyük mühendislik fakültesine sahip. Sosyal aktiviteler açısından zengindir ve modern binalara sahip.

WESTMİNSTER ÜNİVERSİTESİ
Dünyanın ilk politeknik üniversitesi olarak 1838 yılında kurulmuş olan Westminster Universitesi teknoloji ile modern pratiğini gerçekleştirmeyi başarmıştır. 150 yıldır Dünya'nın heryerinden gelen öğrencilere eğitim veren Westminster Üniversitesi 22,000'den fazla öğrenci sayısı ile İngiltere'de en büyük öğrenci nüfusuna sahip üniversitelerden biridir ve Londra'nın kalbinde yer almaktadır. Üniversite'de 150 farklı ülkeden 5000'in üzerinde yabancı öğrenci bulunmaktadır.

Yazar
1
Aslı Eren
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Florida’nın en mükemmel şehri Sunshine City olarak adlandırılan Miami’ye hoş geldiniz. ...
Ülkemizde iş imkanlarının kısıtlı olması ve artık 2 dil bilmenin bile yetmediği bir zamanda ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2020 Karya International Yurtdışı Eğitim