Yurtdışı Eğitim Maliyetleri

Yurtdışında eğitim almak her öğrencinin istediği bir şeydir. Farklı kültürlerin bir araya gelerek eğitim ortamı oluşması çok olağanüstü bir şeydir. Böyle bir eğitim olanağı sağlandığında eğitime olan ilgi artacaktır. Bunun için birçok okulda projeler düzenlenmektedir. Üniversite programlarında bölüm fark etmeksizin her öğrencinin katılma hakkı vardır. Bu sayede öğrenci, farklı kültürler görüp bilgilenecektir. Yalnızca yaşadığımız ülkenin güzelliklerinden değil, bize bu imkânları sağlayan ülkelerden de faydalanabiliriz. Her yeni günde birçok program yurtdışı eğitim sistemine katkı sağlamaktadır. Yurtdışı eğitim maliyeti yüksek olmadığı için her yıl belli sayıda öğrenci gönderilen bu programlarda, sınav veya proje sonucunda öğrenci belirlenmektedir. Bu programlara katılım sağlamak çok da zor değildir.

Yurtdışı Eğitim Şartları Nelerdir?

Öncelikle hedef belirlemeniz gerekmektedir. Yurtdışında ne için eğitim almak istiyorsanız onun üzerinde yoğunlaşmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Eğer ki üniversite eğitimi almak istiyorsanız bununla ilgili programları araştırmalısınız. Yurtdışı üniversite eğitimine hazırlayan ülkeler arasında, Almanya, İngiltere ve Amerika yer almaktadır. Özellikle Almanya’da 100’ü aşkın okul destek sağlamaktadır. Birçok üniversite öğrencilerine burs imkânı sağlamaktadır. Yani yurtdışında okumak, belirlenen yurtdışı eğitim maliyeti zannedildiği kadar pahalı değildir. Gittiğiniz ülkenin size faydalı olması için orada çeşitli programlara katılmanızı öneriyoruz. Sahip olduğunuz fırsatın kıymetini bilip her imkândan faydalanmalısınız.

Yurtdışı Eğitim Avantajları Nelerdir?

Ülkemizde birçok eğitim olanağı olduğu gibi yurtdışında da bu imkânlar vardır. Bu imkânlardan faydalanmanız için öncelikle bazı programları araştırmanız gerekir. Öncelikle ne için yurtdışına gitmek istediğinizi belirlemeniz gerekiyor. Buna göre kendinize bir yol haritası çizmiş olursunuz. Eğer ki bir iş için kurs almak istiyorsanız bu alanda araştırmalar yapmalısınız. Birçok yurtdışı dil kursu bulunduğu için ülke seçme hakkınız da bulunmaktadır. Gideceğiniz kurslar, hem kariyerinize katkı sağlayacak hem de dil seviyenizi yükseltecektir. Kursları verimli bir şekilde tamamladığınız sürece diliniz ana dil seviyesine gelecektir. Birçok kurs bu konuda size katkı sağlayacağı için kurs maliyetleri zannedildiği kadar uçuk fiyatlar değildir.

Üniversiteler İçin Eğitim Programları Nasıldır?

Ülkemizde pek çok örneği olan erasmus programı birçok gence yurtdışı olanağı sağlamaktadır. Bu programa, üniversite birinci sınıftan sonra yapılacak olan sınava katılarak hak kazanılır. Her yıl üniversitelerde bulunan bölümlere kontenjanlar belirtilmektedir. Sınava girme hakkı tüm öğrencilere verilir. Fakat her sınava giren erasmus programından faydalanamaz. Belirli bir puan olduğu için, o puanın üzerinde bir performans gösterilmesi gerekmektedir. Daha sonra programa katılma hakkı kazanan öğrenciler belirlenmektedir. Sınavı kazanıp yurtdışına gitmek istemeyen öğrenciler yerine yedekte olan öğrenciler gitmeye hak kazanmaktadır. Bu programda devlet burs imkânı sağlamaktadır. Orada kalacakları yer ise erasmus programı tarafından belirlenmektedir. Öğrenciler, oradaki üniversite ile okudukları derslerle denklik sağlar ve dönemleri uzamamış olur. Ayrıca üniversite son yıla geçerken de yurtdışında staj eğitimi alma imkânları da vardır. Fakat bu program yaz tatilinde gerçekleşmektedir.

Üniversite Sonrası Eğitim Programları

Üniversite bittikten sonra orada eğitim almak ve dilinizi geliştirmek istiyorsanız birçok kurs imkânı sunulmaktadır. Bu kursların maliyeti biraz yüksek olabilir. Fakat önerilen programlardan biri de yurtdışından yüksek lisans yapmaktır. Üniversiteden mezun olduğunuzda yabancı dil sınavına girerek üniversitelere yüksek lisans için başvuru yapabilirsiniz. Eğitim aldığınız sürece hem diliniz gelişecek hem de akademik anlamda önemli bir yere sahip olacaksınız. Bu imkânlardan faydalanmak için derin araştırmalar yapmalısınız. Size ve bütçenize uygun programlar fazlasıyla mevcuttur. Ülkemizde yabancı dil olmadan iş bulmak zor olduğu için çoğu mezun olan öğrenciler bu imkânlardan faydalanmaktadır. Yurtdışı eğitim maliyetleri çok yüksek olmadığı için artık imkânlar daha da kolaylaştı.

Yazar
8
Mete Akkoyunlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Hollanda’da Üniversite Avrupa’nın en merkezi konumlarından birisi olan Hollanda ...
Kanada’da College Sistemi Kanada’da College, Kanada eğitim sisteminin bir parçasıdır. ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlköğretimi tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim