Yurtdışında Tiyatro Okumak

Yurtdışında tiyatro okumak hayallerinde hayatı boyunca oyunculuk yapmak, birçok karaktere oyuncuğu ile hayat vermek isteyen herkesin hayallerini süsleyen isteklerin başında geliyor. Türkiye’deki tiyatro eğitimi ile kıyaslandığında Amerika, Polonya, Kanada, Portekiz gibi Avrupa ülkelerinde verilen tiyatro eğitimi daha kapsamlı ve avantajlı olmaktadır. Ayrıca yurtdışında tiyatro eğitimi aldığınızda Türkiye’deki imkanlara göre daha fazla imkanlara sahip olarak oyunculuk kariyerinize merhaba diyebilirsiniz. Özellikle Polonya, Avustralya, Amerika, İtalya ve Kanada gibi ülkelerde tiyatro eğitimi aldığınızda kariyer provizyonunuz son derece geniş olarak bu mesleğe adım atmış olursunuz. Yurtdışında verilen tiyatro eğitimlerinin başlangıç aşamasında yapılan sınavlar tamamen sizin kişisel gelişiminize ve oyunculuk için yeterli olup olmadığınıza yönelik gelişim sınavlarıdır.

Yurtdışında tiyatro eğitimi veren üniversiteler, Türkiye’deki gibi merkezi yerleştirme sınavları ile öğrenci kabulü yapmazlar. Bu üniversitelerin öğrenci seçmelerindeki en büyük şart öncelikle kişisel yeterlilikleridir. Bu şartlar da yurtdışında tiyatro eğitimini daha cazip hale getirmektedir. Burada önemli olan yabancı dil bilginizin iyi düzeyde gelişmiş olması ve oyunculuk yeteneğinizin kabul görmesidir.

Yurtdışında Tiyatro Okumak İçin Kabul Edilme Şartları

Yurtdışında tiyatro okumak için bir takım şartları kesinlikle karşılamanız gerekiyor. Yurtdışında tiyatro ve oyunculuk eğitimi almak istiyorsanız öncelikle yabancı dil olarak İngilizcenizin hem konuşma hem de yazma konusunda iyi düzeyde gelişmiş olması gerekmektedir. Bu şartı karşılıyorsanız okula ön başvuru belgelerinizi tamamlayarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Ancak tiyatro eğitimi için kabul edilme şartları sadece İngilizce dili ile sınırlı değildir. Her okul kendi bünyesinde farklı şartlar koyar. Yurtdışında tiyatro eğitimi veren üniversitelerin birçoğu öğrenci adaylarının oyuculuğa olan yeteneğini ölçmek ve görmek ister. Dolayısıyla da birçok okul başvuru sırasında kısa bir deneme için canlandırma isteyebilir. Özellikle tiyatro bölümü öğrenci adayları için bu şart büyük düzeyde eleyici bir şarttır.

Yurtdışında bulunan bazı üniversiteler aynı zamanda sizden portfolyo talebinde bulunabilirsiniz. Portfolyo; sizin tüm eğitim bilgilerinizin, kişisel beceri ve yeteneklerinizin aynı zamanda not bilgilerinizin yer aldığı kısacası sizin için tüm bilgileri veren bir dosyadır diyebilirsiz. Hazırlayıp okula sunduğuz portfolyo sayesinde tüm bilgilerinizi açık ve anlaşılır şekilde sunmuş olursunuz. Böylece başvurunuz hazırladığınız diğer evraklar ile birlikte işleme alınır. Ancak eleyici şartları karşılamıyorsanız ilk etapta başvurunuz kabul edilmeyecektir. Kayra İnternational, yurtdışı eğitimleri hizmetleri kapsamında tiyatro eğitimini yurtdışında almak isteyenler için tüm resmi başvuru ve işlemleri sizin yerinize sistemli şekilde yaparak işlerinizi olabildiğince hızlı zaman içerisinde yürüten aracı bir kurumdur. Kayra İnternational, yurtdışında eğitime dair tüm aracılık hizmetlerini sizlere profesyonel kadrosu ile sunmaktadır. Böylece gözden hiçbir prosedürü kaçırmadan aksamasız bir şekilde bir an önce yurtdışında eğitim almak için adımlarınızı tamamlayabilirsiniz.

Neden Yurtdışında Tiyatro Okumak?

Yurtdışında tiyatro okumak beraberinde size meslek hayatınızda birçok kapı açacak bir eğitimdir. Eğer tiyatroya ve oyunculuğa yeteneğiniz ve isteğiniz varsa bu bölüm tam size göre. Yurtdışında tiyatro eğitimi alacağınız zaman bölümün birçok farklı dalında eğitim görebilirsiniz. Ayrıca her duruma karşı size sunulan eğitim sisteminde diğer tiyatro bölümlerine ait genel bilgi ve beceriler de verilmektedir. Yurtdışında Amerika, İtalya, Portekiz, Kanada, Avustralya gibi ülkelerinde tiyatro eğitimi aldığınızda uluslar arasında isim yapmış birçok oyuncuyla aynı sahneyi paylaşabilir hatta dünya çapında tanınan ünlü bir tiyatrocu konumuna erişebilirsiniz.

Yurtdışında tiyatro eğitimi aldığınızda ve eğitiminizi başarılı şekilde tamamladığınızda almaya hak kazandığınız diploma uluslar arası diploma olacaktır. Bu diploma sayesinde dünyanın dört bir yanında tiyatro eğitimi verebilir ve meslekte ünlü bir tiyatrocu olabilirsiniz.

Yazar
2
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Yeşil Pasaport (Hususi Pasaport) Türkiye’de pasaport türleri renklerine göre ...
İtalya’da Mutfak Sanatlar Eğitimi İtalya’da mutfak sanatları eğitimleri, Avrupa’dan ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim