Work And Travel Nedir? Work And Travel Avantaj Ve Dezavantajları

Work and Travel, Amerika hükümeti kontrolünde gerçekleştirilen bir öğrenci kültürel değişim programıdır. Bu programa dünya genelinde her yıl çok sayıda öğrenci katılıyor. Work and Travel programı kapsamında öğrenciler, yaz tatillerinde Amerika'da hem çalışıyor hem de bu sayede insanlarla iletişim halinde olarak İngilizce'sini geliştiriyor. Work and Travel programı etkili bir şekilde kullanılır ise öğrenciler için çok önemli bir fırsattır. Work and Travel programı sizi bir turistten çok halktan biri haline getirir. Bu sayede gün içinde sürekli İngilizce pratiği yaparak yabancı dile hakim olabilirsiniz. Aynı zamanda çalışarak kazandığınız para ile ülkeyi gezebilir ve farklı yerleri görebilirsiniz. Bu programın size sağladığı birçok avantaj vardır. Öncelikle Work and Travel ile İngilizce bilginizi artırabilir ve daha iyi İngilizce konuşabilirsiniz. Halkın nasıl bir aksanla konuştuğunu görebilir ve farklı aksanlar ile İngilizce konuşan insanları daha rahat anlayabilirsiniz. Bu programın öğrenciler için temel amacı yabancı dili geliştirmek ve Amerikan kültürünü tanımaktır.

Work An Travel Avantajları

Work an Travel programının bir diğer avantajı ise çalışarak masraflarınızı kendinizin karşılayabilmesidir. Bu sayede ülkede gezerken ve kültürü tanırken harcayacağınız paraları çalışarak kazanırsınız. Work and Travel sayesinde kendi başınıza başka bir ülkede yaşayabilirsiniz. Bu sayede de sorumluluk sahibi olursunuz ve kişisel gelişim sağladınız. Aynı zamanda bir işte çalışarak iş hayatına belki de ilk kez adım atabilirsiniz. Work and Travel aynı zamanda iyi bir tatil yoludur. Bu program ile hem dilinizi geliştirebilirsiniz hem de çalışıp para kazanabilirsiniz hem de tatil yapabilirsiniz. Programın dezavantajları yok denecek kadar azdır. Çalışacağınız işi beğenmeyebilirsiniz. Aynı zamanda Amerika diğer ülkelere göre biraz daha pahalı bir ülkedir. Ancak bu dezavantajlar çok da etkili değildir. Çünkü öğrencilere genellikle iyi ve uygun işler verilir. Aynı zamanda işten kazanılan para, yaşam masrafları için yeterli olur. Work and Travel, öğrenciler için çok faydalı ve avantajlı bir programdır.

Work and Travel CV'de Yer Alabilir

Work and Travel, öğrenciler için önemli bir deneyimdir. Bu deneyim aynı zamanda öğrencilerin CV belgelerinde yer alabilir. Çünkü başka bir ülkede İngilizceyi geliştirmek ve çalışmak önemli bir başarıdır. Work and Travel programı kapsamında Amerika'ya giden birçok öğrenci, eşsiz deneyimler ile geri dönüyor. Work and Travel programına katılmak ve yazı Amerika'da geçirmek için danışmanlık hizmeti alarak yapmanız gerekenleri öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda bu süreçte uzman kişilerden yardım alabilirsiniz.

Work And Travel Kapsamında Amerika'yı Yakından Tanımak

Work and Travel yapan öğrenciler, Amerika'yı her konuda daha yakından tanıyabilir. Yurtdışı eğitim planı olan öğrenciler, ülkedeki farklı eğitim kurumlarını ziyaret edebilir. Work and Travel yaparak birçok üniversiteyi ziyaret edebilir ve eğitiminiz için planlama yapabilirsiniz. Bununla birlikte uzman eğitmenler tarafından yapılan söyleşi ve konferanslara da katılabilirsiniz. Amerika'da kendi gelişiminiz için yapabileceğiniz birçok önemli aktivite vardır.

Work and Travel İle Amerika’yı Gezin

Work and Travel programının en eğlenceli yanı, boş vakitlerde Amerika’yı gezme fırsatınızın olmasıdır. Amerika’daki müzeleri, tarihi yerleri, kültür merkezlerini ve benzeri birçok yeri bu program kapsamında gezebilirsiniz. Work and Travel ile bir yandan İngilizce'ye daha fazla hakim olmanız bir yandan da gezmeniz ve eğlenmeniz mümkündür. Work and Travel yapmak için gerekenler hakkında bilgi sahibi olmak, uzman kişilerden destek alarak bu programa katılmak için eğitim danışmanlığı hizmetlerinden kolayca yararlanabilirsiniz.

Yazar
3
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı Soru Sor
Yurtdışında eğitim almak birçok insan tarafından istenir ve tercih edilir. Yabancı dil geliştirmek ...
Pasaport harç ücretleri her yıl enflasyona göre yeniden düzenlenir. Pasaport harçları ...

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim