İngiltere Yaz Okulları

NEDEN İNGİLTERE YAZ OKULLARI

Her yıl Haziran ve Eylül ayları arasında 8-18 yaş arası gençlerimizin yaz tatillerini İngiltere’de hem İngilizce öğrenerek, hem de eğlenerek geçirmelerine olanak sağlayan İngiltere Yaz Okulları programlarında, öğrencilerin etkin bir dil eğitimi almalarının yanı sıra, farklı kültürlerden gelen öğrencilerle kaynaşmaları ve bu sayede farklı kültürleri tanımaları sağlanmaktadır.

Gençlere yönelik yaz dönemi kursları sınıf içi teorik gramer öğretimini de içermekle birlikte daha çok öğrencilerin konuşma becerilerinin o dilin doğal olarak konuşulduğu bir ortamda geliştirilmesini amaçlıyor. Derslerin genellikle yarım gün olduğu İngiltere Yaz Okullarında sınıf içi faaliyetlerin dışında sosyal aktiviteler düzenleyerek öğrenilen gramer bilgisini günlük hayata taşıyor. Gençlerin ders sonrası boş zamanları en verimli şekilde değerlendirmesi için rehber öğretmenler eşliğinde sosyal ve sportif aktiviteler düzenlenirken, tarihi ve turistik yerler ile çevre şehirler ziyaret edilir. İngiltere Yaz Okulları program içeriği öğrenciyi derse katılmaya ve konuşmaya teşvik eden tarzda düzenleniyor.
16 yaşın altında gençlerin katıldığı İngiltere Yaz Okulu programlarında daha çok kampüs konaklamalı programlar önerilmektedir. Ailelerin kampus konaklamasını tercih etmelerindeki en önemli nedeni; tüm okul personelinin, öğretmenlerin, grup liderlerinin ve öğrencilerin aynı kampüste konaklamaları ve böylece öğrencilerin sürekli gözetim altında bulunmaları gelmektedir. Güvenilir ve profesyonel gözetim altında tutulan çocuklarınızı emanet ederken gözünüz arkada kalmasın !

Bunun yanı sıra kampüslerde genellikle yüzme havuzundan tenis kortlarına kadar mükemmel spor tesislerinin bulunması, sabahtan akşama kadar gün boyunca yoğun bir etkinlik programı olması kampüs konaklamasının bir diğer tercih edilme sebebidir.

Aile ve ülke özleminden kaynaklanan sorunlar yaşayan öğrencilere rehberlik yapacak ve psikolojik destek sağlayacak uzman danışmanların bulunduğu yaz okulları, öğrencilerin aileleri ile sürekli iletişim halinde olurlar.

devamını göster Devamını Göster

KATILABİLECEĞİNİZ YAZ OKULLARIMIZDAN BAZILARI

İngiltere yaz okullarından katılabileceğiniz programlarımızdan en popülerleri aşağıda listelenmiştir.

University of Kent EMBASSY Summer İngiltere

University of Kent Yaz Okulu

İngiltere / Canterbury

CANTERBURY YAZ OKULU/11- 17 Yaş-Standart


DETAYLAR
St Clares College St Clares İngiltere

St Clares College Yaz Okulu

İngiltere / Oxford

Oxford Yaz Okulu/Fen bil.-Sanat-İş İngilizcesi.


DETAYLAR
International Community School ICS (SKOLA) İngiltere

International Community School Yaz Okulu

İngiltere / Londra

LONDRA MERKEZ YAZ OKULU/3-17 Yaş Konaklamasız&Çocuk


DETAYLAR
Alpadia Keele ALPADIA Summer İngiltere

Alpadia Keele Yaz Okulu

İngiltere / Keele

Teens (10-17 Yaş) Standart İngilizce


DETAYLAR
EC Yaz Okulu EC YAZ OKULU İngiltere

EC Yaz Okulu Yaz Okulu

İngiltere / Cambridge

13-17 Yaş Cambridge Classic Homestay


DETAYLAR
Hackney Community College EC YAZ OKULU İngiltere

Hackney Community College Yaz Okulu

İngiltere / Shoreditch

13-17 Yaş Classic City Day Programme/Konaklamasız


DETAYLAR

Copyright © 1994 - 2018 Karya International Yurtdışı Eğitim