Yurtdışında Sınavsız Üniverste Eğitimi

Üniversite sınavlarının geride kaldığı ve sonuçlarının açıklandığı, tercihlerin yapıldığı şu günlerde, sınavda istediği puanı alamayan ya da istediği bölüme yerleşemeyen üniversite adayı lise öğrencilerimizin aklındaki ilk soru sınavsız üniversite mümkün mü? Yurtdışında sınavsız üniversite mümkün mü? Hangi yurtdışı üniversitelere ve bölümlere sınavsız yerleşebilirim? Yurtdışında yerleştiğim üniversitenin Türkiye’de YÖK denkliği olacak mı?

Gelin isterseniz bu soruların cevaplarını birlikte arayalım. Öncelikle sınav zorunluluğu ile ilgili kafamızdaki soruları giderelim. Yurtdışında bir üniversiteye yerleşirken Türkiye’de yapılan YGS ve benzeri sınavlara girmeniz gerekmiyor. Yurtdışındaki üniversiteler, uluslararası öğrenciler için, öğrencinin kendi ülkesinde geçerli olan üniversite giriş sınavı puanı ile ilgilenmiyor. Yani YGS zorunluluğunuz yok. Almanya ve Avusturya üniversiteleri ise YKS puanı isteyebiliyor ve bu konuda istisna durumundadırlar.

Yurtdışında yüzlerde üniversite, binlerce bölüme sınavsız başvuru yapabilir ve başvuru şartlarını yerine getirmeniz durumunda kabul alabilirsiniz. Hangi ülke ve hangi bölümlere başvuru yapabilirim? Hangi üniversitelerden ne şartlarda kabul alabilirim diyorsanız bu konu ile ilgili bir yurtdışı üniversite ve bölüm arama motorumuz var ve bu arama motoru ile ülke, üniversite ve bölüm olarak arama yapabilirsiniz, üniversite ile ilgili detaylı bilgiler bölümünden kabul şartlarını öğrenebilirsiniz.

Yurtdışı Üniversite arama motoru

Akıllardaki diğer bir soru, yurtdışında okunan bölüm ve Türkiye’ye geldiğinizdeki denklik durumu. YÖK denkliği sağlanıp sağlanmadığını öğrenmek için YÖK’e başvurarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Kabul almak istediğiniz bölüm hakkında YÖK denklik birimi ücret karşılığında sorgulama yapmakta ve YÖK listelerinde olup olmadığı ve YÖK denkliği alabileceğiniz hakkındaki teyid yazısını size göndermektedir.

Yurtdışında pek çok ülkede pek çok bölümde eğitim alabilmeniz için sizlere hizmet vermekteyiz. Genel olarak İngiltere, Amerika, Avustralya, Kanada gibi ülkelerdeki prestijli üniversiteler hem eğitim kalitesi hem de mezuniyet sonrası iş bulma vb. konularda önde olmanızı sağlayacaktır. Polonya, Ukrayna, Belarus gibi doğru Avrupa ülkelerinde alacağınız üniversite eğitimi ise bu ülkeler kadar kaliteli ve prestijli olamayabilir. Burada doğu Avrupa ülkelerindeki üniversitelerin tercih edilme nedeni ise tahmin edebileceğiniz gibi, eğitim ve yaşam maliyetlerinin uygunluğudur.

Üniversite arama motoru

Uzman yardımı

Yazar
8
Mete Akkoyunlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
İş dünyasının niteliği her geçen gün büyük bir değişim gösteriyor. ...
İrlanda’da Öğrencilere Çalışma İzni Yurtdışı eğitim son yıllarda dil okulları ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim