ingiltere Üniversite

İNGİLTERE ÜNİVERSİTE

İngiltere Üniversite

Gerek dünyanın en prestijli ve en köklü üniversitelerine sahip olmasıyla, gerekse eğitim sistemiyle öğrenciler için ideal bir eğitim merkezidir İngiltere.

İngiltere’de öğrenim hayatı lisans eğitimi için 3 yıl, yüksek lisans eğitimi 1 yıldır. Bu programlar diğer pek çok ülkeden farklı olarak 1 sene daha kısa sürmektedir, ki bu öğrencilerin eğitim hayatlarını 1 yıl önceden bitirerek hayata daha erken atılmalarına olanak tanır. Ancak İngiltere’de lisans eğitimi genellikle okunan bölüme göre de değişiklik göstermekle olup bazı bölümler 4 akademik yıl sürmektedir. Bununla birlikte bazı bölümlerde ve staj deneyimi olan bölümlerde bu süre 5 yıla kadar çıkabilmekte; tıp, diş hekimliği gibi bölümlerde ise bu 5-6 yıl sürebilmektedir.

Video

İngiliz üniversiteleri öğrencilerine yalnızca dünyanın her yerinde geçerli, oldukça prestijli diplomalar sunmakla kalmayıp, aynı zamanda öğrencilerin kariyer planlamalarında ve mesleki hayata atılımlarında da oldukça büyük katkı sağlayacak bir eğitim vermektedir.

İngiltere gibi dünyanın en önemli merkezlerinden birinde alınacak bir eğitim, şüphesiz ki kişilerin uluslararası bir yapı kazanmasında, uluslararası şirketlerde iyi bir kariyerler yapmasında da büyük katkı sağlamaktadır. Eğitim sonrası öğrenci dilerse dünyanın pek çok noktasında, oldukça büyük ve iyi şirketlerde çok rahat iş bulabilmektedirler. Tüm bu artılar düşünüldüğünde İngiltere’de eğitim almak bir öğrenci için oldukça ideal bir seçim olacaktır.

devamını göster Devamını Göster

İngiltere'de Üniversite ve Foundation Programları

Türkiye’den İngiltere’ye lisans eğitimi için gidecek Türk öğrenciler, eğer not ortalaması ve İngilizce seviyesi yüksek ise 1. sınıftan eğitimlerine başlayabilirler. Ancak, İngilizce ve ortalaması düşük ise o zaman lisans eğitimi öncesinde Foundation (Hazırlık) programlarına katılmaları gerekebilir.Foundation Programı, İngiltere’ye başka ülkelerden gelen öğrencilerin oradaki eğitim sistemiyle olan açıklarını ve eksik kredilerini kapatmayı sağlamaktır.

Foundation programları bazı üniversitelerin kendi bünyesinde bulunmaktadır. Bazen de öğrenciler bu programı özel bir kurumdan almayı tercih etmektedirler. Ancak her kurumdan alınan foundation programını her üniversite tarafından kabul edilmeyeceği için bu konuda dikkatli araştırılma yapılması gerekmektedir.

Foundation eğitimine başvurabilmek için öğrencinin en az orta seviye İngilizceye seviyesi olması gerekmektedir. Bazı Foundation programlarında İngilizce seviyesi olarak IELTS 5.5 belgesi gerekmektedir.

Ancak Uluslararası Bakalorya (IB) ya da A Level diploması ile liseden mezun olmuş öğrenciler, diğer kriterlerinin de uyması durumunda direk üniversitenin 1. sınıfına başlayabilirler.

Kabul Şartları

 • Lise diploması
 • Lise transkripit
 • En az iki adet referans mektubu
 • Niyet mektubu
 • IELTS veya TOEFL skorunu gösteren belge
 • Varsa A level veya IB diploması

Akademik Takvim

Lisans eğitimleri genellikle Ekim başında başlamaktadır. Bazı okullar Ocak- Şubat döneminde kayıt kabul etmektedir.

Ücretler Hakkında Bilgi

İngiltere de Lisans programları 10,000 - 17,000 GBP arasındadır. Tercih edilecek okula ve bölüme göre değişiklik göstermektedir.

devamını göster Devamını Göster

Yurtdışında Master ve Lisans Programları : İngiltere

İngiltere üniversitelerinin dörtte biri, dünyanın en prestijli üniversitelerinden olup Dünya’ da en yüksek sıralamalarda yer aldığından, ülkeye her sene ortalama 180’ den fazla ülkeden yarım milyon uluslararası öğrenci eğitim almaya gelmektedir.

İngiltere’de master eğitimi almak isteyen öğrencinin öncelikli olarak not ortalaması oldukça kritik bir önem taşımaktadır. Bunun yanı sıra elbette ki öğrenciden beklenen bir diğer kriter ise İngilizce dil yeterliliğinin akademik bir eğitim alabileceği bir düzeyde olmasıdır. Bu iki kriteri veya herhangi birini sağlayamayan öğrenciler, mastır yapmak istedikleri bölüme geçmeden önce Pre-Master denilen yüksek lisansa hazırlık eğitimi görürler. Pre-Master programları çoğunlukla dil eğitimi ve beraberinde öğrencinin master boyunca işine yarayacak olan akademik çalışma yöntemlerine dair dersler verilmektedir. Aynı zamanda öğrenci geçeceği bölüme dair de giriş dersleri alarak pre-master eğitimini tamamlayabilmektedir.

İngiltere’de sunulan MBA (Master of Business) programlarına başvuran öğrencilerden ise asgari olarak 2 yıllık iş tecrübesi beklenmektedir. Ayrıca bazı üniversiteler de programa katılım için aynı zamanda GMAT puanı da istemektedirler.

Eğitim Sistemi ve Başvuru Tarihleri?

Yüksek Lisans eğitimi İngiltere’ de 1 yıldır. Ancak eğitimini daha kısa sürede bitirmek isteyen öğrenciler için yoğunlaştırılmış akademik programlar da mevcuttur.

İngiltere'deki en iyi üniversiteler, Master programlarını bireysel ihtiyaçlara göre planlamaktadır. Üniversiteler, öğrencilerine tam zamanlı programlar, yarı zamanlı programlar, akşam programları ve e-Öğrenim gibi eğitim seçenekleri sunmaktadır. Geniş seçenek imkanları olduğu için, öğrenciler gereksinimlerini karşılayan, profesyonel hayatlarına faydalı olacak bir program seçme şansına sahip olurlar.

Üniversitelerde ki bölümler, akademik yıl boyunca konuk konuşmacıları ve dünya liderlerini okullarında misafir ederek öğrencileri motive etmeyi hedeflemektedirler.

Bazı üniversitelerde, programlar içerisindeki modüllerde, öğrencilerin dersleri süresince staj yapmaları zorunluluğu bulunmaktadır. Staj deneyimi sayesinde öğrenciler teorik bilgileri pratikte de kullanma şansını elde ederler. Öğrenciler, kendilerine staj sırasında kazanılan tecrübe ve çevre ile İngiltere ‘de çalışma fırsatı yaratabilirler.

Öğrencinin yüksek lisans programlarına direk olarak seçtiği üniversite üzerinden başvurması gerekmektedir. Sene boyunca her zaman başvuru yapılabilir ancak bazı programların kendine ait başvuru tarihleri vardır. Bu nedenle, okulların başvuru tarihlerini kontrol etmek önemlidir.

Eğitime Kabul Koşulları

 • Lisans diploması ( İngiltere’de ortalama bir Üniversiteden kabul almanız için ortalamanızın 2,5 (4.00 üzerinden) ve üzerinde olması gerekir. )
 • IELTS 6,5
 • 2 adet referans mektubu
 • Niyet mektubu
 • CV

Yüksek Lisans programlara başlamadan önce uluslararası öğrencilerin eğitim desteği alması önerilir. Özellikle Pre- MBA, Pre Law ve Pre- Medicine programlarını alması öğrenciye yüksek lisans eğitimi sırasında kolaylıklar sağlar.

Güçlü İngilizce seviyesi de yüksek lisans yapılan süreçte önemli bir kriterdir.

Ücretler Hakkında bilgi

Master programları GBP 12,000-GBP 17,000 arasındadır. Tercih edilecek okula ve bölüme göre değişiklik göstermektedir.

devamını göster Devamını Göster

Karya Danışmanlık Yöntemleri

1) KARYA olarak anlaşmalı olduğumuz üniversitelere ÜCRETSİZ doğrudan yerleştirme

İngiltere, Kanada, Amerika, Avustralya, Hollanda, Almanya ve İsveç gibi eğitim kalitesi yüksek tüm ülkelerde, öğrencilerimizin dil ve akademik yeterlilikleri üniversitelerin kabul koşullarını sağladığı durumlarda anlaşmalı üniversitelere ücretsiz ve direkt başvuru yapmaktayız.

2) Pathway, Foundation, A-level, International Year One programları aracılığıyla üniversite geçiş programları (Bu programın tamamında Karya International ücretsiz danışmanlık yapacaktır.)

Öğrencilerin hedefleri dünya sıralamasında bir üniversitede eğitim almak olduğunda ya da üniversitelerin aradığı dil ve akademik yeterliliğini sağlayamadıkları durumlarda üniversite geçiş programları sağlayan ve uluslararası öğrencilere yönelik eğitim veren özel kurumlarda, almak istedikleri eğitim programlarına göre A-Level (16 yaş veya Cambridge / Oxford üniversiteleri için), Foundation, Pathway ya da International Year One programları aracılığıyla üniversite hazırlık programlarına katılabilirler. Özellikle mühendislik ya da işletme alanında eğitim almak isteyen fakat yıl kaybetmek istemeyen öğrenciler için ise doğrudan üniversitenin ilk yılını okuyabilecekleri ‘international year one’ programları bulunmaktadır. Bu programlarda öğrenciler yalnızca uluslararası öğrenciler ile birlikte eğitim alırlar ve programı başarıyla tamamladıklarında üniversite eğitimlerinin 2. yılından itibaren akademik eğitimlerine devam ederler.

3) Danışmanlık ücreti alarak Üniversite yerleştirme

Cambridge Üniversitesi, Oxford Ünversitesi vb. gibi sıralamalarda en yükseklerde yer alan üniversiteler prensip olarak acenteler ile anlaşma yapmamaktadır. Bu tip bir durumda öğrencinin hedeflediği üniversiteye yönelik olarak 600 GBP danışmanlık bedeli ile başvuru ve sonrasındaki tüm işlemleri için hizmet vermekteyiz.

devamını göster Devamını Göster

Yerleştirme Yaptığımız Üniversiteler

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim