Yurtdışında Yüksek Lisans

Yurtdışında Yüksek Lisans

Yurtdışında yüksek lisans yapmak akademik kariyerin yanı sıra iş yaşamı içinde oldukça önemlidir. Lisans eğitiminizi tamamladıktan sonra alanınızda yüksek lisans eğitimini yurtdışında yapmak sizleri diğer adaylar karşında ön plana çıkaracaktır. Yurtdışında kaldığınız süre boyunca İngilizce seviyenizi mükemmele yakın hale getirebilirsiniz. İş dünyası için yabancı dil oldukça önemlidir. Özellikle kariyer planlarınızda uluslararası büyük şirketler varsa. Yurtdışında özellikle Amerika, Kanada gibi ülkelerde yabancı öğrencilerin sayısı oldukça fazladır. Dünyanın her noktasından öğrenciler lisans ve yüksek lisans eğitimlerini almak için Amerika ve Kanada gibi ülkeleri tercih etmekteler. Bunun nedeni ise dünyanın en gelişmiş ülkeleri olmakla birlikte, eğitim kalitesi en yüksek ülkelerin başında gelmektedir. Yurtdışında yüksek lisans eğitimi alırken bu durumu sadece oraya gidip eğitim alıp dönmek gibi değerlendirmemelisiniz. Yurtdışında yüksek lisans eğitiminde dünyanın bir çok ülkesinden arkadaş edinme fırsatı yakalarsınız. Bu durumu daha geniş pencereden ele almalısınız. Bu durum sizlere farklı kültürleri tanıma, farklı kültürlerde ki insanların düşünüş biçimlerini öğrenme, yaşayış biçimlerini anlama gibi fırsatlar sunmaktadır. Ufkunuzu genişletmek, farklı bakış açıları kazandırmak gibi bir çok konuda deneyim kazandıracaktır. Bu hem kişisel gelişim konusunda hem de iş fırsatları bakımından oldukça önemlidir.

Yurtdışı yüksek lisans denildiğinde en çok tercih edilen yüksek lisans programları, Mühendislik, MBA yani işletme yüksek lisansı ve IT programlarıdır. Yüksek lisans programlarında en çok tercih edilen ülkelerin başında İngiltere gelmektedir. İngiltere’de yüksek lisans 1 yıl sürmektedir. Yüksek lisansın 1 yıl sürmesi ve eğitim kalitesinin çok iyi olması nedeniyle yüksek lisans yapmak istenler için cazip bir fırsat sunmaktadır. Amerika ve Kanada’da yüksek lisans genelde 2 yıl sürmektedir. Amerika’da dünyanın en köklü üniversitelerinde, en iyi eğitim kalitesinde yüksek lisans programları sunulmaktadır. Amerika’da yüksek lisans programları çok fazla seçenek sunmaktadır. Bunun dışında MBA programı Amerika’da çok uzun süredir devam eden bir yüksek lisans programıdır. Kanada’da yüksek lisans programlarının sonunda Kanada’da 3 yıl çalışma ve oturmama izni vermektedir. Bu nedenle yüksek lisans eğitimi cazip fırsatlar sunmaktadır. Kanada’da yüksek lisansınızı tamamladıktan sonra Kanada’da çalışma fırsatı yakalayabilirsiniz. Bu size kariyer hedefleriniz açısından oldukça büyük bir fırsat olacaktır.

Yurtdışında yüksek lisansın kabul şartlarına baktığımız zaman İngilizce dil seviyenizin yeterliliği ilk koşul olarak istenmektedir. Bunun için genellikle Amerika ve Kanada’da TOEFL IBT puanı İngiltere’de ise IELTS puanı istenmektedir. Eğer Yurtdışında yüksek lisans yapmak için İngilizce dil seviyeniz yeterli değilse Yurtdışı Dil Okullarına giderek kısa süreli dönemlerde bu eksikliğinizi giderebilmeniz mümkündür. Diğer kabul şartları ise ,

Yüksek Lisans Kabul Şartları:

  • Türkiye’de 4 yıllık lisans mezunu olmak ya da son sınıfta olmak
  • 2 Akademik referans (Prof. Düzeyinde olursa daha iyi olur)
  • CV
  • Niyet Mektubu
  • Transkript
  • İngilizce yeterliliğini kanıtlayan TEOFL ya da IELTS puanı

Yurtdışında yüksek lisans eğitim programlarının eğitim süreleri boyunca part time çalışma imkanınızda bulunmaktadır. Bilgi ve teknoloji çağında yaşadığımız bu dönemde yüksek lisans mezunu olmak sizlere kariyer hedeflerinizde oldukça başarılı sağlayacaktır.

Yazar
8
Mete Akkoyunlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Ielts Nedir? Ielts Sınavı, 2 yıl geçerliliği olan uluslararası 10.000’den fazla ...
Yurtdışı çıkışları için gerekli izin belgesi niteliğinde olan pasaport ücretleri ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim