Yurtdışında Tıp, Hukuk ve Mimarlık Prosedürü

Yurtdışında tıp, hukuk ve mimarlık okumak isteyen öğrenciler için bölüme göre kısa kısa notlar halinde başvuru prosedürünü özetledik. Daha detaylı bilgi için lütfen iletişim bölümüzden bizlere ulaşınız. diğer yurtdışı eğitim programlarıiçin sitemizde arama yapabilirsiniz.

Tıp fakültesi isteyen öğrencilerin bizlerle 10. sinıfta iletişime gecmis olmasi gerekir,

Okula Kabul için 2 sınav var bu sinavlarin başvurularının kapanmamış olması icin 11.sınıfta başvurmak geç oluyor.

HUKUK eğitimi (lisans icin); öğrencıler İngiltere'de 3 yıl okuduktan sonra Turkiye'de fark dersleri alarak avukatlık yapabilirler.

Turkiye'de 2/3 ders oluyor dersler, 1 dönemde tamamlanabiliyor genelde.

Ankara da Ankara hukuk fakultesi, TOBB ETU’de var

Istanbul hukuk fakultesi var.

Örnek; Lise mezunu olan 6.5 ieltsi olan öğrenci, İngiltere'de 3 yil okuyup Turkiye'de dersleri alip avukatlık meslegini yapabilir Turkiye'de.

***Ama uluslararası / ingiltere'de bir avukat olmak isterse 3 yildan sonra 1 yıl staj + 1 yil Master + 2 yil daha ucretli/ ücretsiz staj yapıyor. Bu donemlerde belirli sinavlara katilip basarili olmak zorunda ogrenci.

7 yıl sonunda avukatlik belgesini aliyor.

EK NOT; Öğrenci Turkiye'ye dönüp ek dersleri alip lisansini tamamlayıp sonra İngiltere'de master yapsa ve artı 2 yil staji da yine yapsa yine olmuyor, İngiltere'de avukatlık yapmasına engel bu durum.

Lisans MIMARLIK'ta da durum hukuk ile çok benzer. Mimarlik icin de İngiltere'de veya Avrupa ülkelerinde projelerde yer alip, imza yetkisi olması icin süreci tamamlamak zorunda. Portfolyosu muhakkak olmalı öğrencinin, %98 i üniversitelerin portfolyo istiyor. 12.Sınıfta portfolyosunu hazırlamış olsun.

●Bath uni mimarlikta 2.sirada ve portfolyo istemiyor, önerilebilir ogrencilere. Ancak ogrencininde cok basarili olmasi beklenir.

Master icin not ortalaması 2.20 olan öğrenci icin bile 10- 12 e yakin seçenek var. Brighton, east london, uni, greenwich uni southbank üni vs..

Pre-master icin not ortalamasi 2.0 dahi olsa seçenek bakılabilir.

Lisans basvurularinda; Ucas sistemi kullanılmak zorunda.

Direkt basvuru kabul eden cok nadir sayida greenwich, east london gibi.

Ucas sisteminde sisteme herşey her evrak yuklenemiyor, sistem müsade etmiyor.

●Basvurular bircok universite icin ucretsiz. Nottingham üni, kings college london ve bath üniversitesinin bazı bölümleri başvuru ucreti istiyor. 50 gbp civari başvuru ücretleri.

University of Arts London

(Bu üniversite Turkiye'deki Mimar Sinan gibi dusunulebilir)

Son başvuru tarihi 15 ocak.

***Burslar öğrencilere Turkiye'den çıkmadan once netlesmis oluyor. Ve çoğunluğu ilk sene icin verilen burslar bunlar.

Burs icin ayri bir niyet mektubu benzeri yazı yazması gerekiyor ogrencinin.

Yazar
1
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
İngiltere, dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasında yer alıyor ve pek çok özelliği ...
Bir dili öğrenmenin en etkili yolu o dili yaşam alanına katarak öğrenmektir. Uluslar arası ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim