Yurtdışında Lise Eğitimi

Daha modern ve kaliteli eğitim alırken aynı zamanda çocuklarının yabancı dil öğrenmelerini de isteyen aileler, eğitim tercihlerini yurtdışı lise eğitimi için yapıyorlar. Yurt dışında lise eğitimi alan öğrenciler, bu ülkelerde yapacakları yüksek öğretim konusunda uyum problemi yaşamıyorlar ve lise mezuniyet notlarının da yüksekliği sayesinde bir çok üniversiteye burslu olarak girebiliyorlar. Yurt dışındaki liseler her sene Ocak ve ağustos aylarında kayıt yaptıkları için bu dönemlerden 5 ile 6 ay önce kayıt işlemlerinin yaptırılması gerekiyor. Ayrıca, yurt dışındaki liselerden mezun olan öğrencilere sınavsız üniversite hakkından dolayı da ülkemizde bu talepler son yıllarda daha çok artmıştır.

Yurtdışı Lise Eğitimi Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar

Aileler çocukları için yurt dışı lise eğitimini seçerken bazı konuları göz önünde bulundurmalıdır. Öncelikle araştırma yapılarak kaliteli ve bütçeye uygun ülke seçilmelidir ve bu liselerin öne çıktığı faaliyetlerle çocuğun özellikleri uyumlu olmalıdır. Lise eğitiminin alınacağı ülkenin dili en az orta seviyede bilinmelidir. Özel liseler diye diretilmemeli ve çok kaliteli devlet liseleri olduğu da bilinmelidir. Lise seçiminde liselerin özellikleri iyi incelenmelidir. Bir çok Avrupa ülkelerindeki liselerde eğitim, dinlenme ve yemek koşulları çok üst seviyede tasarlanmıştır. Çocukların konaklaması için yurt veya aile yanında ikamet imkanları da bulunmaktadır. Liselerin ara sınıflarından da yurt dışı liselere geçiş yapılabilmektedir.

Yurt Dışı Lise Eğitimi İçin Gerekli Evraklar

Yurt dışı lise eğitimi için genellikle ortaokul mezuniyet veya transkript belgesi (lisede okuyorsa), öğretmenler tarafından yazılacak referans mektupları, öğrencinin neden seçilen lisede okumak istediğini belirten mektubu ve İngilizce yeterlilik belgesi isteniyor. İngilizce yeterlilik belgesi olmayanlar ise hazırlık okumak zorunda kalıyorlar. Bu belgelerin yanında istenecek ilave belgeler de olabiliyor, bu maksatla ilgili lisenin sitesinden veya lise yönetimi ile irtibat kurularak bunlar öğrenilmelidir.

Yazar
7
Zuhal Doğancı
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Kanada’da Dil Okulları Yurtdışında dil eğitimi denildiğinde akla ilk gelen ülkelerden ...
Dil eğitimi iş ve özel hayatınızda oldukça öneme sahiptir. Yıllar boyunca örgün eğitim ile ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı ingilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde ulaşabilirsiniz.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki ingilizce, mesleki almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle ingilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz.Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı mba, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında yüksek öğrenim program ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Kanada, İngiltere, Amerika lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm prosedürler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim