Yurtdışında Dil Eğitimi Almak

Yurtdışında Dil Eğitimi Almak

Dil eğitimi günümüzde oldukça önemli hale gelmiştir. İngilizce bilmek neredeyse ihtiyaç haline gelmiştir. Hatta artık İngilizce değil İngilizceyle birlikte bir başka yabancı dil daha bilmek sizler için artı olacaktır. Dil öğrenmenin en doğru yolu o dilin konuşulduğu ülkede o dili yaşayarak öğrenmektir. Çünkü ancak bu sayede kelimelerin doğru telaffuzlarını, kullanış biçimlerini doğru bir şekilde öğrenebilirsiniz. Birçok insan İngilizce konuşmaya çalıştığı zaman duyduğunu önce Türkçeye çeviriyor ve ardından Türkçe cevap düşünüp İngilizceye çevirerek cevap vermeye çalışmaktadır. Bu dil öğrenme açısından oldukça hatalı bir metottur. Çünkü İngilizce düşüp, İngilizce cevap vermezseniz öğrenme, anlama, kavrama şansınızı sıfıra yaklaştırırsınız. İngiliz dili elbette İngiliz kültürüyle iç içedir. Yurtdışında dilin konuşulduğu ülkede İngilizce öğrenirseniz İngiliz kültürünü de tanımış olursunuz daha hızlı ve daha etkili bir öğrenme süreci başlamış olur. Yurtdışı dil eğitimi için birçok seçeneğiniz mevcuttur. Düşünüldüğünün aksine yurtdışında dil eğitimi makul maliyetlerde alabilmek mümkündür. Üstelik, İrlanda, Avustralya gibi ülkelerde belirli bir zaman şartıyla dil eğitimi aldığınızda sizlere yasal çalışma izni verilmektedir. Bu durum oradaki masraflarınızı karşılamanıza oldukça büyük katkı sağlayacaktır. Maddi katkının yanı sıra çalışma yaşamınız için tecrübe de edinmiş olacaksınız. Eğer İngilizce biliyorsanız ya da İngilizce haricinde bir başka dil öğrenmek isterseniz. Almanya’da Almanca, Fransa’da Fransızca dil eğitimi veren Dil okulları bulabilmeniz mümkündür. Fransızca için bir başka seçeneğiniz ise Kanada’dır. Çünkü Kanada’nın Quebec Eyaleti’nde resmi dil Fransızcadır. İngilizce 2. Dil olarak kabul edilmektedir. Öyle ki Quebec Eyaleti’nde bulunan Montreal şehri dünyada Paris’ten sonra Fransızca konuşulan 2. Büyük şehridir. Fransızca öğrenmek için en doğru biçim yaşayarak öğrenmektir.

Yurtdışında dil eğitimi sizlere yabancı dil seviyeniz haricinde yaşam deneyimi olarakta oldukça avantajlar sağlayacaktır. Yeni yerler görmek yeni insanlarla tanışmak farklı kültürleri tanımak, onların düşünüş biçimlerini, hayata bakış açılarını öğrenmek sizlere çok şey katacaktır. Edindiğiniz yaşam deneyimleri sizlere hayatın her alanında artı olarak dönecektir. Elbette iş hayatınızda da yurtdışında dil eğitiminiz süresinde edindiğiniz yabancı dil seviyesi ve yaşam deneyimi oldukça büyük artılar olarak sizlere dönecektir.

İngilizce

İngilizce, için yurtdışında birçok seçeneğiniz mevcuttur. İngilizce eğitim veren Dil okulları, İngilizce konuşulan ülkelerde oldukça fazla seçenek sunmaktadır. Dil eğitimi için Kanada, İngiltere, Amerika akla ilk gelen ülkelerdir. Elbette bu ülkelerde dil eğitimi almak mümkün ancak İrlanda, Avustralya, Güney Afrika gibi ülkelerde iyi seçenekler oluşturmaktadır. Her seviyeye, her bütçeye göre dil eğitimi alabilmek mümkündür.

Fransızca

Fransızca için yurtdışı eğitim seçeneklerinde elbette Fransa veya Kanada’nın Quebec bölgesinde dil okullarında Fransızca eğitim alabilmek mümkündür. Quebec bölgesinde de resmi dil Fransızcadır. Her seviyeye her ihtiyaca göre Fransızca eğitimi alabilmeniz mümkündür.

Almanca

Almaca, Avrupa’nın en çok konuşulan 2. Dili konumundadır. Ekonomik ve Sanayisi ile Avrupa’nın en büyük ülkelerinden birisidir. Almanya’da bulunan Almanca dil okulları oldukça kaliteli eğitim sunmaktadır. Almanya’da, yaşayarak Almanca öğrenmenizin yanı sıra en büyük avantajlarından birisi de Türk nüfusun fazla olmasıdır. Türk nüfusunun fazla olması genellikle dezavantaj gibi görülmektedir. Ancak Türk öğrenciler Almanya’ya gittiklerinde kendilerini daha rahat hissetmektedirler. Almanya’nın hemen hemen her şehrinde Türk yemekleri bulabilirsiniz. Almanya’da Almanca öğrenirken kendinizi evinizde hissederek Almanca öğrenebilirsiniz.

Yazar
1
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Yurtdışında tıp, hukuk ve mimarlık okumak isteyen öğrenciler için bölüme ...
Uluslar arası bir dil olan İngilizce, iyi bir kariyer sahibi olmanın en önemli koşulu olmaktadır. ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim