Yurtdışı Eğitim

Yurtdışı Eğitim

Yurtdışı eğitim konusunda pek çok seçenek bulunmaktadır. Bu seçenekler lise eğitimi, üniversite eğitimi, yüksek lisans eğitimi seçeneklerin yanında dil okulu, sertifika programları gibi seçeneklerde mevcuttur. Karya International olarak 1994’ten bu yana yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti vermekteyiz. Öğrencilerimize sunduğumuz hizmetler;

Yurtdışı Dil Okulları

Yurtdışı Yaz Okulları

Yurtdışı Üniversite

Yurtdışı Yüksek Lisans

Yurtdışı Sertifika Programları

Yurtdışı Lise Eğitimi

Yurtdışı Staj Programları

Yurtdışı Dil Okulları

Dil Eğitimi için doğru seçenek o dilin konuşulduğu ülkede dil okulunda dil eğitimi almaktır. Çünkü yurtdışı dil okullarında dil eğitiminiz sadece dil okulunda aldığınız eğitimle sınırlı kalmayarak hayatın her alanında o dili konuşarak, dinleyerek, okuyarak doğru bir şekilde öğrenmenize imkanı sunar.

Amerika Dil Okulları

Öğrencilerin en çok tercih ettiği dil okulu seçeneklerinden birisi de Amerika’dır. Bunun en büyük nedenlerinden birisi ise medya, sosyal medya, sinema gibi birçok alanda dünyayı etkisi altına alan Amerikan aksanıdır.

İngiltere Dil Okulları

İngiltere, şüphesiz bir biçimde İngilizce eğitimi almak için en doğru seçeneklerden birisidir. İngiltere’de bulunan dil okulları oldukça kaliteli bir eğitim vermektedir.

Avustralya Dil Okulları

Avustralya dil okulları, en çok tercih edilen seçeneklerden birisidir. Bunun nedeni ise Avustralya’da konuşulan dilin İngilizce konuşulmasının yanı sıra 12 hafta ve üzeri dil eğitimi alan öğrenciler için yasal çalışma izni tanımasıdır.

Kanada Dil Okulları

Kanada, en gelişmiş ve güvenli ülkelerden birisidir. Kanada hem İngilizce eğitimi için hem de Fransızca eğitimi için harika bir seçenektir. Quebec Eyaleti’nde resmi dil Fransızcadır. Çok kaliteli bir eğitim sunan Kanada yurtdışı dil okulları açısından harika bir seçenektir.

Malta Dil Okulları

Malta, diğer yurtdışı dil okulu seçenekleri arasında oldukça makul fiyatıyla dikkat çekmektedir. Malta’da dünya çapında kendini kanıtlamış zincir dil okullarının şubeleri bulunmaktadır. Eğitim kalitesi oldukça iyidir. Akdeniz’de bulunan sakin küçük bir ada ülkesi olan Malta yurtdışı eğitim seçenekleri arasında en makullerinden birisidir.

İrlanda Dil Okulları

İrlanda, son dönemlerde en çok talep gören yurtdışı dil okulu seçeneklerinden biridir. İrlanda’nın en büyük avantajlarından birisi de 25 hafta ve üzeri dil okullarına kayıt olan öğrencilerine yasal çalışma izni vermektedir.

İtalya Dil Okulları

İtalyanca öğrenmek için en doğru seçenek İtalya’da İtalyanca eğitimi almaktır. İtalya’da harika bir yaşam deneyimiyle birlikte İtalyanca eğitimi alabilirsiniz.

Almanya Dil Okulları

Almanca, Avrupa’da en çok konuşulan 2. Dildir. Avrupa’nın en büyük sanayisine sahip olan Almanya, birçok iş fırsatı sunmaktadır. Almanya’da bulunan dil okullarında Almanca dil eğitimi almak, Almanca öğrenmek için oldukça doğru bir seçenektir.

İspanya Dil Okulları

İspanyolca, Amerika kıtasında da oldukça yaygın konuşulan bir dildir. Birçok ülkede resmi dil olarak kabul gören İspanyolca öğrenmek sizlere kariyer planlarınızda oldukça büyük katkısı olacaktır. Elbette İspanyolca öğrenmek için en doğru seçenek İspanya’da bulunan dil okullarında İspanyolca eğitimi almaktır.

Fransa Dil Okulları

Birçok ülkede resmi dil olarak kabul edilen Fransızca, dünya için oldukça önemli bir dildir. Dünyada milyonlarca kişinin konuştuğu Fransızca kariyer planlarınızda sizlere oldukça büyük avantaj sağlayacaktır.

Yeni Zelanda Dil Okulları

Yeni Zelanda, yurtdışı dil okulu seçeneklerinden birisidir. İngilizce konuşulan sakin Yeni Zelanda harika doğasıyla sakin yapısıyla şirin şehirleriyle İngilizce öğrenmek için eşsiz bir deneyim sunmaktadır.

Güney Afrika Dil Okulları

Son yıllarda İngilizce eğitim almak için ön plana çıkan seçeneklerden birisi de Güney Afrika’dır. Güney Afrika’da bulunan dil okulları tüm dünyada zincir dil okullarının şubeleri biçimdedir. Eğitim kalitesi açısından endişeye yer bırakmamaktadır.

Avusturya Dil Okulları

Almanca dil eğitimi almak için Avusturya güzel bir seçenektir. Avusturya’da Almanca konuşulması dil okulu haricinde de sizlere bol bol pratik yaparak daha doğru ve hızlı bir biçimde öğrenme fırsatı sunmaktadır.

İsviçre Dil Okulları

İsviçre, Avrupa’nın merkezinde refah düzeyi oldukça yüksek gelişmiş Avrupa ülkelerinden birisidir. Bu güvenli sakin ülkede Almanca öğrenmek için harika bir seçenektir.

Japonya Dil Okulları

Japonca günümüzde ön plana çıkan dillerden birisidir. Japonya’nın teknoloji ve bilişim alanında öncülerden biri haline gelmesi bu durumun başlıca nedenlerindendir. Japonca öğrenmek isteyenler için en doğru seçenek elbette Japonya’da bulunan dil okullarında Japonca eğitimi almaktır.

Rusya Dil Okulları

Rusya günümüzde Türkiye açısından oldukça önemli ülkelerden birisidir. Her yıl çok sayıda Rus, Türkiye’ye turizm ya da iş için ziyaret etmektedir. Bununla birlikte Türkiye’nin en fazla ihracat yaptığı ülkelerden birisi de Rusya’dır. Durum böyleyken elbette Rusça oldukça kritik bir öneme sahip olmaktadır. Kariyer planlarınız için Rusça sizleri ön plana taşıyacaktır. Rusça öğrenebilmek için Rusya’da bulunan dil okullarında dil eğitimi alabilirsiniz. En doğru en hızlı şekilde öğrenmek için Rusya’da bulunan dil okulları oldukça önemli bir seçenektir.

Kuzey İrlanda Dil Okulları

Kuzey İrlanda, İngilizce öğrenmek için yurtdışı dil okulu seçenekleri arasındadır. Pek bilinmese de Belfast’ta bulunan dil okulları İngilizce öğrenmek için harika bir seçenek sunmaktadır.

Hindistan Dil Okulları

Hindistan’da bulunan dil okulları İngilizce öğrenmek için eşsiz, farklı bir deneyim sunuyor. Hindistan farklı bir yaşam deneyimi isteyen, yeni yerler görüp farklı kültürleri tanımak isteyen öğrenciler için eşsiz bir fırsat sunmaktadır.

Letonya Dil Okulları

Rusça öğrenebilmek için Letonya, Rusya’nın haricinde ki bir diğer seçenektir. Standart Rusça ve Yoğun Rusça programları sunulmaktadır. Başkent Riga’da bulunan dil okulları farklı bir yaşam deneyimi isteyenler için harika bir seçenektir.

Singapur Dil Okulları

Uzak Doğu’nun en önemli noktalarından birisi olan Singapur bir şehir devletidir. İngilizce öğrenmek için farklı bir seçenek arayan öğrenciler için oldukça etkili seçeneklerden birisidir. Farklı bir yaşam deneyimi ile birlikte, farklı kültürleri yakından tanıma, farklı düşünüş biçimlerini tanımak için Singapur oldukça iyi bir seçenektir.

Yurtdışı Üniversite

Yurtdışı üniversite eğitimi kariyer hedefleriniz için sizleri bir adım ön plana çıkarak seçeneklerden belki de en etkili yurtdışında üniversite eğitimi almaktır. Yurtdışında üniversite eğitim konusuna sadece üniversite eğitimi olarak bakılmamalıdır. Çünkü yurtdışı üniversite yaşamınız boyunca o ülkenin yaşayış biçimini, kültürünü, düşünüş biçimini yakından görüp deneyimlemiş olacaksınız. Bu sizlere yaşam deneyimi olarak çok şey katacaktır. Bu deneyimleriniz hem iş dünyasında hem de akademik yaşamında sizleri ön plana çıkaracaktır. Yurtdışında üniversite okumanın bir diğer önemli avantajı da üniversite eğitimi için kaldığınız sürede yabancı dil seviyenizi anadile yakın bir seviyeye getirme fırsatı sunmasıdır. Günümüzde yabancı dil bilmek bir ihtiyaç haline gelmiştir. Yurtdışında üniversite okumak her anlamda sizleri iş yaşamında, akademik eğitim hayatınızda ön plana çıkaracak güçlü bir seçenektir. Yurtdışı üniversite seçenekleri oldukça fazladır. Ancak yurtdışında üniversite eğitimi denildiğinde akla ilk gelen ülkeler Amerika, İngiltere, Kanada gibi dünya tarafından eğitim kalitesinin kabul gördüğü prestijli bir diploma imkanı sunan ülkelerdir.

Amerika’da Üniversite

Yurtdışında üniversite eğitimi için en güçlü seçeneklerden birisi kuşkusuz Amerika’dır. Amerika’da bulunan üniversiteler tüm dünya tarafından markalaşmış üniversitelerdir. Tüm dünya tarafından eğitim kalitesi kabul gören Amerikan Üniversiteleri oldukça fazla seçenek sunmaktadır. Prestijli bir diploma, kaliteli eğitim ve yakından deneyimleme fırsatı bulacağınız Amerikan yaşam tarzıyla gelecekte iş dünyasında ve akademik yaşamda ön planda olacaksınız.

Avustralya’da Üniversite

Her geçen yıl üniversite eğitiminde ön plana çıkan Avustralya köklü üniversiteleriyle, kaliteli eğitimi ile yabancı öğrencileri kabul etmektedir. Geniş sokakları, harika şehirleri yüksek refah düzeyiyle pek çok öğrencinin üniversite eğitimi için tercih ettiği ülkelerden birisidir.

İngiltere’de Üniversite Eğitimi

Tüm dünyada bilinen eğitim kalitesiyle markalaşmış İngiltere Üniversitelerinde eğitim almak prestijli bir diplomanın yanı sıra sizleri iş dünyasında ileri düzeye yaşam deneyimi ve bilgi birikimi katacaktır. İş yaşamında ya da akademik kariyer planlarında sizi ön plana çıkaracaktır. Yeni yaşam deneyimleri İngiliz sistemini yakından tanıma öğrenme fırsatı sizlere çok katkı sağlayacaktır.

Kanada’da Üniversite Eğitimi

Kanada dünyanın en gelişmiş ülkelerindendir. Refah seviyesi çok yüksek olan ülke aynı zamanda dünyanın en güvenli ülkeleri arasındadır. Kanada dünyanın pek çok yerinden öğrenci kabul eden farklı kültürlerin buluştuğu noktadır. Kanada’da üniversite eğitimi almak hem kaliteli bir eğitim almak hem de sonrası için oldukça büyük fırsatlar sunmaktadır. Kanada’da üniversite eğitimini tamamlayanlar için yasal çalışma hakkı elde edersiniz. Kanada’da 2 yıl ve üzeri eğitim alan öğrenciler için 3 yıl oturum ve çalışma izni verilmektedir. Çalıştığınız şirkette kalıcı olduğunuz durumda elbette ki çalışma ve oturum izninizi uzatma hakkınız olacaktır.

Polonya’da Üniversite Eğitimi

Polonya’da sınavsız bir şekilde istediğiniz bölümde istediğiniz üniversitede okuyabilirsiniz. Avrupa Birliği ülkelerinden biri olan Polonya’da üniversite okumak size prestijli bir diploma imkanı sağlayacaktır. Üniversite eğitiminiz boyunca elde edeceğiniz Schengen Vizesi ile birlikte ulaşım ağı çok gelişmiş olan Avrupa ülkelerini gezebilir, Avrupa’nın düşünüş biçimini, yaşam biçimini deneyimleyebilirsiniz.

Hollanda ‘da Üniversite Eğitimi

Hollanda, Avrupa’nın en gelişmiş ülkelerinden birisidir. Köklü üniversiteleriyle, kaliteli eğitim sunan Hollanda’da üniversite eğitimi oldukça avantajlı seçenekler sunmaktadır. Çok kültürlü yapısıyla üniversitelerinde İngilizce eğitim veren okullar ve bölümler bulabilmek mümkündür.

İrlanda’da Üniversite Eğitimi

İrlanda son yıllarda dil okullarında olduğu kadar üniversiteleriyle de ön plana çıkmaktadır. İrlanda’da üniversite okumak için Türkiye’den giden öğrenciler için 1 yıl Foundation eğitimini alması gereklidir. İrlanda’da üniversiteler 3 yıldır.

Estonya’da Üniversite Eğitimi

Baltık ülkelerinden birisi olan Estonya, Kuzey Avrupa’nın en yenilikçi ve gelişmiş ülkeleri arasındadır. İngilizce eğitim vermesi, çalışma fırsatı vermesi, İngilizcesi yetersiz olanlar için dil eğitimi imkanı sunması gibi bir çok avantajı barından Estonya Üniversiteleri, son yıllarda yükselmeye başlamıştır.

İsveç’ te Üniversite Eğitimi

İsveç’te bulunan üniversitelerin tamamı devlet üniversitesidir. YÖK tarafından denklik verilmektedir. İsveç’te İngilizce eğitim veren üniversite ve bölüm bulabilmek mümkündür.

Yurtdışı Yaz Okulları

Yaz okulları sadece yaz tatili dönemlerinde dil eğitimi olarak düşünülmemelidir. Pek çok aile çocuklarının daha verimli bir yaz tatili geçirmesi için yurtdışı yaz okullarını tercih etmektedirler. Yaz okulları, çocuklara tatilde olduklarını unutturmadan, sosyal aktivitelerle dil eğitimi vermektedirler. Çocuklar erken yaşta yurtdışı deneyimine sahip olurken, farklı kültürden arkadaş edinme fırsatı bulurlar. Erken yaşta yabancı dil eğitimi alırlar. Yurtdışı yaz okulları için birçok seçenek bulunmaktadır.

İngiltere Yaz Okulu

Yaz aylarında, çocuklarının daha verimli bir yaz dönemi geçirmesi isteyen aileler İngiltere yaz okullarını tercih etmektedirler. İngiltere’de yaz okullarında genellikle dersler yarım gün sürmektedir. Günün geri kalan kısımda sosyal aktivitelerle, sportif faaliyetlerle ya da kültür gezileriyle değerlendirilmektedir. İngiltere yaz okulları bakımından oldukça fazla seçenek sunmaktadır.

 • Roedean Academy Yaz Okulu / Brighton
 • Warminster Academy Yaz Okulu / Warminster
 • Queen Mary University Yaz Okulu / Londra
 • London Southbank University Yaz Okulu / Londra
 • Unıversity of Kent Yaz Okulu / Canterbury
 • Oxford Brookes University Yaz Okulu / Oxford
 • St Clares College Yaz Okulu / Oxford
 • Cats College Yaz Okulu / Cambridge
 • University of Sussex Yaz Okulu/ Brighton
 • International Community School Yaz Okulu / Londra
 • Alpadia Porsmounth Yaz Okulu / Portsmounth
 • Alpadia Keele Yaz Okulu / Keele
 • Alpadia Brighton Yaz Okulu / Brighton
 • Alpadia London City Yaz Okulu / Londra
 • Frensham Heights School Yaz Okulu / Frensham
 • Tonbridge College Yaz Okulu / Tonbridge
 • East London University Yaz Okulu / Londra
 • Ovingdean Hall School Yaz Okulu / Brighton Ovingdean
 • Pembroke College Yaz Okulu / Oxford
 • St Hildas College Yaz Okulu / Oxford
 • EC Yaz Okuku / Cambridge
 • Kings College Londra Yaz Okulu / Londra
 • Kings Edwards School Yaz Okulu / Witley
 • Hackney Community College Yaz Okulu / Shoreditch
 • Plumpton College Yaz Okulu / Brighton
 • Portsmouth University Yaz Okulu / Portsmounth
 • D. Overbroecks College Yaz Okulu / Oxford

Amerika Yaz Okulu

Amerika yaz okulları, yaz tatili dönemlerinde öğrencilere sosyal aktivitelerle birlikte İngilizce dil eğitimi imkanı sunmaktadır. Özgürlükler ülkesi olarak görülen Amerika’da dil eğitimi almak oldukça fazla avantajlar sağlayacaktır. Amerika’nın medya ve sosyal medyalarda etkin olması, Hollywood Etkisiyle, ve dev şirketlerin Amerikan menşeili olması nedeniyle dünyada hakim olan İngilizce aksanı Amerikan aksanıdır. Çocuklar erkenden Amerikan aksanıyla İngilizce öğrenmiş olacaklar ve çok kültürlü yapısıyla dünyanın çeşitli noktalarından farklı kültürlerden arkadaş edinme fırsatı bulurlar. Çocuklar hem sosyal aktivitelerle hem de aldıkları eğitimle eşsiz bir yaz dönemi geçirme fırsatı yakalayacaklar. Amerika’da yaz okulları oldukça çok seçenek sunulmaktadır.

 • Long Island University Yaz Okulu / New York
 • The Juilli School Yaz Okulu / New York
 • Curry College / Boston
 • University of California Yaz Okulu / Los Angeles / 10-17 Yaş
 • University of California Yaz Okulu / Los Angeles / 6 yaş ve üzeri
 • University of California Yaz Okulu / Los Angeles / 7- 12 Yaş, Yurt Konaklamalı
 • California State University Yaz Okulu / Orange County
 • California State University Yaz Okulu / Los Angeles
 • Eckerd College Yaz Okulu / St. Petersburg
 • Pepperdine University Yaz Okulu / Los Angeles
 • Fisher College Yaz Okulu / Boston
 • Chestnut Hill College Yaz Okulu / Philadelphia
 • Saint Peter’s University Yaz Okulu / New York
 • Pepperdine University Yaz Okulu / Los Angeles
 • Fisher College Yaz Okulu / Boston
 • Citrus College Yaz Okulu / Los Angeles

Malta Yaz Okulu

Malta, İtalya’nın güneyinde 3 adadan oluşan harika bir ada ülkesidir. Yaz aylarında harika iklimi plajlarıyla çocuklarınız yaz okullarında İngilizce eğitimi alırken sizde tatilinizi yapabilirsiniz. Dersler genellikle sabahtan öğlene kadar olduğundan çocuklarınız da sıkılmadan bunalmadan yaz tatilinde olduğunu unutmadan keyifle İngilizce eğitimi alabilirler. Günün geri kalan kısmında harika plajlarda denizden yararlanabilirler. Malta yaz okulu seçeneklerimiz:

 • ESE Malta Yaz Okulu
 • EC Malta Yaz Okulu
 • EC Malta Yaz Okulu / 7- 13 yaş

İsviçre Yaz Okulu

İsviçre, Avrupa’nın merkezinde bulunan ALP Dağları ve kış turizmi ile meşhur Avrupa’nın en gelişmiş ülkelerindendir. Çocuklarınız için yazın, İsviçre yaz okulu harika bir seçenektir. İsviçre yaz okullarının en büyük avantajlarından birisi de farklı diller de yaz okulu bulabilirsiniz. Almanca, İtalyanca, İngilizce eğitimi alabilirsiniz.

 • ALPADİA LEYSİN Yaz Okulu /8-14 Yaş Fransızca/ İngilizce / Leysin
 • ALPADİA ENGELBERG Yaz Okulu / 10-17 Yaş Almanca/ İngilizce
 • ALPADİA MONTRÖ RİVİERA Yaz Okulu / 13-17 Yaş / Fransızca
 • ALPADİA ASCONA Yaz Okulu / 13-17 Yaş / İtalyanca / İngilizce

Almanya Yaz Okulu

Almanya, yaz döneminde oldukça tercih edilen bir ülkedir. Almanca, Avrupa’da konuşulan en kalabalık 2. Dildir. Çocuklarının Almancayı küçük yaşta öğrenmesini isteyen aileler tarafından oldukça sıklıkla tercih edilmektedir. Almanya’da yaz okulları 2 ile 9 hafta arasında haftalık programlar sunulmaktadır. Yaş gruplarına göre 8-17 yaş arasında ki çocuklar programlara katılabilmekteler.

 • Alpadia Berlin Wannsee Yaz Okulu / 13-17 Yaş / Berlin
 • Alpadia Berlin Werbellinsee Yaz Okulu / 13-17 Yaş / Berlin
 • Alpadia Freiburg Yaz Okulu / 13-17 Yaş / Freiburg
 • Alpadia Frankfurt Lahntal Yaz Okulu / 10 – 17 Yaş / Frankfurt

İspanya Yaz Okulu

İspanya, yaz okulu için harika bir fırsattır. Akdeniz’in ve Avrupa’nın en güzel ülkelerinden birisi olan İspanya’da yaz döneminde yaz okullarında, İspanyolca eğitimi alırken bir yandan da İspanyol kültürünü yakından tamına fırsatı bulabilirsiniz. İspanyolca dünyada pek çok ülkede resmi dil olarak kabul edilmektedir ve milyonlarca insan tarafından konuşulmaktadır.

 • Enfocamp Marbella Elviria Yaz Okulu / 5-17 Yaş / Marbella Elviria
 • Enfocamp Salamanca Yaz Okulu / 5-17 Yaş / Salamanca
 • Enfocamp Barcelona Yaz Okulu /5-17 Yaş / Barcelona
 • Enfocamp Valencia Yaz Okulu / 5-17 Yaş / Valencia
 • Enfocamp Malaga Yaz Okulu / 5-17 Yaş / Malaga
 • Enfocamp Madrid Yaz Okulu / 5- 17 Yaş / Madrid
 • Enfocamp Marbella Centro Yaz Okulu / 5-17 Yaş / Marbella Centro
 • Enfocamp Marbella Chapas Yaz Okulu / 5-17 Yaş / Marbella Chapas

İrlanda Yaz Okulu

İrlanda son dönemlerde yurtdışı eğitim konusunda yükselişe geçen ülkeler arasındadır. İrlanda’da yaz okulu dönemlerinde oldukça iyi bir seçenektir. İrlanda diğer seçeneklere göre daha makül fiyatlarda yaz okulu bulabilmek mümkündür. İrlanda yaz okulları;

 • Atlas Dublin Yaz Okulu / Dublin
 • Terenure College Yaz Okulu / Dublin

Kanada Yaz Okulu

Kanada, dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasında yer almaktadır. Kanada’da yaz okulları ailelerin en çok tercih ettikleri seçenekler arasındadır. Kanada’da çok kültürlü ortamda çocuklar hem İngilizce, hem Fransızca öğrenebilirler.

 • ILAC Summer Yaz Okulu / Toronto
 • University of Toronto Yaz Okulu / Toronto
 • Dawson College Yaz Okulu / Montreal

Fransa Yaz Okulu

Yaz tatil döneminde çocuklarının iyi bir tatil geçirerek Fransızca öğrenmesini isteyen ailelerin elbette en çok tercihlerinden birisi Fransa’dır. Dersler genellikle sabahtan öğleye kadardır. Fransa, eşsiz doğasıyla, aktiviteleriyle, Fransızca öğrenmek isteyen çocuklara eşsiz bir fırsat sunmaktadır.

Alpadia Biarritz Yaz Okulu / Biarritz

Alpadia Paris Igny Yaz Okulu / Paris

Avusturya Yaz Okulu

Yaz döneminde Avusturya’da bulunan yaz okulları Almanca öğrenebilmek için oldukça iyi bir seçenektir. Avusturya, yaşam standartları ve eğitim kalitesi ile yaz okulları için harika bir seçenek sunmaktadır. Avusturya Yaz Okullarında dersler genellikle öğleye kadardır ve öğrenciler öğretmenler eşliğinde sosyal aktivitelerle eğlenerek Almanca öğrenebilirler.

Japonya Yaz Okulu

Japonya, dünyanın en gelişmiş ülkelerinden birisidir. Japon yaşam tarzı ve kültürünü küçük yaşta deneyimlemeleri açısından Japonya yaz okulları oldukça önemli bir fırsattır. Japonca oldukça öğrenmesi zor bir dildir. Çocukların küçük yaşta Japonca eğitimi almaları bu açıdan çok önemlidir. Japonca bilmek gelecek için çocuklara oldukça büyük avantaj sağlayacaktır. Japonya yaz okulları, diğer seçeneklere göre oldukça farklı bir konuma sahip olmaktadır.

İtalya Yaz Okulu

İtalya, harika bir Akdeniz ülkesidir. İtalyanca öğrenmenin yanı sıra harika bir yaz dönemi geçirebilirsiniz. İtalya’da bulunan yaz okullarında İtalyanca eğitimi ile birlikte sosyal aktiviteler gerçekleştirilir ve tarihi turistik yerlere geziler yapılabilir.

Yurtdışı Lise Eğitimi

Çocuklarının iyi bir lise eğitimi almasının yanında gelecekte iyi bir üniversite okumasını isteyen aileler çocuklarını yurtdışında liseye göndermekteler. Çocuklar yurtdışında lise okuduktan sonra istedikleri üniversitelere, istedikleri bölümlere yerleşebilmekteler. Yurtdışı lise okumanın en büyük avantajı çocuklar genç yaşta yabancı dillerini mükemmel seviyeye getirmeleridir. Elbette yabancı kültürleri, yaşam biçimlerini deneyimlemek dünyaya bakış açılarını da oldukça etkilemektedir. Yurtdışında lise eğitimi için Karya International olarak sizlere sunduğumuz ülke seçenekleri;

Amerika’da Lise Eğitimi

Amerika’da liseler, öğrencilerin gelecekteki üniversite eğitimlerine ya da kariyer planlarına uygun dersler verilmektedir. Spor aktiviteleri de Amerika’daki liselerde oldukça ön plandadır. Amerikan eğitim sisteminde spor faaliyetleri özellikle okul takımlarına katılma, okul takımlarında yer alma gibi başarılar burs kazanma fırsatı yaratmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri’nde yemek, aile yanı konaklama, ders kitapları, sağlık sigortası dahil yıllık USD 20.000- USD 35.000 aralığında yıllık ücretler bulunmaktadır.

Kanada’da Lise Eğitimi

Kanada’da liselerin çoğunluğu devlet lisesidir. Özel okullarda bulunur ancak, özel liselerde devlet tarafından denetlenir ve devletin belirlediği müfredat okutulmak zorundadır. Özel liseler devletin belirlediği müfredat dışında birkaç ders verebilirler. Kanada’da resmi dil İngilizce olması ile birlikte sadece Quebec bölgesinde resmi dil Fransızcadır. Fransızca eğitim almak isteyenler için de Kanada oldukça iyi bir seçenektir. Kanada’da 3. Sınıftan itibaren öğrencilere lise eğitimi sonrasında ne yapmak istediklerine göre değişen dersler verilmektedir. Kanada’da lise eğitimi sonrası öğrenciler College gidebilir ya da Üniversiteye gidebilir. Sınavsız bir şekilde Kanada’da öğrenciler sınavsız bir şekilde istedikleri üniversitelere yerleşebilmekteler.

İngiltere’de Lise Eğitimi

İngiltere’de eğitim sistemi tüm dünya tarafından kabul gören, prestijli bir eğitimdir. Genellikle İngiltere’de eğitim Eylül ayında başlar. Eylül ayında eğitime başlayabilmek için Mayıs ayında başvurular başlamaktadır. Öğrenciler, İngiltere’de lise eğitimine başlayabilmek için İngilizce yeterliliği belgeleyen IELTS puanı istenmektedir. Eğer İngilizce yeterli değilse okullar tarafından lise eğitimine başlamadan önce İngilizce kursları verilmektedir. İngilizce eğitimlerini tamamlayan öğrenciler lise eğitimine başlayabilirler. İngiltere’de lise eğitiminden sonra öğrenciler Tıp Fakülteleri gibi dünyaca kabul gören zor bölümlere ya da markalaşmış Oxford, Cambridge gibi dünya sıralamalarında yer alan üniversitelere yerleşebilirler.

Yurtdışı Sertifika Programları

Yurtdışı sertifika programları, kariyer planlarınız için ya da kişisel gelişim için oldukça önemlidir. Mesleğinizde uzmanlaşma ya da farklı bir alanda uzmanlaşmak istediğinizde sertifika programları oldukça büyük katkı sağlayacaktır. Sertifika programları uluslararası kabul görmekle birlikte birçok alanda eğitim bulabilmeniz mümkündür. Süreleri değişiklik gösteren programlarda sizlere uygun 6 aylık ya da 1 yıl sürelerle istediğiniz alanlarda sertifika programları bulunmaktadır. Amerika, Kanada, İngiltere gibi önde gelen ülkelerde sertifika programlarına katılmanız mümkündür. Karya International olarak sertifika programlarında yurtdışına gidilebilecek seçenekler için şu şekildedir;

Amerika Sertifika Programları

Amerika’da birçok alanda sertifika programlarına katılabilirsiniz. Belirlediğiniz bir alanda aldığınız sertifika programlarında hem teorik hem pratik eğitimler alırsınız. Yüksek lisanstan çok daha az maliyetli ve katılmak için sınava girmenize gerek yoktur. Amerika’da sertifika programları ile staj yapma hatta çalışma fırsatı bulabilirsiniz.

İngiltere Sertifika Programları

İngiltere, sertifika programları için birçok alanda eğitim alma fırsatı sunmaktadır. Dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biri olan İngiltere’de prestijli bir eğitim alabilirsiniz. Üstelik İngiltere’de belirli bir alanda alacağınız eğitimle, dil eğitimini birleştiren programlar bulunmaktadır. Bu programlar Business Callegeler tarafından sunulmaktadır. İngiltere’de İngilizce ile belirli bir alanda uzmanlaşman için alacağınız sertifika eğitimleri sizleri kariyer anlamında oldukça büyük bir avantaj sağlayacaktır.

İrlanda Sertifika Programları

İrlanda’da, İngiltere’ye benzer bir sistemle Business School’lar bulunmaktadır. Bu okullarda belirli bir alanda uzmanlaşmak için sertifika programlarına katılabilirsiniz. İrlanda son yıllarda yükselişe geçen ülkeler arasında yer almaktadır. İrlanda eşsiz doğası, sıcak şehirleriyle sizlere kariyer planlarınız doğrultusunda eğitim alabileceğiniz eşsiz fırsatlar sunmaktadır.

Kanada Sertifika Programları

Kanada dünyanın en gelişmiş ülkelerinden birisidir. Eğitim kalitesi oldukça yüksek olan Kanada’da sertifika programlarında eğitim alabilmeniz mümkündür. Bu eğitimler genellikle sanat, teknik yüksek okulları tarafından sunulmaktadır. Teknolojik, sanatsal alanlarda eğitim programlarına dahil olabilirsiniz. Kanada’nın en büyük avantajı bu sertifika programlarından sonra iş fırsatı sunulmaktadır.

Yurtdışı Yüksek Lisans/ Master

Yurtdışı Yüksek Lisans programları günümüzde akademik kariyer hedefleri dışında, iş dünyasında ki kariyer planlarınız için de oldukça önemli hale gelmiştir. Yurtdışında yüksek lisans programları sadece akademik bir eğitim olarak düşünülmemelidir. Çünkü yurtdışında yaşam deneyimi, farklı kültürleri tanımak, onların hayata bakış açılarını anlayabilmek gibi farklı bakış açıları katacaktır. Hem iş yaşamınız da hem özel yaşamınız da bu katkıları deneyimleyeceksiniz. Yurtdışı yüksek lisans denildiğinde ilk olarak aklımıza Amerika, İngiltere, Kanada gelmektedir.

Amerika’da Yüksek Lisans

Amerika, eğitim kalitesi bakımından dünyanın markalaşmış ülkelerinden birisidir. Tüm dünyada kabul gören Amerikan eğitim sisteminde prestijli bir diploma sahibi olmak için yüksek lisans oldukça iyi bir seçenektir. Amerika’da her alanda yüksek lisans programlarında eğitim alabilirsiniz, en çok tercih edilen yüksek lisans programları MBA/ Mühendislik ve Bilişim alanlarındadır. Tabi ki diğer alanlarda da yüksek lisans seçenekleri vardır. Amerika’da yüksek lisans sonrasında Optical Practical Training adı verilen 2 yılı kapsayan yasal çalışma hakkı elde edersiniz. Bu süre içerisinde çalıştığınız şirkette kurumda kalıcı olursanız elbette çalışma ve oturma izninizi uzatmanız mümkündür.

Kanada’da Yüksek Lisans

Kanada, dünyanın en gelişmiş ülkelerinden birisidir. Eğitim kalitesiyle de dünyada tanınan üniversiteleri ile yurtdışında yüksek lisans için en iyi seçenekler arasında. Kanada’nın en büyük avantajlarından birisi Quebec eyaletinde resmi dilin Fransızca olmasıdır. Fransızca eğitim almak isteyen öğrencilere de Kanada en iyi seçeneklerden birini oluşturuyor. Kanada’da hemen hemen her alanda yüksek lisans eğitimi alınabilmektedir. Üstelik Kanada’da 2 yıllık eğitiminizi tamamladıktan sonra 3 yıl boyunca resmi oturma ve çalışma iznine sahip olursunuz.

İngiltere’ de Yüksek Lisans Eğitimi

İngiltere, yüksek lisans seçenekleri arasında en iyi seçeneklerden birisini oluşturuyor. İngiltere’nin en büyük avantajı yüksek lisans programlarının çoğu 1 yıl sürmektedir. Bu sizlere hem zaman hem de para tasarrufu yapmanızı sağlayacaktır. İngiltere’de yüksek lisans programları ile kariyer planlarınıza uygun eğitim alabilirsiniz.

Yazar
1
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Dil eğitimi almak isteyenlerin ilk başvurduğu konu dil eğitimini o dilin ait olduğu ülkede ...
İngilizce denilince hem eğitim koşulları hem de sosyal yaşam koşulları nedeniyle ilk akla gelen ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim