Yurtdışı eğitim programları fiyatları

Yurtdışında eğitim almak isterken akıllara gelen ilk sorulardan biri bu programın bize olan toplam maliyetidir.

Yurtdışı eğitim fiyatlarını etkileyen en önemli unsur, yurtdışı eğitim program terchimizi kullandığımız ülke ile ilgilidir, çünkü yurtdışı eğitim program fiyatları ülkeden ülkeye farklılıklar göstermektedir. Belirli programlarda çok popüler ülkelere populerlikleri oranında pahalı olabilmektedir. Bunun yanında az tercih edilen ya da yurtdışı eğitim programları konusunda az bilinen ülkeler daha ekonomik olabilmektedir.

Yine yurtdışı eğitim maliyeti konusunda diğer bir etken, katılmak istediğiniz programın türüdür. Genellikle yurtdışında eğitim konusunda en popüler olan dil okulu programları olmakla birlikte, dil eğitimi için seçilen programın tipi, eğitim yoğunluğu maliyeti çok fazla etkilemektedir. Çünkü dil eğitimi programları haftalık 20 saat eğitim sunulan programlar temel alınarak düşünülebilir fakat bu programlardan daha az ders sayısına sahip daha ucuz programlar olabildiği gibi daha fazla ders sayısına sahip yoğun programlar da mevcuttur.

Yine programın haftalık ders sayısına benzer şekilde, programın içeriği de fiyatı etkileyebilen unsurlardandır. Genel İngilizce, Akademik İngilizce, Sınav hazırlık programları gibi pek çok farklı programda farklı fiyatlarda geçerli olabilmektedir.

Yurtdışı eğitim programları ile ilgili fiyatı etkileyen en önemli seçimler, yurtdışı eğitimde ülke seçimi, şehir seçimi, program seçimi, konaklama türü seçimi ve süre seçimidir. bu konularla ilgili detaylı bilgisi sitemizde bulabilirsiniz.

Yazar
1
Aslı Eren
Yurtdışı Eğitim Danışmanı Soru Sor
Kanada’da CO-OP Sistemi CO-OP olarak bilinen sistem Kanada’da akademik eğitim ve ücretli ...
Amerika Okulları Yurtdışı eğitim konusunda öğrencilerin ilk tercihlerinden birisi Amerika’dır. ...

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim