Ücretsiz Yurtdışı Eğitim Programları

Yurtdışı eğitim sektörü ile ilgili olarak ülkemizde en çok merak edilen soruların başında ücretsiz yurtdışı eğitim programları ve ücretsiz yurtdışı eğitimin mümkün olup olmadığı.

Bu yazımızda, bu konuda araştırma yapan tüm öğrencilerimize fikir verecek programlar hakkında kısa kısa bilgiler vermeye çalışacağız.

Yurtdışında eğitim konusunda; Amerika, Kanada, İngiltere ve Avustralya popüler ülkelerin başında gelmektedir. Bahsi geçen ülkelerde yabancı öğrencilere eğitim veren eğitim kurumlarının tamamına yakını özel eğitim kurumlarıdır. Ücretsiz eğitim alabileceğiniz kurumlar ise genelde ülkemizde yüksek sınav başarısı elde etmiş öğrencilere burs ve yarı burs veren eğitim kurumlarıdır.

Peki yüksek sınav başarısı olmadan ücretsiz veya düşük maliyetle katılabileceğim programlar var mıdır? Ücretsiz ya da düşük maliyetle katılabileceğiniz programlar az da olsa vardır.

Düşük katılım ücretiyle katılabileceğiniz programlar genelde work and travel ve work and study gibi gitmek istediğiniz ülkelerde çalışarak katılabildiğiniz programlardır.

Bu programların yanı sıra Maaşlı Staj ya da dil okulu ve sonrasında co-op diye adlandırabileceğimiz programlarda mevcuttur. Co-op programları size belirli bir alanda eğitim alma imkanı tanıyıp bu programların ücretlerini sizden talep eden, program sonrası ise eğitim ücretlerinin bir miktarını çalışarak kazanabileceğiniz programlar olarak anlatılabilir.

Staj ve co-op programlarının dışında yurtdışında bazı ülkeler, eğitim için gelen öğrencilere –özellikle orta ve uzun kurs sürelerinde- kurs sonrası ülkede bir süre daha kalma ve çalışma izni verebilmektedir.

Tamamen ücretsiz yurtdışı eğitim programı mümkün olmamakla birlikte, yukarıda bahsettiğimiz gibi work and travel ve work and study programlarına katılabilir, Co-op programları ile alanınızla ilgili eğitim aldıktan sonra yine aynı alanda çalışabileceğiniz programlar mevcut.

Karya yurtdışı eğitim olarak work and travel ve work and study programları ile ilgili 2020 yılı itibariyle hizmet vermiyoruz fakat Co-op ve dil okulu sonrası çalışma izni veren ülkeler ile ilgili olarak bize ulaşabilir, hizmetlerimiz ile ilgili olarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Co-op programları ile ilgili olarak sitemizdeki Staj bölümünü, çalışma izni olan dil okulları ile ilgili olarak ise dil okulları bölümünü inceleyebilirsiniz.

Yazar
5
Gözde Pekcevik
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Schengen Vize Harçları Schengen Vizesine başvuranların mutlaka ödemesi gereken vize ...
Yurtdışında eğitim görmek isteyen ve eğitime gönül veren pek çok kişinin ...

Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim