Yurt Dışında Eğitim Almanın Muhteşem Getirileri

İyi bir iş sahibi olmak, akademik kariyer yapmak, eğitim hayatına daha iyi bir başlangıç oluşturmak, yabancı dil gelişimini sağlamak gibi sayısız nedenden dolayı yurt dışında eğitim almak harika bir fikir.

Kuşkusuz Türkiye’de de başarısını kanıtlamış liseler, üniversiteler mevcut. Fakat üniversite mezunu sayısız gencin iş bulmakta güçlük çektiği, İngilizce öğretmek konusunda yetersiz kalan eğitim sistemimiz, ezber ağırlıklı müfredatlar, pratik yapma olanaklarının sınırlı olması, ülkemizdeki lise ve üniversite sayısının çok olmasına karşın donanımsızlıkları gibi gerçekleri göz ardı edemeyiz. İşte sırf bu yüzden dünya standartlarında eğitim veren okullarda eğitim almanın ve mezun olabilmenin muhteşem avantajlar sağladığı yadsınamaz. Dil okulu, yaz okulu, lise, üniversite ya da yüksek lisans için başvuracağınız bu okullardan alacağınız diplomalar sizler için sayısız kapı açıyor.

Ne yazık ki artık önceden olduğu gibi herhangi bir okuldan mezun olmanız yeterli olmuyor. İyi bir statüde ve iyi bir maaşla çalışabilmeniz için işverenler sizden sıradan bir diplomadan daha fazlasını istiyor. Bu aşamada yurt dışında eğitim almış olmak devreye giriyor. Dünyanın her yerinde saygınlığı olan diplomalar, yurt dışında yaşamanın size verdiği tecrübeler, akıcı bir şekilde yabancı dil konuşuyor olmanız, farklı kültürlere hâkim olmanız, başarısını kanıtlamış eğitmenlerden ders almanız ve Türkiye’de benzer bölümlerde okuyanlardan çok daha donanımlı olmanız gibi çeşitli kazanımlardan dolayı göze çarpıyorsunuz. En önemlisi de sırf bu yüzden çalışmak istediğiniz işi seçebilme özgürlüğüne sahip oluyorsunuz. Yani “Bu işe alınabilir miyim acaba?” çelişkileriyle düşüncelerinizi meşgul etmiyor ve “Bu işi istiyorum” diyorsunuz.

Kısacası yurt dışındaki eğitim aldığınızda;

  • Daha çok bilgi
  • Daha çok deneyim
  • Daha çok özgüven
  • Daha iyi bir ya da birkaç dil
  • Daha çok kültür
  • Daha eleştirel ve geniş bir bakış açısı
  • Daha iyi bir diploma sahibi olursunuz. Böylece yaşamanızın devamındaki süreci kendiniz belirliyorsunuz.

Yazar
2
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Dil eğitimleri veren ülke ve okullar, kişilerin seviyelerine uygun olabilecek şekilde program ...
MBA; ekonomi, finans, pazarlama, girişimcilik, yönetim, idare ve benzeri alanlarda uzmanlaşmak ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim