Yurtdışında Üniversite Okuma Şartları

Eğitim hayatını daha ileriye taşımak ve gerçekten kaliteli bir eğitim almak isteyen kişilerin ilk tercih ettikleri şeylerden birisinin yurtdışında eğitim almak olduğunu görebiliyoruz. Üniversite hayatınıza yurtdışında devam etmek istiyorsanız yurtdışında üniversite okuma şartları olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Bu şartları yerine getirmeniz eğitim hayatınıza yurtdışında devam etmeniz için çok önemlidir.

Yurtdışındaki Üniversitelere Başvuru Şartları

Belirtmiş olduğumuz gibi yurtdışında üniversite okuma şartları bulunmaktadır. Bu şartları tamamlamayan kişiler başvuru işlemleri sırasında sorun yaşayabilmektedir. Başvuru noktasında en fazla dikkat edilenlerden birisi; İngilizce bilginizin ne seviyede olduğudur. Bu yüzden başvurularınızdan önce İngilizce bilginizi istenilen seviyeye getirmeniz gerekmektedir. Karya Dil Kursu olarak sizlere üniversite eğitimlerinizden önce İngilizce seviyenizi yükseltme evresinde yardımcı oluyoruz.

İngilizce dil seviyesinin tespiti noktasında genellikle TOEFL ve IELTS sınavlarının sonuçları baz alınmaktadır. Her okulun istemiş olduğu skor değişiklik gösteriyor olsa da ağırlıklı olarak 5.5 – 6.0 arasında IELTS skorunun istendiğini görebilirsiniz. Her okulun başvuru evresinde istediği skor değişiklik gösterebilmektedir.

Not Ortalaması ve Mali Kaynak

Yurtdışında üniversite okuma şartları evresinde sizden yabancı dil istenildiği gibi aynı zamanda yeterli seviyede not ortalamasına sahip olmanız da talep edilmektedir. Üniversitelerden bazıları sadece liseden mezun olurken aldığınız not ortalamasına dikkat ederek öğrenci alımı yaparken bazı üniversiteler kendi ülkelerinde gerçekleştirilmekte olan sınavlar üzerinden öğrenci alımlarını gerçekleştirmektedir.

Yurtdışında üniversitelere öğrenci alınacağı noktada genellikle öğrencilerin okulun masraflarını ödeyebilecek duruma sahip olup olmadıkları da incelenmektedir. Bu yüzden mali kaynağınızı ve ülkede geçirdiğiniz süre içerisinde mali noktada bir problem yaşamayacağınızı kanıtlamanız gerekmektedir. Sizi finanse edecek kişinin banka hesaplarında okul ücretinizi ödeyecek kadar ve ülkede geçirdiğiniz zaman sizlere yetecek kadar mali imkan bulunduğunun bildirilmesi gerekmektedir.

Yazar
3
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı Soru Sor
İngilizce öğrenmek uluslar arası platformda yer almak isteyen herkesin ihtiyacı olan bir zorunluluktur. ...
Yurtdışında Üniversite Üniversite eğitimini yurtdışında almak sizlere hayatınız ...

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim