Kanada Dil Okulları ve Dil Eğitimi Fiyatları

Hangi şehirde eğitim almak istersiniz?

KANADA'DA DİL EĞİTİMİ

Neden Kanada?

Dünyanın en yaşanılabilir ülkelerinden biri olarak adlandırılan Kanada, kozmopolit yapısı, refah düzeyi, kariyer imkanları ve yaşam koşulları ile dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin de ilk tercih ettikleri ülkeler arasında yer almaktadır. Amerika kıtasının kuzeyinde yer alan Kanada, dünyanın da en büyük yüzölçümüne sahip ikinci ülkesidir. Her ne kadar eski bir İngiliz sömürgesi olsa da aynı zamanda Fransızların da hakimiyeti ile karşılaşmış olan ülke, hem İngilizce hem de Fransızca’yı resmi dil olarak benimsemiş her iki kültürü harmanlayarak yeni bir kozmopolit yapı ortaya çıkarmıştır. Farklı milletlerden insanların eğitim, yaşam, çalışma gibi nedenlerle tercih ettikleri Kanada vatandaşlarının yanı sıra ziyaretçilerine de sunduğu fırsatlarla fark yaratmaktadır. Eğitim kalitesine bakıldığında da dünyanın en kaliteli eğitimlerini sunan ülkeler arasında olan Kanada, dil eğitimi için de ülkeyi tercih eden öğrencilere köklü dil okulları ile en kaliteli dil eğitimini sunmaktadır.

Kanada Dil Okulları ve Kanada’da Dil Eğitimi

Pek çok alanda eğitim kalitesini kanıtlamış olan Kanada, dil eğitimi konusunda da uzman kadroları ile ön planda olan köklü dil okulları ve farklı dil eğitimi seçenekleri ile yurtdışında dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Öğrenciler ülkede bulunan ve dünyanın pek çok noktasında şubelerini bulabilecekleri zincir dil okullarını tercih edebilirken, bunun yanı sıra Kanada menşeili lokal ancak repütasyonu yüksek dil okullarında da eğitim almayı seçebilmektedirler. Kanada dil okulları aynı zamanda sonrasında akademik eğitim, sertifika ve diploma programları sunan pek çok kolej ve üniversite ile anlaşmalı olması dolayısıyla öğrencilere akademik pathway denilen İngilizce dil eğitimi programları da sunmaktadırlar. Öğrenciler dil okullarında aldıkları uzun süreli akademik İngilizce programlarının ardından seviyelerine uygun olarak sınava gerek kalmadan akademik programlara geçiş sağlayabilmektedirler. Ayrıca dil eğitimi için Kanada’yı seçen öğrenciler dil okullarında genel ve yoğun İngilizce, iş İngilizcesi gibi farklı program seçeneklerine de katılabilmektedir. Kanada dil okullarında eğitim 2 ile 52 hafta arasında öğrencinin katılmak istediği dil okulu programına, vaktine ve amacına yönelik olarak belirlenmektedir.Öğrenciler Kanada’da alacakları dil eğitimi için vizeye tabidirler ve alacakları eğitime uygun bir şekilde vize başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Kanada Dil Eğitimi Alınabilecek En İyi Şehirler

Dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için dil okulu alternatiflerinin yanı sıra gitmeyi planladığı şehir ve bölge de oldukça önem taşımaktadır. Dil eğitimi planları için Kanada’yı tercih eden öğrenciler arasında en popüler lokasyonların başında ülkenin en kozmopolit şehirlerinden biri olan Toronto gelmektedir. Öğrencilere sunduğu kültürel ve sosyal imkanları, dil okulu alternatiflerinin zenginliği ve düzenli hayatı ile bilinen Toronto, dil okulu öğrencileri için de farklı ülkelerden pek çok insanın hayatına ev sahipliği yapması ile farklı kültürleri tanıma imkanını öğrenciye sunmaktadır.

Dil okulu için Kanada’ya gitmeyi seçen öğrencilerin bir diğer alternatifi de İngilizce eğitim için ülkenin güneyinde bulunan British Columbia Eyaletine bağlı Vancouver şehridir. Okyanus kenarında yer alan ve ülkenin orta kesimlerinde bulunan şehirlerine göre daha ılıman bir iklime sahip olan şehir, liman ticareti dolayısıyla ticari ziyaretlerin de uğrak noktasıdır. Yaşam standartlarının yüksekliği nedeniyle öğrenciler için daha pahalı bir seçenek olarak karşımıza çıkan Vancouver kültürel yapısı sayesinde özellikle kıyı hayatını seven öğrenciler için oldukça iyi bir alternatiftir.

Ontario eyaletinin başkenti olan Ottawa Avrupai ve küçük yapısı ile hem samimi bir ortam sunmakta hem de uygun yaşam koşulları ile dil okulu öğrencileri için daha ucuz ve kaliteli bir seçenektir. Fransız bölgesine olan yakınlığı dolayısıyla şehirde hem Fransızca hem İngilizce aktif olarak kullanılmakta ve dil eğitimi için giden öğrencilere farklı alternatifler sunulabilmektedir. Göçmen nüfusun azlığı öğrencilerin Kanada kültürüne hakimiyetinin artmasını sağlamaktadır.

Eğer bir öğrenci Kanada’da Fransızca eğitim almak ve Fransızcasını geliştirmek istiyorsa gidebileceği en iyi alternatif Quebec eyaletinde bulunan Montreal şehridir. Fransız bölgesi olan şehirde bulunan dil okulları öğrencilere genel ve yoğun Fransızca, iş Fransızcası gibi programların yanı sıra İngilizce programlar da sunabilmektedir. Montreal şehrinde dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin öncelikle vize için Quebec eyaleti için de ayrıca bir vize başvurusu yapmaları ve ardından Kanada vizesine başvurmaları gerekmektedir.

Kanada Dil Okulları Konaklama Seçenekleri

Yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerin şüphesiz ki akıllarındaki en büyük soru konaklama için tercih edecekleri alternatiflerdir. Kanada’ya dil eğitimi almaya giden öğrenciler dil okullarının anlaşmalı olduğu konaklama seçeneklerinde kalmayı seçebilecekleri gibi dışarıdan özel konaklama alternatiflerini de tercih edebilirler. Ancak çoğu zaman dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için en doğru konaklama ülkeye ilk gittikleri dönemdeki alışma sürelerini atlatana kadar okulun konaklama seçenekleri üzerinden ilerlemektedir. Kanada’daki dil okulları öğrencilerine konaklama olarak aile yanında veya anlaşmalı oldukları öğrenci yurtlarında konaklama ayarlamakta ve öğrencinin konaklaması süresince tüm sorunları ile de ilgilenmeye devam etmektedir. Öğrencinin konaklamasını okuldan alması okulun bir nevi mesuliyet kabul etmesi anlamına gelmektedir ve bu ülkeye yeni giden bir öğrenci için kendi çevresini oluşturana kadar oldukça iyi bir geçiş süreci olacaktır.Öğrenciler aile yanlarında yemeksiz, yarım pansiyon veya tam pansiyon konaklama yapabilecekleri gibi, öğrenci yurtlarında yemek dahil edilmeden de konaklamayı tercih edebilirler.

Kanada Yaşam Maliyetleri

Kanada kendi para birimi olan Kanada Doları kullanan, refah seviyesi oldukça yüksek bir ülkedir. Bu anlamda yaşam masrafları göz önüne alındığında ülkeye giden öğrencinin konaklama, yeme içme ve ulaşım gibi kalemler için harcaması gereken aylık cep harçlığı da bu para birimi üzerinden ve ülkenin genel koşullarına uygun şekilde belirlenmektedir. Öğrencinin dil eğitimi için seçtiği lokasyon da genel yaşam maliyetlerinde etkili olmaktadır. Kanada’da yaşam maliyetleri genel itibariyle ortalama olarak aylık konaklama hariç 1,000 ile 1,500 CAD aralığında yer almaktadır. Elbette büyük bir şehirde şehir merkezinde konaklama alternatifini tercih eden bir öğrencinin masrafı buna oranla artış gösterecek ve ortalama olarak 2,500 CAD’a kadar çıkabilmektedir.

Kanada’da Dil Eğitiminin Avantajları

Yurtdışında dil eğitimi almaya karar veren öğrenciler için uygun yaşam maliyetleri, eğitim kalitesi, multikültürel yapısı ve sonrasında sağladığı akademik eğitim imkanları ile en iyi seçeneklerden biri olan Kanada, iş ve girişim imkanları ile de ufuklarını açmalarına yardımcı olmaktadır. Sosyo-ekonomik yapısı ve suç oranlarının düşüklüğü ile nam salan Kanada pek çok kez üst üste dünyanın en yaşanılabilir ülkesi ünvanına layık görülmüştür. Kültürel aktivite imkanları ve özellikle de aktivite çeşitliliği ile bilinen Kanada, dil okulu öğrencileri için dil pratiği yapabilmeleri adına da fazlaca olanak sağlamaktadır. Uluslararası yapısıyla dil eğitimi alan öğrencilerin farklı kültürleri tanımasını da sağlayan ülke, öğrenciye oldukça geniş bir network ağı da sunmaktadır.

Video

Kanada Dil Okulu Başvuru Süreçleri

Kanada dil okulları yılın her döneminde öğrenci kabul etmektedirler. Öğrencilerin okul ile ilgili tercihlerini yaptıktan sonra yapmaları gereken ilk şey pasaportları ile birlikte okulun başvuru formunu doldurmaları ve dil okulunun kayıt için talep ettiği ücreti yatırmaktır. Tüm bu süreçlerin devamında okuldan öğrenciye gideceği program ile ilgili toplam faturası gönderilir. Öğrenci bu faturada yazan tutarı Türkiye’den ayrılmadan önce tamamlamalıdır. Hatta öğrenci eğer vize başvurusu öncesi okula olan ödemesini tamamlarsa vize başvurusunda büyük bir avantaj da elde etmiş olur. Dil okulu kayıt olan öğrenciye faturayı gönderdikten ve öğrenci ödemelerini yaptıktan sonra vize için gerekli kabul mektubu okul tarafından öğrenciye gönderilmektedir. Konaklama ayarlama süreçlerini de minimum 1 ay için bile olsa ayarlayan öğrenci tüm evrakları tamamladıktan sonra gidişinden maksimum 3 ay öncesinde vize başvurusu aşamasına geçer.

Kanada Dil Okulları Fiyatları

Kanada’da dil eğitimi için ücretler öğrencinin gideceği programa ve programın uzunluğuna göre değişkenlik göstermektedir. Aynı zamanda dil okulunun fiyat politikası ve promosyonlarına göre de değişkenlik gösteren fiyatlar, öğrencinin amacına yönelik programına göre değişebilmektedir. Kanada’da dil okullarının fiyatları diğer masraflar hariç ortalama olarak minimum 1,200 CAD ile 9,000 CAD arasında değişkenlik göstermektedir. Bu ücretin içerisinde genellikle okulun kayıt ücreti, materyal ücretleri eklenmiştir.

Kanada’da Dil Okulları İçin Vize Prosedürleri

Kanada’da dil okuluna gidecek öğrencilerin başvurması gereken iki tip vize bulunmaktadır. Bu vize öğrencinin program uzunluğuna göre belirlenmektedir. Öğrencilerin 4 ile 24 hafta arasında aldıkları eğitim için almaları gereken vize tipi kısa süreli öğrenci vizesi olan SX 1 vizesidir. Bu vize tipi öğrencinin vizesini uzatma imkanının bulunmadığı bir vize tipidir ve maksimum 6 aya kadar öğrenciye Kanada’da kalma hakkı tanımaktadır. Eğer öğrenci Kanada’da bulunduğu süreçte eğitimini daha üst kategori bir program ile uzatma kararı alırsa vize tipini değiştirmek için Kanada’da talepte bulunabileceği gibi Türkiye’ye geri dönüp uzatılabilen vize tipine de başvurabilmektedir. Öğrenciler minimum 26 hafta ve üzeri dil eğitimi için Kanada’ya gitmek istediklerinde uzatılabilen S tipi bir öğrenci vizesi başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.Bu vize öğrenci Kanada’da eğitimini uzattığı müddetçe uzatma talebinde bulunabileceği bir vize tipidir ve bunun için öğrencinin Türkiye’ye geri dönmesine gerek yoktur.

Kanada’da dil okulları ve süreçleri ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için iletişim formumuzu doldurabilir veya sitemizde yer alan iletişim bilgilerimiz üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

devamını göster Devamını Göster
kanada dil okulları
Kanada Göçmenlik - Express Entry Vizesi

Son yılların hem iş imkanları hem de yaşam koşulları göz önüne alındığında en çok tercih edilen ülkelerinden biri olan Kanada 2023 yılına kadar alacağını açıkladığı yaklaşık 1 milyonluk göçmen başvurusu ile de yurtdışında yaşama hayali kuran kişilerin bir numaralı ...

Devamını Göster
Kanada Hakkında Genel Bilgiler

Kanada Kuzey Amerika bölgesinde bulunan 10 eyalet ve 3 bölgeden oluşan bir ülkedir. Ülke Atlantik okyanusu’ndan kuzeye doğru Pasifik okyanusu’na kadar uzanmaktadır. Yüz ölçümü olarak neredeyse 10 milyon kilometre kare alana sahip Kanada, dünyadaki en büyük ...

Devamını Göster
Kanada

Kanada Güney Amerika kıtasının Kuzeyinde bulunan bir ülkedir. Kanada 10 eyaletten oluşmaktadır. Bunlar Atlas okyanusu bölgesi, Merkez Kanada bölgesi, Kanada bozkırları Bölgesi, Batı ve kuzey Sahilleri bölgesidir.Kanada'da Amerika Birleşik Devletlerinde olduğu gibi karışık ve çok ...

Devamını Göster
Kanada Dil Okulu Çalışma İzni

Kanada, birçok insan tarafından ziyaret edilen bir ülkedir. Bu ülkeye hem eğitim hem iş hem de turistik amaçlı olarak gelen çok sayıda insan vardır. Kanada; huzurlu yaşamı, doğal manzaralı gelişmiş şehirleri, iyi ve kaliteli yaşam şartları ile eğitim için en ideal ülkelerden ...

Devamını Göster
Kanada'da Yüksek Lisans

Kanada Yüksek Lisans / Kanada’da Master Programları Kanada dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasında yer almaktadır. Refah ve eğitim seviyesi oldukça yüksek olmakla birlikte eğitim sistemi en güçlü ülkeleri arasında yer almaktadır. Dünyanın en büyük ...

Devamını Göster
Kanada'da Eğitim

Kanada’da eğitim görmenin avantajlarını anlatmakla başlamak doğru olur düşüncesindeyim. Bilindiği üzere Kanada’da Dünya’nın en gelişmiş ülkelerinden biri olmakla birlikte iş fırsatlarıyla, yaşam standartlarıyla cazibe merkezi olmaya devam ediyor. Böylesi güzel ...

Devamını Göster
Kanada Dil Okulları

İngilizce veya her hangi bir yabancı dil öğrenmek insan hayatında çok daha fazla olanağı önüne serilmesine sebep olmaktadır. İş veya özel hayatınızda kullanmakta olduğunuz sadece bir yabancı dil bile sizlere yaşam kalitesini tattıracaktır. Gezip görmenize olanak sağlanarak farklı ...

Devamını Göster
Fiyat Listesi Yükleniyor...

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim