Yurtdışı Staj Programları

Yurtdışı Staj Programı

Çoğumuzun hayallerinde yurtdışında yaşam tecrübesi kazanmak vardır. Hatta yurtdışı eğitimi ile başlayan serüvenin staj programlarıyla, çalışma hayatıyla devam ettirme düşüncemiz her zaman mevcuttur.Yurtdışı staj programları, yurtdışı eğitimi ile başlayarak yurtdışında çalışma hayatına ilk adımınızı atma fırsatı sunmaktadır. Karya International olarak Amerika ve Kanada’da staj programları sunmaktayız. CO-OP ad verilen programlarla okuduğunuz bölümle birlikte maaşlı staj programları bulabilmek mümkündür.

Kanada ve Amerika’ da Collegelar tarafından CO-OP programları sunulmaktadır. College, dediğimiz eğitim kurumları Türkiye’de ki Meslek Yüksek Okullarına karşılık gelmektedir. Elbette Kanada ve Amerika’da oldukça farklı bir konumdadır. Çünkü Türkiye’de ki Meslek Yüksek Okulları sonrasında hem eğitim anlamında hem de kariyer anlamında önünüz pekte açık değildir. Ancak Amerika ve Kanada’da bulunan Collegelar gelecek anlamında oldukça farklıdır. Çünkü Collegelar, her zaman iş dünyasına çalışmak üzere profesyoneller yetiştirmek üzerine eğitim vermektedir. 2 yıl süren Collegelar öğrencilerine okudukları bölüm derslerini verirken bir yandan da pratik edinebilmeleri için CO-OP programlarıyla staj fırsatı sunmaktadır. Collegelar öncelikle öğrencilerine alanları ile ilgili teorik derslerini vermektedir. Daha sonra Kanada ve Amerika iş dünyası için nasıl iş bulunabileceğine dair bir eğitim verilmektedir. Bu eğitimlerde öğrencinin hangi yollarla iş araması gerektiği, nasıl bir cv oluşturması gerektiği ve iş görüşmelerinde nasıl konuşması ve hareket etmesi gerektiğinin en ince detayına kadar iş bulabilme eğitimi verilmektedir. Teorik eğitimi ve iş bulma eğitimini tamamlayan öğrencilerden kendi maaşlı stajlarını yapabilecekleri bir şirket bularak bir stajer olarak bir şirkette işe kabul almaları beklenmektedir. Belirli bir süre sonrasında eğer öğrenci hala iş bulamamış, bir staj pozisyonuna yerleşememiş olursa, Collegelar kendi bölgelerinde ki anlaşmalı oldukları şirketlerle temasa geçerek öğrencilerini bir staj programına yerleştirmektedirler.

Bunun en büyük artısı öğrencilerine staj garantisi verilmesidir. Staj yaptıkları şirketlerde eğer stajyer öğrenciler kendilerini sevdirirlerse, kendilerini kanıtlarlarsa büyük oranda çalıştıkları şirketlerden iş teklifi almaktadırlar. Eğitimleri ve iş deneyimleriyle bulundukları ülkede farklı işlerde bulabilmeleri mümkündür. Ancak genellikle çalıştıkları şirketlerden iş teklifi almaktadırlar. Collegeların en büyük artısı ise Kanada’dır. Kanada’da 2 yıl eğitim aldıktan sonra 3 yıl oturma ve çalışma izni vermektedir. Bu sizler için Kanada’da CO-OP olarak isim verilen programla Kanada’da bir yaşamın kapılarını açıyor demektir. Kanada’da 3 yıl oturum ve çalışma izninden sonra eğer çalıştığınız şirkette ya da başka bir şirkette kalıcı olursanız elbette 3 yıl sonunda yeniden oturum ve çalışma izninizi uzatmanız mümkündür. Yurtdışı staj programlarında her geçen zamanda daha fazla öğrenci kabul almaktadır. Collegeların en büyük artılarından birisi ise üniversite eğitiminden daha az maliyetli iş bulma garantili ve 2 yıl sürmesidir. Sizlere hem zamanda hem de paradan tasarruf yapmanızı sağlayacaktır

Yazar
2
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Dil eğitimi çoğu insanın hayatında en az bir kere üzerine yoğunlaştığı bir konudur. ...
Yurtdışı eğitim danışmanlığı yurtdışında eğitim almak isteyen kişilere en iyi hizmeti veren ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlköğretimi tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim