Yurt Dışında Eğitim Almanın Muhteşem Getirileri

İyi bir iş sahibi olmak, akademik kariyer yapmak, eğitim hayatına daha iyi bir başlangıç oluşturmak, yabancı dil gelişimini sağlamak gibi sayısız nedenden dolayı yurt dışında eğitim almak harika bir fikir.

Kuşkusuz Türkiye’de de başarısını kanıtlamış liseler, üniversiteler mevcut. Fakat üniversite mezunu sayısız gencin iş bulmakta güçlük çektiği, İngilizce öğretmek konusunda yetersiz kalan eğitim sistemimiz, ezber ağırlıklı müfredatlar, pratik yapma olanaklarının sınırlı olması, ülkemizdeki lise ve üniversite sayısının çok olmasına karşın donanımsızlıkları gibi gerçekleri göz ardı edemeyiz. İşte sırf bu yüzden dünya standartlarında eğitim veren okullarda eğitim almanın ve mezun olabilmenin muhteşem avantajlar sağladığı yadsınamaz. Dil okulu, yaz okulu, lise, üniversite ya da yüksek lisans için başvuracağınız bu okullardan alacağınız diplomalar sizler için sayısız kapı açıyor.

Ne yazık ki artık önceden olduğu gibi herhangi bir okuldan mezun olmanız yeterli olmuyor. İyi bir statüde ve iyi bir maaşla çalışabilmeniz için işverenler sizden sıradan bir diplomadan daha fazlasını istiyor. Bu aşamada yurt dışında eğitim almış olmak devreye giriyor. Dünyanın her yerinde saygınlığı olan diplomalar, yurt dışında yaşamanın size verdiği tecrübeler, akıcı bir şekilde yabancı dil konuşuyor olmanız, farklı kültürlere hâkim olmanız, başarısını kanıtlamış eğitmenlerden ders almanız ve Türkiye’de benzer bölümlerde okuyanlardan çok daha donanımlı olmanız gibi çeşitli kazanımlardan dolayı göze çarpıyorsunuz. En önemlisi de sırf bu yüzden çalışmak istediğiniz işi seçebilme özgürlüğüne sahip oluyorsunuz. Yani “Bu işe alınabilir miyim acaba?” çelişkileriyle düşüncelerinizi meşgul etmiyor ve “Bu işi istiyorum” diyorsunuz.

Kısacası yurt dışındaki eğitim aldığınızda;

  • Daha çok bilgi
  • Daha çok deneyim
  • Daha çok özgüven
  • Daha iyi bir ya da birkaç dil
  • Daha çok kültür
  • Daha eleştirel ve geniş bir bakış açısı
  • Daha iyi bir diploma sahibi olursunuz. Böylece yaşamanızın devamındaki süreci kendiniz belirliyorsunuz.

Yazar
2
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı Soru Sor
İtalyanca Ve Aşçılık Eğitimi Aşçılık eğitimleri son yıllarda oldukça ...
2019 Güncel Pasaport Harçları Yeni yılla birlikte, yeni pasaport harç bedelleri ...

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim