Yurt Dışında İngilizce Öğrenmenin Püf Noktaları

Öğrencilerin yurt dışında eğitim almak istemesinin en önemli nedeni İngilizce seviyelerini arttırmak ve daha akıcı bir konuşmaya sahip olmak. Fakat dil eğitimi için yurt dışına gitmek tek başına yeterli olmuyor. Tabii ki daha akıcı ve daha aksanlı konuşabilmek hepimizin arzusu. Fakat bu noktada her öğrencinin dikkate alması gereken birkaç nokta mevcut. Eğer aşağıda bahsedeceklerimizi dikkate almazsanız; dil eğitimiz için İngiltere’ye gidebilir ve İngilizce seviyenizi hiç arttıramadan geri dönebilirsiniz.

Yabancı dil eğitimi için hangi ülkeye giderseniz gidin eğitim için seçtiğiniz okul çok önemli. İngiltere dil okulları, Amerika dil okullar, Kanada dil okulları, Malta dil okulları, Almanya dil okulları gibi arama motorlarında sayısız arama yaparak nereye, hangi okullara gidebileceğiniz konusunda ciddi araştırmalar yapmalısınız. Çünkü yabancı dil öğrenebilmenin ikinci altın kuralı kararlı olmaktır. Bu nedenle seçtiğiniz ülke ve okulun sizin için en iyisi olduğundan emin olmalısınız. Bu noktada https://www.karya.net/ danışmanlarından yardım alarak sizin için en doğru seçenekleri belirleyebilmek adına destek alabilirsiniz.

Yurt dışına gider gitmez anadiliniz gibi İngilizce konuşacağınız rüyasına kapılmamalısınız. Bu bir süreçtir ve en zor kısmı ilk aylardır. İngilizce öğrenmek konusunda ilk birkaç ay zorlanabilirsiniz ama sonrasının çok daha kolay olacağını bilmelisiniz.

Yurt dışına gitmenizdeki en büyük sebebin İngilizce öğrenmek olduğunu unutmamalısınız. Bu nedenle arkadaşlarınızı yabancılardan seçmeye dikkat etmelisiniz. Böylece daha fazla pratik yaparak İngilizcenizi geliştireceksiniz.

İngilizce kitaplar okumaya, filmler ve diziler izlemeye gayret etmelisiniz. Gramer öğrenmek için Oxford Practice English ve Cambridge Yayınları’nın English Grammer in Use gibi kitaplardan destek alabilirsiniz. Her şeyin İngilizcesini düşünmeye çalışmalı ve hatalı da olsa sürekli İngilizce konuşma gayretinde bulunmalısınız. Sosyal olmaktan çekinmemeli ve okul etkinliklerine katılmayı da ihmal etmemelisiniz.

Yazar
9
Ezgi Erdoğan
Yurtdışı Eğitim Danışmanı Soru Sor
Amerika, her öğrencinin gitmek istediği ülkeler arasında yer alır. Dünyanın en iyi ...
İlk defa pasaport çıkarmak isteyenler veya pasaportunu yenilemek isteyenler Nüfus ve Vatandaşlık ...

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim