Yurt dışı Eğitim Danışmanlığı İzmir

Yurtdışı eğitim danışmanlığı yurtdışında eğitim almak isteyen kişilere en iyi hizmeti veren ülke ve şehir konusunda yardımcı olan danışmandır. Öğrencinin seçimlerini baştan sona kadar dinlemeli ve gerekli bilgileri vermelidirler. Öğrencinin ne istediğini, eğitim için ne kadar bütçe ayırdığını ve hangi alanda eğitim alacağını yüz yüze görüşerek belirlemelidirler. Tüm programların planını yaparak öğrenciye en uygun programları hazırlamalıdırlar. Öğrencinin daha önceki eğitim kurumlarından aldığı diploma, akademik belge, referans mektupları gibi bir takım belgeleri gözden geçirerek almak istediği eğitim için gerekli tercihleri sunmalıdır.

Kurumsal Yurt Dışı Danışmanlık Hizmeti

Yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerinYurtdışı eğitim danışmanlığı İzmirbaşlığı altında yaptığı aramalar detaylı bilgiyi almak için yetersiz kalabilir. Bu yüzden yüz yüze görüşerek daha kapsamlı bilgi edinmeleri gerekir. Eğitim danışmanlarının hizmeti alacak kişiye hangi konuda eğitim alması gerektiği, hangi sektörde çalışacağı ve hangi yabancı dilleri bilmesi gerektiğini detaylı olarak anlatması gerekir. Eğitim alacak kişinin danışmanla birlikte karar verdiği okula veya üniversiteye başvuru yazılarını yazarak istenilen tüm dokümanları okula göndermelidir. Gerekli aşamalar yapıldıktan sonra başvurulan okuldan gelen kayıt kabul formunu doldurarak vize işlemlerini başlatmalıdırlar.

Profesyonel Danışmanlık Hizmetinin Önemi ve Süreci

Eğitim danışmanları; eğitim alacak kişinin başvuru aşamasından yurtdışına gitmesine kadar ve yurtdışında eğitim aldığı süre boyunca yanında olmalı ve desteklemelidirler. Öğrencinin yurtdışında aldığı eğitim tamamlanınca danışmanla olan bağı sona ermektedir. Tüm bu süre boyunca öğrenci kaç yıllık eğitim alırsa alsın eğitim danışmanı yanında olmalı ve yakından takip etmelidir. Ayrıca alınan eğitim yetersiz olduğunda öğrenci aynı ülke içerisinde ilgili yerlerden ek eğitim alabilir. Burada da yine eğitim danışmanına gerekli bilgileri vermelidir. Yurtdışı eğitim danışmanlarının öğrencinin kalacağı yeri, okul ile kalacak yer arasındaki mesafeyi, kayıt işlemleri gibi konularda da öğrenciye yardımcı olması gerekiyor. Kısacası her ihtiyacı karşılayarak öğrencinin yanında olmalıdırlar.

Yurt Dışında Eğim Almanın Önemini Danışmanlardan Dinleyin

Yurtdışı eğitim danışmanları son zamanlarda oldukça artmış durumda. Bunun temel sebebi yurtdışı eğitim ve öğretimlerinin ülkemize bakarak daha kapsamlı ve daha gelişmiş olmasıdır. İnsanlar yurtdışında eğitim almanın kendileri için büyük avantajlar sağladığını düşünüyor. Aslında haksızda sayılmazlar. Çünkü başka bir ülkeye giderek hem yabancı dil öğrenmek, hem farklı ülkelerden gelen insanlarla tanışmak, hem de daha parlak ve gelişmiş eğitim sistemleri almak oldukça cezp edici.Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı İzmirbu konuda gelişmiş şehirlerden biridir. Fazla seçenekleri bulunan ve uygun fiyatlar veren firmalar pek çok. Eğer yurtdışı eğitimi düşünüyorsanız ve danışman bulmakta zorlanıyorsanız İzmir'e uğramadan karar vermeyin.

Bütçeye Uygun Danışmanlık Hizmetlerinden Yararlanmalısınız

Yurtdışı eğitim danışmanları anlaşmalı oldukları okullarla ilgili size açıklayıcı bilgi ve fiyatı veriyor. Okulun tanıtımı, bulunduğu alanlar, size uygun mu, bütçenize uygun mu gibi bilgileri hazırlayarak sizi yönlendiriyorlar. Karar vermekte zorlandığınızda size olumlu ya da olumsuz tüm yönlerini göstererek içinizi rahatlatıyorlar. Okula yerleştiğinizde ise sizin için gerekli tüm ihtiyaçları temin ederek daha iyi şartlarda eğitim almanıza yardımcı oluyorlar. Tüm bu süre içerisinde sizinle irtibatı kesmeyip neler yapılabilir, ne olabilir gibi soruları birlikte cevaplandırmanıza yardımcı oluyorlar.

Eğitim danışmanlarının yanlış yada eksik bilgi vermemesi için titizlikle ve sabırla çalışmaları gerekir. Bu konuda en iyi danışmanları bulunanYurtdışı Eğitim Danışmanlığı İzmirfirmamız size en iyi hizmeti sunmaktadır. Öğrencinin kayıt aşamasından başlayarak eğitimini bitirdiği süre boyunca her daim yanınızda olmaktayız. Olası bir duruma beraber çözümler üreterek sizi daha ileriye taşımaktayız. Sizde yurtdışında eğitim almak istiyorsanız ve karar vermekte zorlanıyorsanız firmamızla iletişime geçerek danışmanlarımızdan gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Yazar
4
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Cambridge First Certificate In English (FCE) Nedir? İngilizce dil yeterliliği sınavı olan FCE, ...
İyi koşullarda yaşamak,iyi bir hayat standartı yakalamak herkesin kendisi ve ailesi için isteyeceklerinin ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2020 Karya International Yurtdışı Eğitim