Yurtdışında Tasarım Okumak

Yurtdışında tasarım okumak, tasarım alanına ilgi duyan insanlara farklı ve renkli dünyanın avantajlı kapılarını aralayan bir fırsattır. Türkiye ile kıyaslandığında yurtdışında okumak ve eğitim almak size birçok avantaj sunar. Nitekim bu avantajların temelinde Türkiye’ye göre yurtdışında daha az maliyete daha kısa sürede eğitim alabilecek olmanızdır. Ayrıca yurtdışında tasarım eğitimi aldıktan sonra eğitim hayatınızda olduğu gibi kariyer hayatınızda da birçok değişiklikler meydana gelecektir. Yurtdışında okumak denildiğinde akla ilk gelen ülkeler Amerika, Polonya, Kanada ve Avustralya gibi ülkeler gelmektedir. Nitekim yurtdışı eğitimi konusunda en başarılı ve cazip ülkelerin başında da bu ülkeler geliyor. Aynı şekilde tasarım alanında da bu ülkeler başı çeken ve oldukça cazip imkanlar sunan ülkeler arasındadır.

Yurtdışında astarım eğitimi almak, Türkiye’de tasarım eğitime almaya göre daha avantajlarından birisi de yurtdışında bulunan tasarım eğitim veren üniversitelerin Türkiye’deki gibi yerleştirme sınavları yapmıyor olmasıdır Yurtdışındaki üniversitelerde yerleştirme sınavlarının aksine tasarım bölümüne kabul aşamasında farklı sınavlar ya da portfolyo talebi olmaktadır. Genellikle bu sınavlar, lise eğitiminize dair not bilgilerinize ve kişisel olarak beceri ve yeteneklerinize dayalı sınavlar olmaktadır. Böylece tasarım alanına ilginizin olup olmadığı ölçülerek okula kabul edilip edilmeme durumunuz kesinleşir. Dolayısıyla da yurtdışında tasarım okumak için aranan şartların başında genel sınav sonuçları değil kişisel yetenek ve becerilerinizin tasarım alanına uygunluğu ve yeterliliğidir.

Neden Yurtdışında Eğitim Almak?

Yurtdışında tasarım okumak aynı zamanda size eğitim hayatınız sonrasında birçok farklı ve avantajlı kapıları aralayarak kariyer hayatınız üzerinde büyük etki yaratacaktır. Yurtdışında kapsamlı bri astarım eğitimi aldıktan sonra ilk olarak uluslar arası alanda isim yapmış ve son derece başarılı olan tasarımcıları tanıma ve hatta onlar ile çalışma imkanı bulabilirsiniz. Bu fırsat kariyerinizin geniş bir ufka yayılması için oldukça güzel bir fırsattır. Bu sayede siz de sadece Türkiye’de ya da eğitim aldığınız ülkede değil daha birçok ülkede isminizi duyurarak tasarım alanında büyük bir kariyer elde edebilirsiniz. Ayrıca yurtdışında tasarım eğitimi aldığınızda eğitiminizi başarı ile tamamladığınız takdirde almaya hak kazanacağınız diplomanız, tüm ülkelerde yani uluslar arası geçerli olan bir diploma özelliği taşımaktadır.

Yurtdışında tasarım eğitimi size parlak bir kariyerin yanı sıra okurken para kazanma imkanı da sunabilir. Yurtdışında eğitim aldığınız sırada bakış açınızı ve hayal gücünüzü geliştirecek farklı kültür ve kişilerle de tanışma imkanı bulabilirsiniz. Kayra İnternational, yurtdışında eğitim almak isteyen kişilere tüm başvuru sürecinde yol gösteren, tüm resmi başvuruları yapmak için aracı olan profesyonel bir kurumdur. Yurtdışında tasarım eğitimi almak istiyorsanız Kayra İnternational ile iletişime geçerek bu süreci profesyonel ekip ile sorunsuz ve hızlı şekilde atlatarak başvurularınızı olması gerektiği prosedürler ile gerçekleştirebilirsiniz.

Yurtdışında Tasarım Eğitimi Almak İçin Kabul Edilme Şartları

Yurtdışında tasarı 0kumak beraberinde elbette size birçok avantaj sağlar ve kariyer imkanı sunar. Ancak bu imkanlara eğitim sırasında ve sonrasında ulaşabilmeniz için tasarım eğitimi almak istediğiniz ülke ve okuldaki üniversiteye kabul işleminiz gerçekleşmesi gerekmektedir. Yurtdışında tasarım eğitimi veren üniversitelerin kendi bünyelerinde farklı kabul şartları olabilir. Ancak okulların birçoğu ilk olarak tasarım alanına yeterli ilgi ve beceriye sahip olduğunuza dair yeterlilik koşulu aramaktadır. Bu koşullar çoğu zaman okullar tarafından portfolyo talebi ile istenir.

Portfolyo içerisinde lise eğitiminizden itibaren tüm not ortalamalarınıza ek olarak kişisel becerileriniz, yetenek ve ilgileriniz de bulunmalıdır. Bu sayede başvuru sırasında alana karşı yeterli olup olmadığınıza yetkililer karar verilmektedir.

Yazar
4
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Yurtdışı çıkışları için gerekli izin belgesi niteliğinde olan pasaport ücretleri ...
İngilizce öğrenmek isteyen kişiler için ideal ülkelerden biri de İrlanda’dır. Farklı şehirlerde ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlköğretimi tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim