VFS

Dünya çapında diplomatik bir göreve sahip olan VFS124 ülkede 2151 tane bürosu olan dünyanın en büyük Outsourcing ve teknoloji servisi hizmeti veren bir kuruluştur. 120 milyondan fazla uygulama yapmış olan firma 2001 seneninde heyetmiş ve vize işlemleri ile ilgili aracı müessese olarak çalışmanın yanı sıra VIP servisi, kurye hizmetleri gibi yan uygulamalarla müşterilerinin vize ve pasaport işlemlerinin hızlı bir şekilde sonuçlanmasına yardımcı olan bir firmadır.

Parmak izi uygulaması mecburi hale geldiği tarihten itibaren herkesin parmak izi vermesi içinVFS firmasına parmak izi vermesi zorunludur.
Fransa, Kanada, İtalya, Yunanistan, Danimarka İsviçre, Hollanda gibi ülkelere kolayca vize almanıza aracılık edenVFS’nin,Ankara’da, İstanbul’da Harbiye ve Altunizade kazalarında, İzmir’de, Edirne’de, Bursa’da, Bodrum’da, Antalya’da ve Gaziantep’te büroları bulunmaktadır. Schengen vizesiyle İsviçre, Avusturya, İsveç, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Slovenya, Danimarka, Portekiz, Estonya, Polonya, Finlandiya, Norveç, Fransa, Hollanda, Malta, Yunanistan, Lüksemburg, Macaristan, Litvanya, İzlanda, Letonya, İzlanda, İtalya ülkelerine vize alabilmenizi sağlamaktadır. Vize müracaatı Schengen vizesi almak için müracaat yaptığınızda en fazla kalacağınız ülkeye müracaat yapmanız gerekmektedir. Şayet her ülkede eşit müddette kalacaksanız öncelikle giriş yapacağınız ülkeye vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. İnternet üzerinden buluşma alarakVFS vize başvurusu yapabilir ve kolayca vizenizi alabilirsiniz.

VFS nedir? Sualini vize işlemlerinizi kolaylaştıran bir aracı kurum olarak yanıtladıktan sonra, vize işlemleriVFS nasıl yapılmaktadır? Başlığını incelediğimizde, randevu aldıktan sonra başvuru işlemi için randevunuza göreVFS büronuna gelmeniz gerekmektedir. Başvuru yapıp vize işlemleriniz bitirinceye kadar bilet almamanız ve yolcu tasarısı yapmamanız sıkıntı yaşamamak açısından ehemmiyetlidir.

Zira vize müracaatlarıVFS hızlı sonuçlansa da bazen ek müddetler de istenebilmektedir. Her başvuru sahibi için ayrı belgeler hazırlanmalıdır.VFS vize başvurularında vize başvuru formunun doldurulması ve tüm evrakların hazırlanması başvuru sahiplerinin sorumluluğundadır. Başvuru sahiplerinin gideceği ülkeden bir davetiye gelmişse bu davetiye başvuru sahibinin hesabına ve müracaat sahibine gönderilmelidir. Davetiyeleri müracaat merkezine yaptığınız müracaatlarınızda evrakları teslim ederken ibraz faktörüz gerekmektedir.yurtdışı eğitim

Yaşa bakılmaksızın her müracaat sahibine ayrı davetiye gönderilmiş olması gerekmektedir. Çocukların bilgiler ebeveyn pasaportlarında yazsın veyahut yazmasın, kendine ait pasaportu olsun olmasın her çocuk için de ayrı davetiye ve bir set müracaat vesikası hazırlamak gerekmektedir.Vizemüracaatı için ihtiyaç duyulan olan ödemelerde müracaat sırasında yapılır. Müracaatlar bizzat yapılmalıdır. Bizzat yapılamayan müracaatlarda vekâletname ibraz edilmesi mecburidir. Müracaatlar ya müracaat sahibinin kendisi tarafından veyahut vekâletname verdiği tur operatörü veya çalıştığı şirketin temsilcileri tarafından yeniden vekâletname verilerek yapılabilir.

Vize başvurusu sonrası konsolosluklar karar verme esnasında kişileri sözlü mülakata çağırabilirler. BU mülakata gidebilmek içinVFS aracılığıyla randevu alabilirsiniz. Vize başvurunuz şayet reddedilirse, tekrar başvuru yapabilirsiniz.VFS aracılığıyla yapacağınız her başvuru kendi içerisinde değerlendirilecektir.VFS kurye hizmetinden istifade ederek konsolosluklara daha hızlı evrak teslimi ve değerlendirilmesi bitirmiş evrakların size daha kolay bir şekilde dönüşünü de sağlayabilirsiniz.VFS nedir?Sualine verilebilecek en iyi yanıt, vize almanızı kolaylaştıran, hızlı ve güvenli bir vize başvurusu yapmanızı sağlayan bir aracı kurumdur, cevabı verilebilir.

Yazar
8
Mete Akkoyunlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Ülkemizde iş imkanlarının kısıtlı olması ve artık 2 dil bilmenin bile yetmediği bir zamanda ...
Avustralya dil eğitimi ve üniversite eğitimi anlamında özellikle son 5 yılda öne çıkan ülkeler ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim