VFS

Dünya çapında diplomatik bir göreve sahip olanVFS 124 ülkede 2151 tane bürosu olan dünyanın en büyük Outsourcing ve teknoloji servisi hizmeti veren bir kuruluştur. 120 milyondan fazla uygulama yapmış olan firma 2001 seneninde heyetmiş ve vize işlemleri ile ilgili aracı müessese olarak çalışmanın yanı sıra VIP servisi, kurye hizmetleri gibi yan uygulamalarla müşterilerinin vize ve pasaport işlemlerinin hızlı bir şekilde sonuçlanmasına yardımcı olan bir firmadır.

Parmak izi uygulaması mecburi hale geldiği tarihten itibaren herkesin parmak izi vermesi içinVFS firmasına parmak izi vermesi zorunludur.
Fransa, Kanada, İtalya, Yunanistan, Danimarka İsviçre, Hollanda gibi ülkelere kolayca vize almanıza aracılık edenVFS’nin, Ankara’da, İstanbul’da Harbiye ve Altunizade kazalarında, İzmir’de, Edirne’de, Bursa’da, Bodrum’da, Antalya’da ve Gaziantep’te büroları bulunmaktadır. Schengen vizesiyle İsviçre, Avusturya, İsveç, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Slovenya, Danimarka, Portekiz, Estonya, Polonya, Finlandiya, Norveç, Fransa, Hollanda, Malta, Yunanistan, Lüksemburg, Macaristan, Litvanya, İzlanda, Letonya, İzlanda, İtalya ülkelerine vize alabilmenizi sağlamaktadır. Vize müracaatı Schengen vizesi almak için müracaat yaptığınızda en fazla kalacağınız ülkeye müracaat yapmanız gerekmektedir. Şayet her ülkede eşit müddette kalacaksanız öncelikle giriş yapacağınız ülkeye vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. İnternet üzerinden buluşma alarakVFS vize başvurusu yapabilir ve kolayca vizenizi alabilirsiniz.

VFS nedir? Sualini vize işlemlerinizi kolaylaştıran bir aracı kurum olarak yanıtladıktan sonra, vize işlemleriVFS nasıl yapılmaktadır? Başlığını incelediğimizde, randevu aldıktan sonra başvuru işlemi için randevunuza göreVFS büronuna gelmeniz gerekmektedir. Başvuru yapıp vize işlemleriniz bitirinceye kadar bilet almamanız ve yolcu tasarısı yapmamanız sıkıntı yaşamamak açısından ehemmiyetlidir.

Zira vize müracaatlarıVFS hızlı sonuçlansa da bazen ek müddetler de istenebilmektedir. Her başvuru sahibi için ayrı belgeler hazırlanmalıdır.VFS vize başvurularında vize başvuru formunun doldurulması ve tüm evrakların hazırlanması başvuru sahiplerinin sorumluluğundadır. Başvuru sahiplerinin gideceği ülkeden bir davetiye gelmişse bu davetiye başvuru sahibinin hesabına ve müracaat sahibine gönderilmelidir. Davetiyeleri müracaat merkezine yaptığınız müracaatlarınızda evrakları teslim ederken ibraz faktörüz gerekmektedir.

Yaşa bakılmaksızın her müracaat sahibine ayrı davetiye gönderilmiş olması gerekmektedir. Çocukların bilgiler ebeveyn pasaportlarında yazsın veyahut yazmasın, kendine ait pasaportu olsun olmasın her çocuk için de ayrı davetiye ve bir set müracaat vesikası hazırlamak gerekmektedir. Vize müracaatı için ihtiyaç duyulan olan ödemelerde müracaat sırasında yapılır. Müracaatlar bizzat yapılmalıdır. Bizzat yapılamayan müracaatlarda vekâletname ibraz edilmesi mecburidir. Müracaatlar ya müracaat sahibinin kendisi tarafından veyahut vekâletname verdiği tur operatörü veya çalıştığı şirketin temsilcileri tarafından yeniden vekâletname verilerek yapılabilir.

Vize başvurusu sonrası konsolosluklar karar verme esnasında kişileri sözlü mülakata çağırabilirler. BU mülakata gidebilmek içinVFS aracılığıyla randevu alabilirsiniz. Vize başvurunuz şayet reddedilirse, tekrar başvuru yapabilirsiniz.VFS aracılığıyla yapacağınız her başvuru kendi içerisinde değerlendirilecektir.VFS kurye hizmetinden istifade ederek konsolosluklara daha hızlı evrak teslimi ve değerlendirilmesi bitirmiş evrakların size daha kolay bir şekilde dönüşünü de sağlayabilirsiniz.VFS nedir?Sualine verilebilecek en iyi yanıt, vize almanızı kolaylaştıran, hızlı ve güvenli bir vize başvurusu yapmanızı sağlayan bir aracı kurumdur, cevabı verilebilir.

Yazar
8
Mete Akkoyunlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı Soru Sor
Malta, Akdeniz’de bulunan adalar ülkesidir. Malta 3 büyük, 2 küçük ...
Kanada’da CO-OP Sistemi CO-OP olarak bilinen sistem Kanada’da akademik eğitim ve ücretli ...

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim