Yurtdışında ücretsiz üniversite Nasıl Okunur?

Yurtdışında ücretsiz üniversite okumak neredeyse ülkemizdeki eğitim kalitesini beğenmeyen ya da istediği bölümü Türkiye şartlarında okuması mümkün olmayan tüm öğrencilerimizin hayali. Yurtdışı eğitim sektöründe hizmet veren tüm danışmanlık şirketlerine gelen en yoğun talep belki de Avrupa’da ücretsiz üniversite eğitimi talebidir.

Ülkemizden yurtdışına, özellikle de Avrupa’ya olan yoğun göç etme isteği ve öğrencilerin hayatlarını Avrupa’da devam ettirme isteği bu talebin en büyük etkeni.

Ne yazık ki mevcut ekonomik durum ve döviz kurları nedeniyle ücretsiz Avrupa’ya gitmek, ücretsiz Avrupa’da üniversite eğitimi imkansız.

Yurtdışındaki üniversitelerin pek çoğu ekonomik olarak varlıklarını öğrencilerden aldıkları ücretler ile sürdürdüklerinden ücretsiz eğitim verme imkanları yok burs verme, kısmi burs verme imkanlarını ise öğrencinin araştırması gerekiyor. O nedenle ücretsiz olmasa da nispeten daha ekonomik eğitim alabileceğiniz ülkeler ve üniversiteler ile ilgili kısa bilgiler vererek yazımızı sonlandırıyoruz.

1-TALLINN UNİVERSITY OF TECHONOLOGY – ESTONYA

2-CENTRAL EUROPEAN UNIVERSITY – MACARİSTAN

3-UNIVERSITY OF BREMEN – ALMANYA

4-NATIONAL RESEARCH UNIVERSITY HIGHER SCHOOL OF ECONOMICS – RUSYA

5) AALTO UNIVERSITY - FINLANDIYA

Yazar
7
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Son yıllarda özellikle üniversite öğrencileri daha iyi bir İngilizce öğrenebilmek için sayısız ...
Güney Afrika'ya taşınan birisi Güney Afrika toplumuna entegre olmak ister. Bunun için bir dil ...

Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim