Work and Travel

Work And Travel Programı, Amerikan Hükümeti'nin desteğiyle düzenlenen bir öğrenci değişim programıdır. Program dünyanın değişik yerlerindeki üniversite öğrencilerine yaz tatilleri boyunca Amerika'da çalışarak İngilizcelerini geliştirme ve farklı kültürleri tanıma fırsatı sunmaktadır. WAT programıyla Amerika'yı bir turist gibi değil içinden biri gibi yaşayacaksınız ve bunu yaparken de tüm masraflarınızı karşılayabileceksiniz.

KİMLER KATILABİLİR?

• 4 yıllık üniversitelerin hazırlık, 1, 2 ve 3. sınıf öğrencileri
•2 yıllık üniversitelerin hazırlık ve 1. sınıf öğrencileri
•4. yılını okuyan ancak üniversitesi bir yıl veya yarım dönem uzamış olanlar (Transkript ile kanıtlanması zorunludur)
•Açık Öğretimin İngilizce öğretmenliği bölümünde okuyan ve ders devam zorunluluğu olanlar
•Yüksek lisans Programlarında son sınıf hariç kayıtlı öğrenciler

PROGRAMIN SÜRESİ
Work and Travel Programına, üniversitelerin kapanış ve açılış tarihlerine göre 2, 3 ya da 4 aylık sürelerle katılabilirsiniz. Amerika'da yasal olarak çalışabilmek için gereken J–1 vizesi en fazla 4 aylık verilir ve bu süre uzatılamaz.

WAT PROGRAMININ SİZE KAZANDIRACAKLARI


•Work and Travel programı her yıl dünyanın farklı ülkelerinden gelen 60,000'den fazla öğrencinin katıldığı bir programdır ve size farklı bir dünya perspektifi kazandırır.
•Kâğıtta kalan ingilizce'nizi gerçek hayatta kullanmanızı ve geliştirmenizi sağlar.
•Yurtdışında iş tecrübesi elde edecek ve böylece CV'nize de yeni bir değer katacaksınız.
•Kazandığınız parayla geçinebilmeyi ve kendi ayaklarınızın üzerinde durmayı öğretir.
•Kişisel ve Sosyal becerilerinizi geliştirir.
•Geleceğiniz ve eğitiminiz için farklı kapıları aralama ve gerekli araştırmaları yerinde yapma imkânı sunar.
•Tüm bunların yanında ise anlatmakla bitiremeyeceğiniz, gençlik yıllarınızın en güzel anılarını yaşamanızı, iyi arkadaşlıklar kurmanızı yeni yerler görerek çok farklı bir yaz tatili geçirmenizi sağlar.

Karya International olarak uzun süredir work and travel programına kayıt almıyoruz. Alternatif olarak dil okulu programlarımızı inceleyebilirsiniz.

Yazar
4
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
İngiltere English Bristol Bristol bu seyahatimde benim de ilk defa gittiğim bir şehirdi. Karşıma ...
Pasaport harç ücretleri her yıl enflasyona göre yeniden düzenlenir. Pasaport harçları ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı ingilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde ulaşabilirsiniz.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki ingilizce, mesleki almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle ingilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz.Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı mba, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında yüksek öğrenim program ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Kanada, İngiltere, Amerika lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm prosedürler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim