YLSY Nedir

Yükseköğretim müesseseleri ile diğer kamu müessese ve kuruluşlarının ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünü yetiştirmek üzere 1416 sayılı Yabancı Memleketlere Gönderilecek Öğrenci İle ilgili Yasaya dayalı olarak Bakanlığımızca verilen burs ile (YLSY Programı) lisansüstü öğrenim görmek emeliyle ülke dışına talebe gönderilmektedir. Bu kapsamda 2018 senesi için resmî burslu statüdeyüksek lisans ve/veya doktora öğrenimi görmek üzere ülke dışına 1.224 talebegönderilecektir.

Ülke dışında lisansüstü öğrenim görmek üzere müracaat yapacak adaylar, müracaat işlemlerini07-17 Ağustos 2018tarihleri arasında Bakanlığımızın(REBUS- Resmî Burslu Talebe Sistemi ) internet adresinden “T.C. kimlik numarası, kimlik seri numarası ile yakınının (eş, çocuk, anne veya baba) T.C. kimlik numarasını” kullanarak yapacaklardır. "REBUS YLSY Müracaat Ekranı"07 Ağustos 2018tarihinde adaylara açılacaktır.

Müracaat yapacak adayların, 2018 YLSY süreci ve kontenjanlara ait ayrıntılı bilgilere erişmek için ilan ekinde yer alan2018 YLSY Başvuru ve Seçenek Rehberi ile Seçenek Tablosu´nu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Adaylar

Yazar
8
Mete Akkoyunlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı Soru Sor
Yurtdışında eğitim almak birçok insan tarafından istenir ve tercih edilir. Yabancı dil geliştirmek ...
Amerika’da Yüksek Lisans Amerika’da yüksek lisans programları, yurtdışı ...

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim