Yurtdışında Ekonomik Üniversite Eğitimi

Her öğrencinin hayalinde yurtdışında eğitim görmek vardır ve buna bazen yüksek puanlar bile yeterli gelmez. Bunun için o ülkede bulunan üniversitelere bizzat başvuru yapmak gerekiyor ve tabi ki birçoğu da ücretli oluyor. Yeni arkadaşlar edinmek, farklı kültürleri tanımak ve dünyanın farklı ülkelerini gezmek pek çok öğrencinin en büyük hayalidir. Böyle bir girişimde bulunmak onların genel kültürünü arttırdığı gibi dünyaya bakış açılarını da değiştirir.

Eğitime yurtdışında devam etmek elbette çok avantajlı ve hoş bir durumdur fakat bazen maddi imkânlar bu duruma engel teşkil etmektedir. Yurtdışında eğitim görmek hele ki üniversite zamanında çoğu zaman çok maliyetli olabiliyor fakat bazı ülkelerde eğitim seviyesi yüksek olsa da fiyatlar normalden düşük olabiliyor.

Almanya'da Üniversite Eğitimi Almak

Ekonomik bir şekilde yurtdışında eğitim görmek istiyorsanız tercih edeceğiniz ülkelerden bir tanesi de Almanya olmalıdır. Almanya, dünyanın dördüncü büyük ekonomik ülkesidir ve bu ülke otomotiv, elektronik ve kimya alanlarında kendini geliştirmiştir. Almanya'nın renkli yaşamı, kişi başına düşen gelir seviyesi, bilim ve mühendislik dalında görülen gelişmeler ve ülkede kolay kariyer yapabilmek öğrencileri cezbediyor.

Almanya, Amerika ve İngiltere ülkelerinden sonra öğrencilerin en çok tercih ettiği ülkelerden bir tanesidir. Eğitim süresince tüm öğrenciler gerekli verimi almış ve eğitim günlerini başarı ile tamamlamışlardır. Almanya'da çok fazla bütçe ayırmadan yaşamak mümkündür ve bu yüzden yüksek eğitim düzeyi ile Almanya öğrencileri beklemektedir.

Malezya’da Üniversite Eğitimi

Malezya, tamamen doğal mimariye sahip olup modern mimarisi ile her zaman dikkat çekici nitelikte bir ülke olmuştur. Malezya'da az bir parayla lüks bir hayat yaşamak mümkündür. Hele ki bir öğrenci olarak bu ülkede yaşamak gerçekten çok ilginç ve yabancı bile olsanız asla yabancılık çekmeyeceğiniz bir ülke.

Özellikle Malaya Üniversitesi şehir merkezine çok yakın olup şehrin tüm güzelliğini ayaklar altına sermektedir. Malezya'da okuyarak düşük maliyet ile uluslararası bir üniversite diplomasına sahip olabilirsiniz. Sonrasında ister ülkenize dönün, isterseniz Malezya’da kalmaya devam edebilirsiniz. Tabi ki ilk önce oturma izni almanız gerekiyor.

İtalya’da Üniversite Hayatı

Sanatın, tarihin, mutfağın ve modanın tarihi olan İtalya’da okumak pek çok üniversite öğrencisinin hayalidir. Turist olarak gezmesi bile o kadar güzelken bu ülkede okumak gerçekten çok iyi bir seçenektir. İtalya’da bulunan ve 1088 yılında kurulmuş olan dünyanın en eski üniversitesinde yani Bologna Üniversitesinde okumak hem ekonomik hem de çok büyük bir şanstır.

Birçok üniversite öğrencisi İtalya’da eğitim gördükten sonra Barilla, Ferrero, Armani ve Ferrari gibi şehirlerde kariyer yapmayı hedefliyor ve bu okulda okuyan birçok öğrenci de bu yerleşim merkezlerinde iş sahibi olabiliyor. İtalya’nın büyülü havasına alıştıktan sonra geri dönmesi oldukça zor olacağı için giden öğrenciler genelde orada hayatını sürdürmeye devam ediyor.

Güney Afrika’da Okumak Kötü Bir Fikir Değil

Güney Afrika, televizyonlarda gösterildiği gibi kötü yaşam şartlarına sahip bir ülke değildir. Aksine Kuzey Afrika’ya göre kendini geliştirmiş ve İngilizce eğitiminin de görüldüğü pek çok okula sahiptir. Eşsiz doğa manzaraları, vahşi yaşamı ve sıcakkanlı insanları ile ülkeye yeni gelen öğrencileri de cezbediyor.

Güney Afrika günümüzde 1000’den fazla yabancı öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Bütçenizde yurtdışı eğitimine ayıracak fazla bir limit yoksa Güney Afrika’yı tercih edebilirsiniz. Burada bulunan birkaç okula üniversite öğrencisi olarak başvuru yapmak için internetten uzmanlık yapan bireyler ile görüşmenizde fayda var. Onlar size nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini anlatacaklardır.

Yazar
7
Zuhal Doğancı
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
New York Amerika’nın en kalabalık şehir olan New York, dünyanın en büyük ...
Dünyada birçok öğrenci üniversite için yurtdışı eğitimlerini tercih ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim