Yurtdışında Okumak

Yıllar boyu süre gelen yurtdışı eğitim seçeneklerinden birisi, yurtdışında üniversite eğitimi olmuştur. Yurtdışında okumak denince genel olarak zihinde canlanan popüler ülkelerden Amerika, Kanada, Almanya ve İngiltere gibi ülkelerdir. Ülkeden ülkeye değişim gösterebilse de genellikle bu ülkelerde hem özel hem de devlet üniversiteleri bulunmaktadır. Başvuru şartlarının az veya çok olması, kabul oranlarının yüksek veya düşük olması da aynı şekilde ülkeden ülkeye değişiklik göstermektedir. Bu ülkelerin yurtdışında üniversite eğitim programı alanında popüler olmalarının pek çok nedeni vardır. Bunlardan en ilgi çekici olanı kolay yoldan yurt dışında yaşama deneyimini kazanmaktır. Bunun yanı sıra Türkiye’de bulunan üniversitelerin dünya genelindeki üniversite başarı sıralamasında çok iyi konumlarda bulunmaması ve bu listenin en başındaki üniversitelerde eğitim alma ve üniversitelerin kültürünü kendine kazandırma isteği gelmektedir.

Yurtdışında üniversite eğitiminin en çok tercih edilme nedenlerinden bir diğeri ise yurt dışında üniversitelerin bölüm ayırmaksızın kabul şartları Türkiyede bulunan mevcut yerleştirme sınavları gibi sınavların olmamasıdır. Yani belirli bir sınava tabi tutuladan, daha çok yeteneklerinize, kişiliğinize ve not ortalamanıza istinaden aldığınız üniversite kabul şeklidir. Öğrencilerin ilgi duydukları ve olmak istedikleri meslekleri bir sınavın sonucuna göre onlara sağlamayan bir eğitim sisteminden bahsetmekteyiz. Sadece Almanya için geçerli olmayan bu durumda Türk vatandaşları Türkiyede bulunan mevcut sınavlara katılmak durumundadırlar.

YURTDIŞINDA ÜNİVERSİTE OKUMAK İÇİN BAŞVURU VE KABUL ŞARTLARI

Yurtdışında okumak için ülkeden ülkeye, hatta aynı ülkedeki okullar arasında dahi değişiklik gösteren pek çok şart bulunmaktadır. Ancak genel anlamda herkesin şart koştuğu koşullarda vardır. İlk olarak bahsedebileceğimiz en önemli şartlardan birisi yeterli düzeydeki lise mezuniyet ortalaması denebilir. Lise hayatınız boyunca girdiğiniz sınavlar sonucunda çıkarılan bu ortalama sizin başvurunuzda önemli bir rol oynayacaktır. Bir diğer önemli şartlardan biri ise lisans düzeyinde alınacak eğitim için yeterli seviyede dil bilgisine sahip olmak ve bu dil bilgisini geçerli sınavlarla belgelemektir. Tercih edeceğiniz okullara göre değişkenlik gösterebilecek olan bu sınavların en bilinen ve pek çok ülkede geçerli sayılanları TOEFL ve IELTS’tir. Daha sonrasında şart gösterilebilinecek en önemli maddelerden birisi ise referans mektuplarıdır. Daha önce de belirttiğimiz gibi her okulun kendine göre belirlediği şartlar vardır ve bu kabul şartlarına tercih edeceğiniz okulun sitesinden erişmeniz mümkündür. Karya International 25 yılı aşkın deneyimiyle size bu noktada yardımcı olacak, daha profesyonel ve daha donanımlı insanların bulunduğu bir aracı kurumdur. Sizler için bu imkanları daha sağlam bağlantılarla daha doğrudan gerçekleştirmek için kurulmuş olan bu kariyer merkezi, tercihleriniz doğrultusunda sizlerle başvurularınızın her adımında ilgilenerek hayallerinizi gerçekleştirmenizde sizlerin yanında olacaktır.

NEDEN YURTDIŞI EĞİTİMİ?

Yurtdışında okumak ve orada eğitim almak için pek çok geçerli sebebiniz olabilir. Bunun en başında gelen nedenlerden ilki yabancı dilde eğitim alacak olmanızdır. Yabancı dilde aldığınız bu denli uzun bir eğitimin yanı sıra, yabancı dil konuşulan bir lokasyonda bu kadar uzun süre yaşayacak olmanız size dil anlamında pek çok tecrübe katacak ve dil seviyenizde olumlu gelişmelere neden olacaktır. Mesleki anlamda dilinizi üst seviyelere taşımanız hem dünya vatandaşı olmanız sayesinde size her yerde çalışma fısratı sunarken, bir diğer yandan ülkenize dönmeniz durumunda sizi ön plana taşıyacak önemli bir faktördür. Bunun yanı sıra pek çok kültüre ve yaşam stiline bakış açısı kazanmanızı sağlayacak olan bu sistem yurtdışında okumak isteyen tüm bireylerin bu kararlarında ne kadar doğru bir yolda olduklarını hissetmelerini sağlayacaktır.

Yazar
8
Mete Akkoyunlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Daha rahat ve kaliteli meslek sahibi olmak için çok önemli bir konumda olan Yüksek ...
Amerika, dil okulları bakımından tüm dünyaya adını duyurmuş ülkelerden biridir. ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlköğretimi tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim