Yurtdışında Üniversite Okuma Şartları

Eğitim hayatını daha ileriye taşımak ve gerçekten kaliteli bir eğitim almak isteyen kişilerin ilk tercih ettikleri şeylerden birisinin yurtdışında eğitim almak olduğunu görebiliyoruz. Üniversite hayatınıza yurtdışında devam etmek istiyorsanız yurtdışında üniversite okuma şartları olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Bu şartları yerine getirmeniz eğitim hayatınıza yurtdışında devam etmeniz için çok önemlidir.

Yurtdışındaki Üniversitelere Başvuru Şartları

Belirtmiş olduğumuz gibi yurtdışında üniversite okuma şartları bulunmaktadır. Bu şartları tamamlamayan kişiler başvuru işlemleri sırasında sorun yaşayabilmektedir. Başvuru noktasında en fazla dikkat edilenlerden birisi; İngilizce bilginizin ne seviyede olduğudur. Bu yüzden başvurularınızdan önce İngilizce bilginizi istenilen seviyeye getirmeniz gerekmektedir. Karya Dil Kursu olarak sizlere üniversite eğitimlerinizden önce İngilizce seviyenizi yükseltme evresinde yardımcı oluyoruz.

İngilizce dil seviyesinin tespiti noktasında genellikle TOEFL ve IELTS sınavlarının sonuçları baz alınmaktadır. Her okulun istemiş olduğu skor değişiklik gösteriyor olsa da ağırlıklı olarak 5.5 – 6.0 arasında IELTS skorunun istendiğini görebilirsiniz. Her okulun başvuru evresinde istediği skor değişiklik gösterebilmektedir.

Not Ortalaması ve Mali Kaynak

Yurtdışında üniversite okuma şartları evresinde sizden yabancı dil istenildiği gibi aynı zamanda yeterli seviyede not ortalamasına sahip olmanız da talep edilmektedir. Üniversitelerden bazıları sadece liseden mezun olurken aldığınız not ortalamasına dikkat ederek öğrenci alımı yaparken bazı üniversiteler kendi ülkelerinde gerçekleştirilmekte olan sınavlar üzerinden öğrenci alımlarını gerçekleştirmektedir.

Yurtdışında üniversitelere öğrenci alınacağı noktada genellikle öğrencilerin okulun masraflarını ödeyebilecek duruma sahip olup olmadıkları da incelenmektedir. Bu yüzden mali kaynağınızı ve ülkede geçirdiğiniz süre içerisinde mali noktada bir problem yaşamayacağınızı kanıtlamanız gerekmektedir. Sizi finanse edecek kişinin banka hesaplarında okul ücretinizi ödeyecek kadar ve ülkede geçirdiğiniz zaman sizlere yetecek kadar mali imkan bulunduğunun bildirilmesi gerekmektedir.

Yazar
3
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Pasaport defteri bir ülkeden başka ülkeye geçerken kullanılan resmi geçiş ...
Yoğun geçen okul hayatı öğrencilik döneminin zor geçmesine neden olabilmektedir. ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlköğretimi tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim