Yurtdışı Eğitim Nasıl Olur?

Hangi ülkeden olursanız olun, yurtdışında eğitim alma şartlarını taşıdığınız sürece, eğitim fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Kendi ülkenizin şartlarında aldığınız eğitimden farklı olarak, lise veya üniversite gibi eğitimlerin alınabilmesi için eğitim alacağınız okulun programına kayıt yaptırmanız gerekir. Üniversite eğitimi alacaklar; mesleki yeterlilik veya farklı alanlarda üniversite eğitimi alacaklar her şekilde 1 yıl İngilizce hazırlık ve 3 yıl üniversite eğitimi almaktadır. Tıp veya mimarlık gibi bölümlerden birini tercih ederseniz, 5 6 yıla kadar eğitim alınmaktadır. Hem yabancı dilin gelişmesi hem de alınan eğitim anlamında kaliteli bir eğitim imkânına sahip olacaksınız. Yurtdışı eğitim imkânından yararlanmak isteyen herkes, hayallerini gerçekleştirebilir.

Yurt Dışında Eğitim İçin Hangi Ülkeyi Tercih Etmeliyim?

Tüm dünya ülkelerinin neredeyse her şehrinde dil okulları yer almaktadır. Gün geçtikçe de dil okul sayıları artmaktadır. Hangi ülkeyi tercih edeceğiniz konusunda da tek bir ülke söylemek yanlış olur. Her ülkenin yaşam, iklim, maliyet, eğitim ve mesafe şartları farklılık gösterir. İçlerinden bu şartlardan size en uygun olanı tercih etmelisiniz. Bunun doğru bir şekilde gerçekleşebilmesi için de profesyonel ve tecrübe sahibi bir danışmandan yardım almalısınız. Bazı ülkelerin okulları ve programları farklılık gösterdiği gibi indirimli fırsatlardan da yararlanmak için danışmanlardan destek almak gerekir.

Yurt Dışında Aldığım Eğitim İle Ülkede Kalabilir Miyim?

Yurtdışı dil eğitimi veya üniversite eğitimi aldıktan sonra o ülkede kalma isteği yaklaşık olarak herkeste gerçekleşen bir durumdur. Ülkelerin kendi koşulları vardır. Bu koşullar gerçekleştiğinde eğitim sonrasında o ülkede kalabilir ve çalışma hakkına sahip olabilirsiniz. Eğitim süreniz bittikten sonra 1 yıl akademik eğitim süresi şartı ile Amerika’da çalışma izni verilmektedir. 1 yıllık akademik süreç sonunda da İngiltere’de 18 ay çalışma imkânına sahip olabilirsiniz. Her ülkenin kendine göre çalışma izni ve eğitim süreleri vardır. Eğitim almayı istediğiniz ülkenin tüm şartlarını taşıdığınız takdirde istediğiniz ülkede çalışabilir ve kalabilirsiniz.

Yurt Dışında Eğitim Alırken Nerede Konaklamalıyım?

Yurtdışında dil eğitimi almadan önce konaklama konusu, herkesin aklına takılan sorulardan biridir. Özellikle bilmediğiniz bir ülkede ve yaşam şartlarına ayak uydurma konusunda sorun yaşamamak adına bir uzman danışmandan yardım almak en doğru seçeneklerden biridir. Okullar eğitim alan öğrencilere konaklama konusunda farklı seçenekler sunmuşlardır. Bu seçenekler içerisinden en uygun olanı tercih etmelisiniz. Aile yanında konaklama seçeneği herkesin en çok tercih ettiği bir durumdur. Aile yanında kalırken ev masraflarından ve kira masraflarından muaf olduğunuz gibi ev içerisinde sürekli diyalog halinde olmak, yabancı dilin gelişmesine de katkı sağlamaktadır. Daire veya otel gibi seçeneklerde bulunuyor. Fakat eğitim alacağınız bölgenin yaşam standartları kira bütçesi için uygunsa, daire kiralamak daha mantıklıdır. Konaklama konusunda ülkeler ve şehirler hakkında detaylı bilgi verecek olan Karya eğitim danışman ekibi ile görüşerek, yakından bilgi alabilirsiniz.

Yazar
7
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Bir dünya dili olan İngilizce, 54 ülkenin ve 400 milyon kişinin ana dili olmasıyla uluslar ...
Kanada yüksek lisans programları; son yıllarda büyük talep görmektedir. Bunun sebepleri arasında; ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlköğretimi tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim