Yurtdışında Eğitim Maliyeti

Öğrenciler için yurt dışında eğitim almak farklı bir deneyim olacaktır. Çeşitli ülkelerde bulunan eğitim fırsatlarını değerlendirmek isteyen binlerce Türk öğrenci vardır. Geniş imkânları sayesinde, yurt dışında eğitim almak birçok öğrenciye ve veliye çok daha cazip geliyor. Güçlü ve kaliteli eğitim sistemime sahip ülkeler vardır. Maddi durumu iyi olan çoğu aile, çocuğunun yurt dışında eğitim almasını tercih ediyor. Bazı yabancı ülkeler, kabiliyetli öğrencilere özel imkânlar da sunuyor. Hal böyle olunca da yurt dışında eğitim maliyeti bir hayli düşüyor. Siz de çocuğunuzun eğitimini yurt dışında almasını istiyorsanız, bir takım fırsatlardan faydalanarak eğitim maliyetini düşürebilirsiniz.

Yurtdışında Okul Öncesi Eğitim

Bir çocuğun gelecek yaşantısını önemli ölçüde şekillendirecek olan, küçük yaşlarda aldığı eğitimdir. Küçük yaşlarda öğrendikleri zihninin silinmez kısmında bulunacağı için çocuklarda okul öncesi eğitim elzemdir. Siz, çocuğunuzun okul öncesi eğitimini yurt dışında almasını istiyorsanız dilediğiniz ülkedeki uygun bir eğitim kurumunu tercih edebilirsiniz. Yabancı ülkelerde, gerçekten kaliteli eğitimi uygun bir ücret karşılığında veren çok sayıda kurum vardır. Okul öncesi eğitim çocuğunuzun uyku düzenini kurmaya, davranışlarını düzenlemeye, yaşıtları ile iyi ilişkiler kurmasına ve yeteneklerini keşfetmesine yardımcı olur. Bu anlamda siz de seçenekleri değerlendirerek çocuğunuzun okul öncesi eğitimini yabancı bir ülkede almasını sağlayabilirsiniz.

Yurtdışında Özel Kurumlarda Eğitim Maliyeti

Türkiye’ de olduğu gibi, yabancı ülkelerde de özel eğitim kurumları vardır. Bu kurumlar belli bir ücret karşılığında çocuğunuza eğitim verirler. Özel kreşler, liseler ve üniversiteler vardır. Bazıları pahalı olsa da bir kısmı da gayet makul fiyata eğitim verir. Özellikle eğitime önem veren ülkelerde, çocuğunuzu çok uygun fiyatlar ile okutabilirsiniz. Yurtdışında eğitim maliyeti sizin hangi ülkeyi ve okulu seçtiğinize bağlı olarak değişir. Siz sıkı bir araştırma yaparak çocuğunuzun iyi şartlar altında, kaliteli ve özgün eğitim almasını sağlayabilirsiniz. Oldukça kaliteli eğitim veren ülkeler arasından size en uygun olanını tercih edebilirsiniz.

Yurtdışında Okumanın Avantajları

Ülkemize okumak için gelmiş, binlerce yabancı öğrenci olduğu gibi, ülkemizden okumak için yabancı ülkelere giden çok sayıda öğrenci de vardır. Yurt dışında okumanın öğrenciler açısından bir çok avantajı vardır. Farklı kültürlere sahip öğrenciler ile bir arada bulunmak oldukça faydalı olacaktır. Ayrıca yabancı insanlar ile arkadaşlık kurmak yabancı dili önemli ölçüde geliştirir. Yabancı bir ülkede okumanın sosyal yaşama da katkıları aşikârdır. Farklı ortamlara kolaylık ile uyum sağlamaya etkilidir. Yurt dışında eğitim almak, farklı bir deneyim, farklı ve eğlenceli bir tecrübe olacaktır.

Çocuğunuzu yurt dışında okutmak sizin için o kadar maliyetli olmayacaktır. Yurtdışında eğitim maliyeti oldukça düşük ülkeler vardır. Genellikle üniversite öğrencileri yurt dışında okumayı tercih etse de, lise eğitimi için de çocuğunuzu yurt dışındaki bir okula gönderebilirsiniz. Bu sayede çocuğunuzun okul eğitimi ve yabancı dil eğitimi en iyi şekilde olacaktır.

Yabancı Ülkelerde İlk ve Ortaöğretim Düzeyinde Eğitim

Yabancı ülkelerde çocuğunuzun düzeyine uygun eğitim veren gerek özel gerekse devlet kurumu bulabilirsiniz. Yurt dışında okumanın avantajlarından çocuğunuzun da yararlanmasını istiyorsanız, bunu düşük maliyet ile de gerçekleştirebilirsiniz. Her yıl okumak için çok sayıda Türk öğrenci, yabancı ülkelere gidiyor ve yurt dışındaki eğitim fırsatlarını en iyi şekilde değerlendiriyor. Siz de çocuğunuzu, kültürünü tanımasını istediğiniz bir ülkede okutabilirsiniz. Az bir masraf ile çocuğunuzun gayet iyi eğitim veren, yabancı bir okulda okutabilirsiniz. Detaylı araştırma yaparak dilediğiniz okulu seçip, seçtiğiniz okul ile görüşebilirsiniz ve çocuğunuzun kaydını oluşturabilirsiniz.

Yazar
3
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Ankara'da yurtdışı eğitim konusunda her türlü sorunuzu sorabileceğiniz, danışmanlarımızdan ...
İtalya’da Dil Okulu İtalya, Avrupa’da harika bir Akdeniz ülkesidir. Bir çok ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlköğretimi tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim