Yurtdışı Eğitim Nasıl Olur?

Hangi ülkeden olursanız olun, yurtdışında eğitim alma şartlarını taşıdığınız sürece, eğitim fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Kendi ülkenizin şartlarında aldığınız eğitimden farklı olarak, lise veya üniversite gibi eğitimlerin alınabilmesi için eğitim alacağınız okulun programına kayıt yaptırmanız gerekir. Üniversite eğitimi alacaklar; mesleki yeterlilik veya farklı alanlarda üniversite eğitimi alacaklar her şekilde 1 yıl İngilizce hazırlık ve 3 yıl üniversite eğitimi almaktadır. Tıp veya mimarlık gibi bölümlerden birini tercih ederseniz, 5 6 yıla kadar eğitim alınmaktadır. Hem yabancı dilin gelişmesi hem de alınan eğitim anlamında kaliteli bir eğitim imkânına sahip olacaksınız. Yurtdışı eğitim imkânından yararlanmak isteyen herkes, hayallerini gerçekleştirebilir.

Yurt Dışında Eğitim İçin Hangi Ülkeyi Tercih Etmeliyim?

Tüm dünya ülkelerinin neredeyse her şehrinde dil okulları yer almaktadır. Gün geçtikçe de dil okul sayıları artmaktadır. Hangi ülkeyi tercih edeceğiniz konusunda da tek bir ülke söylemek yanlış olur. Her ülkenin yaşam, iklim, maliyet, eğitim ve mesafe şartları farklılık gösterir. İçlerinden bu şartlardan size en uygun olanı tercih etmelisiniz. Bunun doğru bir şekilde gerçekleşebilmesi için de profesyonel ve tecrübe sahibi bir danışmandan yardım almalısınız. Bazı ülkelerin okulları ve programları farklılık gösterdiği gibi indirimli fırsatlardan da yararlanmak için danışmanlardan destek almak gerekir.

Yurt Dışında Aldığım Eğitim İle Ülkede Kalabilir Miyim?

Yurtdışı dil eğitimi veya üniversite eğitimi aldıktan sonra o ülkede kalma isteği yaklaşık olarak herkeste gerçekleşen bir durumdur. Ülkelerin kendi koşulları vardır. Bu koşullar gerçekleştiğinde eğitim sonrasında o ülkede kalabilir ve çalışma hakkına sahip olabilirsiniz. Eğitim süreniz bittikten sonra 1 yıl akademik eğitim süresi şartı ile Amerika’da çalışma izni verilmektedir. 1 yıllık akademik süreç sonunda da İngiltere’de 18 ay çalışma imkânına sahip olabilirsiniz. Her ülkenin kendine göre çalışma izni ve eğitim süreleri vardır. Eğitim almayı istediğiniz ülkenin tüm şartlarını taşıdığınız takdirde istediğiniz ülkede çalışabilir ve kalabilirsiniz.

Yurt Dışında Eğitim Alırken Nerede Konaklamalıyım?

Yurtdışında dil eğitimi almadan önce konaklama konusu, herkesin aklına takılan sorulardan biridir. Özellikle bilmediğiniz bir ülkede ve yaşam şartlarına ayak uydurma konusunda sorun yaşamamak adına bir uzman danışmandan yardım almak en doğru seçeneklerden biridir. Okullar eğitim alan öğrencilere konaklama konusunda farklı seçenekler sunmuşlardır. Bu seçenekler içerisinden en uygun olanı tercih etmelisiniz. Aile yanında konaklama seçeneği herkesin en çok tercih ettiği bir durumdur. Aile yanında kalırken ev masraflarından ve kira masraflarından muaf olduğunuz gibi ev içerisinde sürekli diyalog halinde olmak, yabancı dilin gelişmesine de katkı sağlamaktadır. Daire veya otel gibi seçeneklerde bulunuyor. Fakat eğitim alacağınız bölgenin yaşam standartları kira bütçesi için uygunsa, daire kiralamak daha mantıklıdır. Konaklama konusunda ülkeler ve şehirler hakkında detaylı bilgi verecek olan Karya eğitim danışman ekibi ile görüşerek, yakından bilgi alabilirsiniz.

Yazar
7
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
İnsanlar her zaman global dil haline gelmiş olan İngilizceyi öğrenmeye çalışır. İngilizce ...
Vancouver Dil Okulları Vancouver, batı yakasının en güzel şehirlerinden birisidir. British ...
Yurtdışı Eğitim Nasıl Olur?

Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim