Yurt Dışında İngilizce Öğrenmenin Püf Noktaları

Öğrencilerin yurt dışında eğitim almak istemesinin en önemli nedeni İngilizce seviyelerini arttırmak ve daha akıcı bir konuşmaya sahip olmak. Fakat dil eğitimi için yurt dışına gitmek tek başına yeterli olmuyor. Tabii ki daha akıcı ve daha aksanlı konuşabilmek hepimizin arzusu. Fakat bu noktada her öğrencinin dikkate alması gereken birkaç nokta mevcut. Eğer aşağıda bahsedeceklerimizi dikkate almazsanız; dil eğitimiz için İngiltere’ye gidebilir ve İngilizce seviyenizi hiç arttıramadan geri dönebilirsiniz.

Yabancı dil eğitimi için hangi ülkeye giderseniz gidin eğitim için seçtiğiniz okul çok önemli. İngiltere dil okulları, Amerika dil okullar, Kanada dil okulları, Malta dil okulları, Almanya dil okulları gibi arama motorlarında sayısız arama yaparak nereye, hangi okullara gidebileceğiniz konusunda ciddi araştırmalar yapmalısınız. Çünkü yabancı dil öğrenebilmenin ikinci altın kuralı kararlı olmaktır. Bu nedenle seçtiğiniz ülke ve okulun sizin için en iyisi olduğundan emin olmalısınız. Bu noktada https://www.karya.net/ danışmanlarından yardım alarak sizin için en doğru seçenekleri belirleyebilmek adına destek alabilirsiniz.

Yurt dışına gider gitmez anadiliniz gibi İngilizce konuşacağınız rüyasına kapılmamalısınız. Bu bir süreçtir ve en zor kısmı ilk aylardır. İngilizce öğrenmek konusunda ilk birkaç ay zorlanabilirsiniz ama sonrasının çok daha kolay olacağını bilmelisiniz.

Yurt dışına gitmenizdeki en büyük sebebin İngilizce öğrenmek olduğunu unutmamalısınız. Bu nedenle arkadaşlarınızı yabancılardan seçmeye dikkat etmelisiniz. Böylece daha fazla pratik yaparak İngilizcenizi geliştireceksiniz.

İngilizce kitaplar okumaya, filmler ve diziler izlemeye gayret etmelisiniz. Gramer öğrenmek için Oxford Practice English ve Cambridge Yayınları’nın English Grammer in Use gibi kitaplardan destek alabilirsiniz. Her şeyin İngilizcesini düşünmeye çalışmalı ve hatalı da olsa sürekli İngilizce konuşma gayretinde bulunmalısınız. Sosyal olmaktan çekinmemeli ve okul etkinliklerine katılmayı da ihmal etmemelisiniz.

Yazar
9
Ezgi Erdoğan
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Amerika dil eğitimi konusunda İngilizceyi en etkili öğrenme seçeneğini sunan ülke ...
Malta’da Dil Eğitimi Malta, yurtdışı eğitim seçenekleri içinde oldukça ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2020 Karya International Yurtdışı Eğitim