Yurtdışında Okurken Çalışma Fırsatları

Yurtdışında Okurken Çalışma Fırsatları

Yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerin bir çoğu gittikleri ülkede eğitim süresi boyunca çalışma fırsatlarından yararlanmak istemekteler. Eğitim süreniz boyunca gittiğiniz ülkede çalışabilmek yaşam masraflarınızı büyük ölçüde karşılayabilmek demektir. Bu durum oldukça iyi fırsatlar sağlamaktadır. Ancak yurtdışı eğitiminizde bu fırsatı sizlere sağlayacak birkaç ülke bulunmaktadır. Bu ülkeler Kanada, İrlanda, Avustralya ve Malta’dır. Bu ülkelerin çalışma izni verme şartlarında değişiklik göstermektedir.

Kanada’da çalışma izni genel olarak akademik bir eğitim yani Lisans ve Yüksek Lisans eğitimi aldığınızda kampüs dışı haftalık 20 saat çalışma izni verilmektedir. Kanada’da iki yıl eğitimi tamamladığınızda ise Kanada size eğitim sürenizin sonunda 3 yıl oturma ve çalışma izni vermektedir. Kanada’da akademik eğitim hayatınız boyunca bulabileceğiniz iş fırsatları elbette ki ingilizce dil seviyenize göre değişiklik göstermektedir. Eğitim sürecinde çalışma fırsatları bulabileceğiniz bir diğer ülke ise İrlanda’dır. İrlanda’da çalışabilmek için en az 25 hafta dil eğitiminize kayıt yaptırmış olmanız gerekmektedir. İrlanda’ da iş fırsatlarının en çok olduğu şehir ise Dublin’dir. Dublin hareketli sosyal yaşantısıyla ülkenin en başında gelen cazibe merkezidir. Bu nedenden dolayı Dublin en fazla iş imkanlarının bulunduğu şehir olmakla birlikte öğrencilerinde en çok tercih ettikleri şehirdir. Dublin’de saat başı en az 10 €’dan iş bulabilmeniz mümkündür. Bir diğer çalışma fırsatı bulabileceğiniz ülke ise Avustralya’dır. Avustralya’da çalışma izni alabilmeniz için en az 12 hafta ve üzeri bir dil okulunda eğitim almanız gerekmektedir. Avustralya’da çalışma izni aldıktan sonra haftalık olarak 20 saat çalışma hakkınız olacaktır. Avustralya’nın en büyük şehirlerinden olan Sidney, çalışma fırsatları olarak en fazla olan şehir olarak akla gelse de durum bundan biraz daha farklıdır. Çünkü Sidney’de Çin’den gelen öğrencilerin ucuz iş gücü Türk öğrencilerin çalışma imkanı bulmalarında zorluk yaşamasına neden olmaktadır. Bunun için en iyi alternatif Melbourne şehri olabilir. Avustralya’da çalışma durumunda ortalama olarak haftalık 450 AU$ para kazanabilmek mümkündür. Son olarak yurtdışı eğitimi ile birlikte çalışma fırsatı bulabileceğiniz son ülke Malta’dır. Malta’da turizm ve dil okulları en başta gelen ekonomik iş kollarıdır. Malta’da çalışma izni alabilmeniz için en az 12 haftalık bir dil okulu eğitimine kayıt yaptırmış olmanız gerekmektedir. Malta’da restorantlarda, cafelerde, eğlence noktalarında iş bulabilmeniz mümkün.

Yazar
1
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Almanya’da Üniversite Okumak Almanya’da üniversite okumak, yurtdışı eğitim ...
Dil öğrenmenin en önemli unsuru yerinde pratik yaparak öğrenmedir. Dil öğrenmek için öncelikle ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlköğretimi tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim