Yurtdışında Üniversite Okuma Şartları

Üniversite seçimi kariyeriniz ve çalışma hayatınız için atılacak ilk adımdır. Yurtiçi ve yurtdışında eğitim veren üniversiteler arasında kendinize en uygununu seçmek geleceğinize yapabileceğiniz en kaliteli yatırımdır. Kariyer yapmaya karar verdiğiniz alanı belirledikten sonra sıra geldi mutlu ve başarılı bir eğitim süreceğiniz ülkeyi ve okulu seçmeye. Bu konuda tecrübeli akademisyenler, tercih koçlarınız ve internet siteleri size rehberlik edebilir.


Doğru Ülkeyi Seçmek

Ülkeler arası yolculuk ve ulaşım şartlarına dikkat etmelisiniz. Acil durumlarda bilet bulabileceğiniz mümkünse kısa mesafedeki ülkeleri tercih etmenizde fayda var. Örnek vermek gerekirse İngiltere' ye uçakla 3 saat gibi bir sürede gidebilecekken Avustralya'ya gitmeniz 28 saatinizi alacaktır.
Yıllarca yaşamanız gerekecek ülkenin hava durumu da motivasyonunuzu etkileyecektir. Kendinize uygun, alışkın olduğunuz iklim şartlarına sahip ülkeleri öncelikli değerlendirmelisiniz.
Üniversite eğitimi oldukça maliyetli bir süreçtir. Yurtdışında bir üniversitede okumak da ekonomik olarak sizi zorlayabilir. Yol, konaklama, yaşam masrafları dışında okulların yıllık belirlediği bir eğitim harcı vardır. Mesela Amerika' da yıllık ortalama 18000 dolar gerekirken Avustralya'da 8500 dolar yeterli olacaktır.
Seçtiğiniz ülke ile yaşadığınız ülke arasındaki politikaları da göz ardı etmemeli ve vize şartlarını iyi araştırmalısınız.


Doğru Okulu Seçmek

Yurtdışındaki okullar için istenilen bazı sınavlar var. SAT, GMAT, GRE, TOEFL gibi sınavlardan alacağınız puan okulunuzun belirlediği puan aralığında olmalı. Ayrıca lise mezuniyet ortalamanız da istenilen aralıkta olmalı. Mesela GMAT puanınız 570 altı, okul ortalamanız da 3' ün altı ise Amerika' da mastır eğitimi veren ilk 50 okulu seçebilirsiniz. Bu tabloda tercih listenize Harvard' ı eklemeniz yanlış bir adım olacaktır.
Başarılı ve verimli bir eğitim hayatı için seçeceğiniz okulun bulunduğu il ve kasaba da oldukça önemlidir. Özellikle bölümünüzün popüler olduğu bir şehir hem size okurken çalışabilme hem de staj imkanı sunar.
Yurtdışında bir üniversitede okumak, ortama adapte olabilmek sancılı bir süreçtir. Bu konuda seçtiğiniz okulun yabancı öğrenci oryantasyonuna gösterdiği hassasiyeti de araştırmalısınız. Yabancı öğrencilere konaklama, yerleşme, sosyal imkanlar sunan bir okul seçmenizde fayda var.


Başvuru Şartları

Yurtdışındaki üniversiteler genellikle IELTS ve TOEFL sınavları ile dil seviyenizi tespit ediyor. Belirledikleri taban seviyesinin üzerinde bir puan almadığınız okulu seçemezsiniz.
Bazı üniversiteler özellikle lisedeki başarı ortalamanıza önem veriyor ve sadece bu ortalama ile alım yapıyor. Lise mezuniyet ortalamanız seçtiğiniz okul ile akademik denklik sağlamalı.
Maliyeti yüksek olan bu üniversiteler yıllık eğitim masraflarını karşılayabileceğinizi belgelemenizi istiyor.

Yazar
1
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Pek çok kişi hayatının bir döneminde yurtdışında eğitim alma fikrine girer. Kimileri ...
İngilizce dil eğitiminin profesyonelce verilebilmesi için, eğitim veren kişilerin bu dili konuşan ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlköğretimi tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim