Yurt Dışında Sertifika Programları

Eğitim; bir insanın hayatında ki en önemli kavramlardan birisidir. Aileden başlayıp, deyim yerindeyse " hayat boyu " devam eden uzun bir süreçtir. Ailede verilen eğitim; görgü kuralları, tuvalet eğitimi ve buna benzer konuları kapsar. Okulda verilen eğitim ise; okuma yazma ile başlayıp, zamanla kişinin ileride çalışmayı düşündüğü mesleğe hazırlamak amacıyla verilen eğitimdir. Bu da; yabancı dil eğitimi, mesleki eğitim, doktora eğitimi, lisans eğitimi, lisansüstü eğitim gibi konuları kapsar.

Yabancı dil eğitimi; bir insana hayatta en çok gereken eğitimlerden birisidir. Çünkü dil bilmek insana çok şey katar, o insanın farklı kültürleri tanımasını ve keşfetmesini sağlar. Ülkemizde dil eğitimi veren okullar olduğu gibi, yurt dışında da eğitim veren ve sertifika alabilmeye yarayan pek çok kurum ve program mevcut. Peki, sertifika nedir? Sertifika; lisans seviyesinde olan ve belirli bir alanda almış olduğu eğitimi tamamlayan, fakat akademik derece almayan öğrencilerin almış olduğu dersler için verilen payedir. İşte birbirinden farklı yurtdışında sertifika programları;

İngiltere'de Sertifika Ve Diploma Programları

Yurt dışı eğitimi, yabancı dil eğitimi, sertifika veya diploma programı gibi konularda eğitim almayı düşünenlerin ilk tercih ettiği ülkelerin başında İngiltere geliyor. Bunun en önemli nedenlerinden birisi de, ülkenin çok uzun yıllardır bu programlar ve eğitimler konusunda hem eğitmenlerin hem de kurumların sahip olduğu deneyim. İşletme, güzel sanatlar, turizm, moda gibi bölümlerde eğitim veren ve sertifika veya diploma sahibi yapan birçok okul mevcut. İngiltere'de sertifika ve diploma programına katılabilmek için, Ziyaretçi öğrenci vizesi ve Genel öğrenci vizesi olmak üzere iki farklı türde vize almak gerekiyor. İngiltere'de sertifika ve diploma programlarının yer aldığı bazı okullar; Hove College, London College, Eurpoen School of Economics ve M.L.S

Amerika'da Sertifika Ve Diploma Programları

Amerika'da ki sertifika ve diploma eğitimi veren okullarda genelde; işletme, yönetim, pazarlama alanında eğitim veriliyor. Vize için ise F-1 vizesi almak gerekiyor. Bu eğitimi veren okullar ise şunlar; Baruch College,UC Berkeley Extension,UC Irvine Exstension,San Diego State University.

Kanada'da Sertifika Ve Diploma Programları

Yurt dışı eğitiminde en çok tercih edilen ülkelerden bir diğeri de Kanada’dır. Kanada'da sertifika ve diploma eğitimi veren okullar genel olarak işletme ve IT alanında eğitim veriyor. Burada eğitim veren okullar şunlardır; Humber, Seneca College,George Brown College,Arbutus College.

Yazar
3
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Yurt dışında üniversite eğitimi, en çok tercih edilen gruplar olarak işlevini sürdürür. ...
İtalya Güney Avrupa'da Akdeniz'e kıyısı olan bir yarımadadır. İsviçre Fransa ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim