Work And Travel Nedir? Work And Travel Avantaj Ve Dezavantajları

Work and Travel, Amerika hükümeti kontrolünde gerçekleştirilen bir öğrenci kültürel değişim programıdır. Bu programa dünya genelinde her yıl çok sayıda öğrenci katılıyor. Work and Travel programı kapsamında öğrenciler, yaz tatillerinde Amerika'da hem çalışıyor hem de bu sayede insanlarla iletişim halinde olarak İngilizce'sini geliştiriyor. Work and Travel programı etkili bir şekilde kullanılır ise öğrenciler için çok önemli bir fırsattır. Work and Travel programı sizi bir turistten çok halktan biri haline getirir. Bu sayede gün içinde sürekli İngilizce pratiği yaparak yabancı dile hakim olabilirsiniz. Aynı zamanda çalışarak kazandığınız para ile ülkeyi gezebilir ve farklı yerleri görebilirsiniz. Bu programın size sağladığı birçok avantaj vardır. Öncelikle Work and Travel ile İngilizce bilginizi artırabilir ve daha iyi İngilizce konuşabilirsiniz. Halkın nasıl bir aksanla konuştuğunu görebilir ve farklı aksanlar ile İngilizce konuşan insanları daha rahat anlayabilirsiniz. Bu programın öğrenciler için temel amacı yabancı dili geliştirmek ve Amerikan kültürünü tanımaktır.

Work An Travel Avantajları

Work an Travel programının bir diğer avantajı ise çalışarak masraflarınızı kendinizin karşılayabilmesidir. Bu sayede ülkede gezerken ve kültürü tanırken harcayacağınız paraları çalışarak kazanırsınız. Work and Travel sayesinde kendi başınıza başka bir ülkede yaşayabilirsiniz. Bu sayede de sorumluluk sahibi olursunuz ve kişisel gelişim sağladınız. Aynı zamanda bir işte çalışarak iş hayatına belki de ilk kez adım atabilirsiniz. Work and Travel aynı zamanda iyi bir tatil yoludur. Bu program ile hem dilinizi geliştirebilirsiniz hem de çalışıp para kazanabilirsiniz hem de tatil yapabilirsiniz. Programın dezavantajları yok denecek kadar azdır. Çalışacağınız işi beğenmeyebilirsiniz. Aynı zamanda Amerika diğer ülkelere göre biraz daha pahalı bir ülkedir. Ancak bu dezavantajlar çok da etkili değildir. Çünkü öğrencilere genellikle iyi ve uygun işler verilir. Aynı zamanda işten kazanılan para, yaşam masrafları için yeterli olur. Work and Travel, öğrenciler için çok faydalı ve avantajlı bir programdır.

Work and Travel CV'de Yer Alabilir

Work and Travel, öğrenciler için önemli bir deneyimdir. Bu deneyim aynı zamanda öğrencilerin CV belgelerinde yer alabilir. Çünkü başka bir ülkede İngilizceyi geliştirmek ve çalışmak önemli bir başarıdır. Work and Travel programı kapsamında Amerika'ya giden birçok öğrenci, eşsiz deneyimler ile geri dönüyor. Work and Travel programına katılmak ve yazı Amerika'da geçirmek için danışmanlık hizmeti alarak yapmanız gerekenleri öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda bu süreçte uzman kişilerden yardım alabilirsiniz.

Work And Travel Kapsamında Amerika'yı Yakından Tanımak

Work and Travel yapan öğrenciler, Amerika'yı her konuda daha yakından tanıyabilir. Yurtdışı eğitim planı olan öğrenciler, ülkedeki farklı eğitim kurumlarını ziyaret edebilir. Work and Travel yaparak birçok üniversiteyi ziyaret edebilir ve eğitiminiz için planlama yapabilirsiniz. Bununla birlikte uzman eğitmenler tarafından yapılan söyleşi ve konferanslara da katılabilirsiniz. Amerika'da kendi gelişiminiz için yapabileceğiniz birçok önemli aktivite vardır.

Work and Travel İle Amerika’yı Gezin

Work and Travel programının en eğlenceli yanı, boş vakitlerde Amerika’yı gezme fırsatınızın olmasıdır. Amerika’daki müzeleri, tarihi yerleri, kültür merkezlerini ve benzeri birçok yeri bu program kapsamında gezebilirsiniz. Work and Travel ile bir yandan İngilizce'ye daha fazla hakim olmanız bir yandan da gezmeniz ve eğlenmeniz mümkündür. Work and Travel yapmak için gerekenler hakkında bilgi sahibi olmak, uzman kişilerden destek alarak bu programa katılmak için eğitim danışmanlığı hizmetlerinden kolayca yararlanabilirsiniz.

Yazar
3
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Türk öğrenciler içinde en çok tercih edilen ülkelerin içerisinde Malta ile ilk sırayı paylaşan ...
Yurtdışı çıkışları için gerekli izin belgesi niteliğinde olan pasaport ücretleri ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2020 Karya International Yurtdışı Eğitim