Yurtdışı Eğitim Rehberi

Yurtdışı Eğitim Rehberi

Yurtdışı eğitimi, günümüzde pek çok insanın hayallerini süsleyen ve merak ettikleri konular arasında yer almaktadır. Ancak durum böyleyken doğru ve eksiksiz bilgiye ulaşmak zor olabilmektedir. Pek çok kişi yurtdışı eğitim konusunda bilgi karmaşası nedeniyle akılları karışmış durumda. Bu durumu önlemek için Karya International olarak sizlere Yurtdışı Eğitim Rehberi sunuyoruz. Aklınızda ki tüm soruların cevaplarını bulabilirsiniz. Öncelikle yurtdışı eğitim seçeneklerine bakalım;

Yurtdışı Eğitim Seçenekleri

Yurtdışı eğitim seçenekleri oldukça geniştir, gideceğiniz ülkeye, programa göre pek çok fazla seçenek bulunmaktadır. Bu durumda sizler size en uygununu seçmelisiniz. Beklentilerinizi karşılayacak, herkese göre bir eğitim programı bulmak elbette ki mümkündür. Yurtdışında alabileceğiniz konu başlıkları şu şekildedir;

Lise Eğitimi

Çocuğunun iyi bir lise eğitimi ve üniversiteye yerleşmesini isteyen ailelerin tercihi genellikle yurtdışı lise eğitimi oluyor. Çünkü çocuklar erken yaşlarda farklı kültürleri tanıyorlar, dünyayı tanıyorlar, yabancı dilleri ile iyi bir eğitim alıyorlar. Lise eğitimi sonrasında üniversite eğitiminde istediği bölümde istediği okulda okuma fırsatı bulunmaktadır. Yurtdışı lise eğitimi ile bi sürü seçenek mevcuttur. Bu seçenekler arasında en güçlü seçenekler ise Kanada, Amerika, İngiltere yer almaktadır.

Üniversite Eğitimi

Yurtdışı üniversite eğitimi oldukça fazla seçenek bulunmaktadır. Bu nokta da ne okumak istediğinize karar vermeniz gerekmektedir. Amerika, İngiltere ve Kanada’da üniversite okumak ilk akla gelenlerdendir. Polonya’da sınavsız üniversite okuyabilirsiniz. Elbette yurtdışında üniversite okumak istediğinizde önceliğiniz yeterli İngilizce düzeyinizin olmasıdır. Yeterli İngilizce seviyeniz yoksa dil okullarında dil eğitimi alarak hızlıca eksiğinizi tamamlayabilirsiniz. Gittiğiniz üniversitelerin hazırlık programları da olabilmektedir. Ancak en yaygın ve kesin çözüm dil okullarında, dil eğitimi almaktır. Yurtdışında Üniversite okumak sizlere akademik bilgiden çok daha fazlasını katacaktır. Çünkü üniversite demek sizlerin akademik yaşam dışında farklı kültürleri, farklı dünyaları tanıyacağınız eşsiz bir deneyim olacaktır. Üniversite okuduğunuz ülkenin eğitim sisteminden, hayatın işleyişine kadar pek çok konuda sizlere yaşam deneyimi katacaktır. Bu yaşam deneyimi hem iş yaşamınızda hem de özel yaşamınızda sizlere çok fayda sağlayacaktır.

Yüksek Lisans Eğitimi

Yurtdışında yüksek lisans programları akademik kariyeriniz için oldukça önemlidir. Lisans okuduğunuz alanda ya da farklı bir alanda yüksek lisans eğitimi alabilirsiniz. Ancak genel olarak baktığımız da eğer akademik kariyer hedefliyorsak yüksek lisansı, lisans bölümümüzle aynı bölüm yapmamız avantajlı olacaktır. Ancak iş dünyası için yüksek lisans planlıyorsak o halde lisans bölümümüzden daha farklı bir bölüm okumak bizlere daha fazla katkı sağlayacaktır. Çünkü günümüzde oldukça fazla kişi iş dünyasındaki kariyer planlarına göre yüksek lisans yapmaktadır. Yüksek lisans programları İngiltere’de bir yıl sürmektedir. Bu sizlere hem vakit hem de maddi açıdan tasarruf sağlayacaktır.

Dil Okulu Eğitimi

Günümüzde yabancı dil bilmek bir zorunluluk haline gelmiştir. İngilizce öğrenebilmek için en etkili yöntem ise İngilizce konuşulan ülkede profesyonel tarafından verilen derslerle İngilizce eğitim almaktır. Çünkü yurtdışı dil okullarını sadece İngilizce kursu gibi düşünmeyin, o dilin konuşulduğu ülkede bol bol hayatın her alanında pratik yaparak öğrenme imkanınız bulunmaktadır. Biz buna yaşayarak öğrenme diyoruz. Dili yaşamın her alanında konuşarak, okuyarak, yazarak, dinleyerek pratik yapma imkanınız bulunmaktadır. Bu sayede kelimelerin, söz deyimlerinin kullanışlarını, ve telaffuzlarını doğrudan yaşayarak öğrenme fırsatına sahip olursunuz. Sadece İngilizce değil istediğiniz her dilde yurtdışı dil eğitimi bulabilmeniz mümkündür.

Staj Programları

Kanada’da Co-Op adı verilen Collegeler tarafından uygulanan maaşlı staj programlarıdır. Üniversite mezunu dahi olsanız Collegelarda eğitim alabilirsiniz. Collegeler, Kanada eğitim sistemi içerisinde oldukça önemli bir konuma sahiptir. Türkiye’yle kıyaslarsak bizim sistemde ki Meslek Yüksek Okullarına karşılık gelmektedir. Ancak elbette ki bizde ki sistemden çok daha gelişmiş bir sistemde Collegelerın çok büyük önemi vardır. Hemen hemen her branşta eğitim veren Collegeların ilk önceliği iş dünyasına kalifiye eleman yetiştirmektir. Bu nedenle iş dünyasına, kariyer planlarına göre eğitim verilmektedir. Co-op adı verilen programla birlikte hangi alanda eğitim görüyorsanız o alana sizlere eğitiminiz devam ederken ya da eğitiminiz sonrası o alanda maaşlı staj imkanı sunulmaktadır. Collegelar öncelikle öğrencilerine iş bulma eğitimi vermektedir. Yani iş arama kanallarından, CV’ nin nasıl hazırlanması gerektiğine, iş görüşmelerinde nelere dikkat edilmesi gerektiğine kadar her şey anlatılmaktadır. Daha sonra öğrencilerinden maaşlı stajlarını yapabilmeleri için fırsat sunulmaktadır. Öğrencilerin stajlarını kendileri bulmaları beklenir. Ancak bu noktada öğrenci bir iş bulamadıysa, okul devreye girerek anlaşmalı olduğu şirketlerden birisine öğrencisini staj programı için yerleştiriyor. Bu noktada oldukça büyük avantajlar sizleri bekliyor. Çünkü Kanada hükümeti 2 yıl eğitim alan yabancı öğrencilere 3 yıl oturma ve çalışma izni tanımaktadır. Staj yaptığınız kurumda iş tecrübesi edinerek eğitim sonrası iş tecrübenizle iş bulabileceğiniz gibi staj yaptığınız şirkette kalıcı da olabilirisiniz.

Mesleki İngilizce Programları

Günümüzde pek çok iş adamı ya da kariyer hedefine sahip profesyoneller iş yaptıkları alanla ilgili yabancı dil eğitimi almak istemektedirler. Çünkü profesyonel olarak iş yaparken büyümek istiyorsanız alanınızla ilgili yabancı dile hakim olmak zorundasınızdır. Bunun için en doğru ve hızlı yöntem profesyonel bir ekiple birlikte o dilin konuşulduğu ülkede yabancı dil eğitimi almaktır. Bu hem daha hızlı hem de daha doğru öğrenmenin yolunu açacaktır.

Yaz Okulları Programları

Yaz tatili dönemlerinde, çocuklarının daha verimli bir tatil dönemi geçirmesini isteyen ailelerin ilk tercihlerinden birisi yurtdışı yaz okulları olmaktadır. Çünkü çocuklar bir yandan eğlenirken bir yandan yabancı dil eğitimi almaktalar. Ancak bu programların en büyük özellikleri çocukların tatilde olduğunu unutmadan yabancı dil eğitimi vermeleridir. Aktivitelerle sosyalleşerek dünyanın her farklı noktalarından arkadaş edinerek eğlenerek öğreneceği harika bir fırsat sunulmaktadır.

Sertifika Programları

Sertifika programları yüksek lisans ya da lisans programı kadar maliyetli olmadan bir konu üzerinde uzmanlaşmak için atılan adımlar arasındadır. Çünkü uluslararası geçerliliği olan sertifika programları iş dünyasına yönelik teorik ve pratik eğitimler vermektedir. Kanada ve Amerika gibi dünya tarafından eğitim sistemleri kabul gören ülkelerde sertifika programlarında istediğiniz alanda eğitim alabilirsiniz.

İngilizce Yeterlilik Sınavları

Yurtdışı eğitim seçeneklerinde, akademik kariyer planında ya da iş dünyasında İngilizceyi yeterli seviyede bildiğinizi kanıtlayabilmek için dünyada kabul gören 2 sınav bulunmaktadır. Bu sınavlardan biri IELTS diğeri ise TOEFL’ dır. Bu iki sınav hemen hemen tüm dünyada kabul görür. Ancak bazı farklılıkları bulunmaktadır. Bu sınavlardan ilki IELTS İngiltere merkezli bir sınavdır. Genellikle İngiliz sisteminin hakim olduğu yerlerde geçerlidir. Bildiğimiz kağıt üzerinde yapılan sınav Speaking, Listening, Writing ve Reading bölümlerinden oluşmaktadır. 9 Puan üzerinden hesaplanmaktadır. TOEFL sınavı ise Amerika merkezli bir sınavdır ve Amerikan sisteminin hakim olduğu noktalarda geçerliliği bulunmaktadır. Bilgisayar tabanlı bir sınavdır. IELTS gibi TOEFL‘ da 4 bölümden oluşmaktadır. Reading, Writing, Listening, Speaking bölümlerinden oluşmaktadır. Her ikisi de uluslararası eğitim kurumlarında ve şirketler tarafından kabul edilmektedir.

Yazar
2
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Yurtdışında yaz okulu almak öğrencilerin dil gelişimi için çok yararlı bir durumdur. ...
Ülkelere göre bayrakları görebileceğiniz galerimize buradan ulaşabilirsiniz...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2020 Karya International Yurtdışı Eğitim