Yurtdışında Tasarım Okumak

Yurtdışında tasarım okumak, tasarım alanına ilgi duyan insanlara farklı ve renkli dünyanın avantajlı kapılarını aralayan bir fırsattır. Türkiye ile kıyaslandığında yurtdışında okumak ve eğitim almak size birçok avantaj sunar. Nitekim bu avantajların temelinde Türkiye’ye göre yurtdışında daha az maliyete daha kısa sürede eğitim alabilecek olmanızdır. Ayrıca yurtdışında tasarım eğitimi aldıktan sonra eğitim hayatınızda olduğu gibi kariyer hayatınızda da birçok değişiklikler meydana gelecektir. Yurtdışında okumak denildiğinde akla ilk gelen ülkeler Amerika, Polonya, Kanada ve Avustralya gibi ülkeler gelmektedir. Nitekim yurtdışı eğitimi konusunda en başarılı ve cazip ülkelerin başında da bu ülkeler geliyor. Aynı şekilde tasarım alanında da bu ülkeler başı çeken ve oldukça cazip imkanlar sunan ülkeler arasındadır.

Yurtdışında astarım eğitimi almak, Türkiye’de tasarım eğitime almaya göre daha avantajlarından birisi de yurtdışında bulunan tasarım eğitim veren üniversitelerin Türkiye’deki gibi yerleştirme sınavları yapmıyor olmasıdır Yurtdışındaki üniversitelerde yerleştirme sınavlarının aksine tasarım bölümüne kabul aşamasında farklı sınavlar ya da portfolyo talebi olmaktadır. Genellikle bu sınavlar, lise eğitiminize dair not bilgilerinize ve kişisel olarak beceri ve yeteneklerinize dayalı sınavlar olmaktadır. Böylece tasarım alanına ilginizin olup olmadığı ölçülerek okula kabul edilip edilmeme durumunuz kesinleşir. Dolayısıyla da yurtdışında tasarım okumak için aranan şartların başında genel sınav sonuçları değil kişisel yetenek ve becerilerinizin tasarım alanına uygunluğu ve yeterliliğidir.

Neden Yurtdışında Eğitim Almak?

Yurtdışında tasarım okumak aynı zamanda size eğitim hayatınız sonrasında birçok farklı ve avantajlı kapıları aralayarak kariyer hayatınız üzerinde büyük etki yaratacaktır. Yurtdışında kapsamlı bri astarım eğitimi aldıktan sonra ilk olarak uluslar arası alanda isim yapmış ve son derece başarılı olan tasarımcıları tanıma ve hatta onlar ile çalışma imkanı bulabilirsiniz. Bu fırsat kariyerinizin geniş bir ufka yayılması için oldukça güzel bir fırsattır. Bu sayede siz de sadece Türkiye’de ya da eğitim aldığınız ülkede değil daha birçok ülkede isminizi duyurarak tasarım alanında büyük bir kariyer elde edebilirsiniz. Ayrıca yurtdışında tasarım eğitimi aldığınızda eğitiminizi başarı ile tamamladığınız takdirde almaya hak kazanacağınız diplomanız, tüm ülkelerde yani uluslar arası geçerli olan bir diploma özelliği taşımaktadır.

Yurtdışında tasarım eğitimi size parlak bir kariyerin yanı sıra okurken para kazanma imkanı da sunabilir. Yurtdışında eğitim aldığınız sırada bakış açınızı ve hayal gücünüzü geliştirecek farklı kültür ve kişilerle de tanışma imkanı bulabilirsiniz. Karya İnternational, yurtdışında eğitim almak isteyen kişilere tüm başvuru sürecinde yol gösteren, tüm resmi başvuruları yapmak için aracı olan profesyonel bir kurumdur. Yurtdışında tasarım eğitimi almak istiyorsanız Karya İnternational ile iletişime geçerek bu süreci profesyonel ekip ile sorunsuz ve hızlı şekilde atlatarak başvurularınızı olması gerektiği prosedürler ile gerçekleştirebilirsiniz.

Yurtdışında Tasarım Eğitimi Almak İçin Kabul Edilme Şartları

Yurtdışında tasarı 0kumak beraberinde elbette size birçok avantaj sağlar ve kariyer imkanı sunar. Ancak bu imkanlara eğitim sırasında ve sonrasında ulaşabilmeniz için tasarım eğitimi almak istediğiniz ülke ve okuldaki üniversiteye kabul işleminiz gerçekleşmesi gerekmektedir. Yurtdışında tasarım eğitimi veren üniversitelerin kendi bünyelerinde farklı kabul şartları olabilir. Ancak okulların birçoğu ilk olarak tasarım alanına yeterli ilgi ve beceriye sahip olduğunuza dair yeterlilik koşulu aramaktadır. Bu koşullar çoğu zaman okullar tarafından portfolyo talebi ile istenir.

Portfolyo içerisinde lise eğitiminizden itibaren tüm not ortalamalarınıza ek olarak kişisel becerileriniz, yetenek ve ilgileriniz de bulunmalıdır. Bu sayede başvuru sırasında alana karşı yeterli olup olmadığınıza yetkililer karar verilmektedir.

Detaylı bilgi için bize ulaşın
Yazar
4
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
İngilizce seviyenizi geliştirmek istiyorsanız bu noktada yurtdışında dil okullarına gitmeniz sizin ...
Amerika dil eğitimi konusunda İngilizceyi en etkili öğrenme seçeneğini sunan ülke ...

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim