Yurtdışı Sertifika Programı

Eğitim hayatını yurt dışında yer alan seçkin okullarda yapmak isteyen ancak bütçesi ve zamanı kısıtlı olduğunu düşünüyorsanız uluslar arası diploma ve sertifika programlarına katılarak doğru bir tercih yapabilirsiniz. Sertifika programları ile özel bir alana yoğunlaşıp hem teorik hem de pratik eğitimler alabilmeniz mümkündür. Üstelik bu programlar hem kısa süreli hem de daha düşük maliyete sahiptir. Ayrıca sertifika programları ile iyi bir konumda olan Amerika şirketlerinde staj yapma olanağı bulunuyor. Alınan eğitimleri bu yolla iş dünyasına aktarabilirsiniz. Ayrıca dokuz aylık sertifika programlarında eğitim alan kişiler Amerika’da bir yıl boyunca maaşlı olarak çalışma imkânına kavuşuyor. Böylelikle yurt dışı deneyiminin CV’de yer almasını sağlıyorsunuz.

Yurtdışında Verilen Sertifika Programlarına Katılmanın Avantajları Nelerdir?

Yurt dışında alınan bir sertifikan uluslar arası kabul gördüğü için büyük önem taşır. Üstelik sertifika programlarından sonra sunulan staj imkanı iş deneyimi elde edilmesi için büyük bir avantaj sağlıyor. Ayrıca yabancı dil gelişimine de büyük katkılar sunuyor. Bunların yanı sıra uzmanlaşmak istenilen alanın başka kültürler tarafından nasıl bir anlayışla karşılandığını, farklı ülkelerin etki ve tepkilerini yaşayarak görme imkanı veriyor. Sunulan bütün avantajlar eşliğinde yurt dışında alınan sertifika, diploma ya da doktora gibi programların yurt içi eğitimine göre oldukça faydalı olduğu kestirilebilir. Üstelik yurt dışında katılınan sertifika programı iyi bir CV oluşturmak için çok iyi fırsatlar sunuyor. Uluslar arası önemi göz önüne alındığında ise sertifika programları büyük önem taşıyor.

Sertifika Programı mı Master Programı mı?

Kişiler sertifika programının mı yoksa master programının mı daha iyi olduğu konusunda çelişki yaşıyor. Söz konusu sertifika programları master programlarından daha fazla rağbet görüyor. Master programlarının teorik ağırlıklı olması ve iş deneyimi elde etmeye çok az yer vermesi sertifika programlarına olan rağbeti artırıyor.

Yazar
6
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Dil öğrenmenin en önemli unsuru yerinde pratik yaparak öğrenmedir. Dil öğrenmek için öncelikle ...
2019 yılında yeni pasaport ücretlendirmeleri belli oldu. Yeni yılda ise pasaport harç ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlköğretimi tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim