Yurtdışı Üniversite Maliyetleri

Günümüzde birçok öğrenci tarafından tercih edilen yurtdışı üniversiteleri arasında, ilk olarak İngiltere, Almanya, Kanada ve son dönemlerde de Polonya’da bulunan üniversiteler katkı sağlamaktadır. Daha modern bir üniversite hayatı geçirmek isteyen öğrenciler bu imkândan faydalanmaktadır. Almanya hariç diğer ülkelerde Türkiye’deki sınav sistemi uygulanmamaktadır. Peki, bu ülkelerde nasıl bir sistem uygulanmaktadır? Öğrencilerin bu zamana kadar aldıkları not ortalamaları ve yetenekleri göz önüne alınarak üniversiteye kabul edilmektedir. Fakat Almanya Türkiye’deki sınav sonucuna göre üniversitenin kapılarını açmaktadır. Yurtdışı eğitim maliyetleri oldukça düşük olduğu için kuşkusuz başvuru yapılabilir. Bazı üniversiteler ise mezuniyet notu haricinde öğrencilerin seviyesinin uyması gerektiği şartını koymuştur.

Yurtdışı Üniversite İmkânları

Yurtdışında sunulan imkânlardan ülkemizdeki öğrencilerin faydalanması çok avantaj sağlamaktadır. Orada üniversite okuyan öğrenciler, mezun olduktan sonra Türkiye’ye döndüklerinde çalışabileceklerdir. En önemlisi de okudukları üniversiteden birkaç dil bilerek ayrılacaklardır. Türkiye standartlarında okuyan öğrencilerle aralarında fark olacaktır. Modern bir üniversite hayatı imkânı sağlayan ülkeler, iş imkânı da sağlamaktadır. Orada mezun olan öğrenciler arasında eğitimlerini devam ettiren öğrenciler de bulunmaktadır. Özellikle yüksek lisans eğitimine katılan öğrenciler bulunmaktadır. Daha sonra orada çalışarak hayatlarını devam ettirebiliyorlar. Türkiye üniversite kapsamında fazlasıyla ileri seviyededir. Fakat bazen imkânlar kısıtlıdır. Özellikle yabancı dil için tercih edilen yurtdışı üniversiteleri, Türkiye’den gelen öğrenciler için kurslar düzenlemektedir.

Yurtdışı Üniversite Avantajları

Öğrenciler, genellikle Türkiye’de üniversiteyi okuduktan sonra yurtdışı eğitim programlarına katılmaktadır. Türkiye’ye oranla eğitim yelpazesi daha geniş olan yurtdışındaki üniversiteler, öğrenciler tarafından kuşkusuz tercih edilmektedir. Yurtdışı üniversite maliyetleri oldukça uygun olduğu için öğrenciler rahatlıkla tercih etmektedir. Yurtdışı üniversitelerinden mezun olan öğrenciler, daha donanımlı bir şekilde iş hayatına atılmaktadır. Üniversite eğitim süresi 3 ve 4 arasında farklılık göstermektedir. Eğitim sistemlerine göre bu süre belirlenmektedir. Üniversiteden mezun olan öğrenciler, oradan hemen kopamazlar. Çünkü yaşam şartlarına alışmış oldukları için oranın düzenine uyum sağlamışlardır. Yurtdışı imkânları daha cazip geldiği için orada çalışmaya devam edebilirler.

Yurtdışı Eğitimlerinin Şartları

Öncelikle lise mezuniyet ortalaması yeterli düzeyde olmalıdır. Üniversitenin belirlediği dil sınavından geçerli puan alınmalıdır. Üniversitenin belirlediği sınavlardan geçerli not alınmalıdır. Bu şartların amacı ise nitelikli öğrenci yetiştirmek içindir. Türkiye’de olduğu gibi herkes üniversite okuma hakkına kolayca sahip olmamaktadır. Bundan dolayı kaliteli bir eğitim sağlamak için şartlar ön görülmüştür. Öğrenci, bu şartlara uygun bir seviyede ise üniversiteye girmeye hak kazanmış demektir. Nitelikli bir üniversite öğrencisi yetiştirme amacı olan bu üniversiteler, eğitimlerini belirli bir sistem içeriğinde devam ettirmektedir. Türkiye’ye oranla farklılık gösteren eğitim sistemi, öğrenci odaklı bir teknik uygulamaktadır. Öğrenci, mezun olduktan sonra bu uygulamanın faydasını iş hayatında fazlasıyla görecektir. Özellikle dil konusunda önemli ölçüde katkı sağlayacaktır. Normal eğitim düzeyinden farklı olan yurtdışı eğitim sistemi kaliteli bireyler yetiştirme odaklıdır.

Üniversite Sonrası Eğitim Programları

Üniversiteyi bitiren öğrenciler için yüksek lisans eğitimi vardır. Bu eğitime katılmak isteyen öğrencilerin not ortalaması göz önüne alınmaktadır. Mezun olan öğrenciler, çeşitli sınavlar sonucunda yüksek lisans eğitim hakkını kazanmaktadır. Öğrenciler, bu eğitimi tamamladıktan sonra da Türkiye’de rahatlıkla iş bulacaktır. Türkiye’de okuyan öğrenciler arasındaki fark ise yabancı dili ana dilleri gibi bilmeleridir. Yurtdışı üniversite maliyetleri düşük olduğu için birçok öğrenci üniversiteyi yurtdışında okumayı tercih etmektedir. Uygulanan eğitim programları pahalı olmadığı için öğrenci oradaki sunulan bütün imkânlardan faydalanarak kendini geliştirmektedir. Eskisi gibi zor olmayan bu sistem birçok gencin yolunu açmıştır ve çok tercih edilmektedir.

Yazar
5
Gözde Pekcevik
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
2 Haftalık dil eğitim programlarına; genel İngilizce, mesleki İngilizce ve iyi dil seviyesine sahip ...
Schengen Vize Harçları Schengen Vizesine başvuranların mutlaka ödemesi gereken vize ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim