AMERİKA DİL OKULLARI

Amerika, yurtdışında İngilizce eğitim almak isteyenleri büyüleyici coğrafi yapısı, dünya çapında adından sıklıkla bahsettiren eğlence merkezleri ile kendine çekmeyi başarmıştır.

Amerika’da dil okulları ve üniversiteler dünyanın en iyi eğitim veren yabancı dil merkezleri arasında hep ilk sıradadır. Herkesin bütçesine ve hedeflerine uygun dil okulunun bulunduğu Amerika’da, 52 eyalet ve bu eyaletlerde birbirinden profesyonel dil okulları bulunmaktadır.

Amerika’da dil eğitimi aldıktan sonra lisans veya yüksek lisans eğitimi almak çok kolaydır. Çoğu üniversiteye TOEFL’sız girme şansı elde edersiniz. Ayrıca Amerika’da eğitime devam etmek istiyorsanız üniversite kampüsünde yer alan birçok dil okulu seçeneği vardır. Bunlardan birini tercih ederek henüz üniversite eğitimine başlamadan kampüs ortamını görmüş ve kampüs imkanlarından yararlanmış olursunuz.

Kozmopolit yapısı sayesinde farklı kültürleri tanıyıp analiz edebilirsiniz. her farklı deneyimden öğreneceğiniz bir şey olduğunu unutmamalısınız.Konaklama seçenekleri açısından Amerika çok çeşitli imkanlara sahiptir. Bütçenize uygun istediğiniz konaklama seçeneğini sürekli duyduğunuz dünyaca ünlü şehirlerin hepsinde bulabilirsiniz.Amerika’da dil eğitimi almak için her hangi bir şart aranmamaktadır. Sürekli pratik yaparak aktif şekilde İngilizce eğitimi alacağınız dil okulları sayesinde içinizde ki potansiyelin farkına varırsınız. Amerika Dil Okulları’nın eğitim politikası tamamiyle öğrenciyi sıkmadan, teşvik ederek ve İngilizceyi severek öğrenmesini sağlamaktır. Öğrenci gerçek anlamda öğrenmek istemezse kimse bireye zorla bir şeyler öğretemez. Bundan yola çıkarak öğrencilerle sürekli iletişim içerisinde olup gelişimleri takip edilir. Amerika’da dil eğitimi süresi tamamen size bağlıdır. Bu süre birkaç haftadan iki yıla kadar uzayabilir. Fakat öğrendiklerinizin kalıcı olmasını istiyorsanız en az 2 aylık bir eğitim sürecinden geçmeniz tavsiye edilir.

Amerika dil okulları sayesinde Amerika'nın zengin teknolojik imkanlarından yararlanarak İngilizce öğrenebilirsiniz. Okullarda ki sınıflar görsel ve işitsel teknolojik materyallerle donatılmıştır. Uluslararası öğrenciler genellikle New York, Boston, San Francisco, Los Angeles, San Diego, Berkeley, Washington ve Chicago gibi herkesin bildiği dünyaca ünlü metropolleri tercih etmektedir.

devamını göster Devamını Göster
amerika dil okulları

AMERİKA'DA EĞİTİM SİSTEMİ

50 tane eyaletten oluşan ve federal bir anayasal cumhuriyet olan Amerika Birleşik Devletleri, eğitim amaçlı gidilen ülkelerin başında yer almaktadır. Amerika Birleşik Devletleri günümüzde dil eğitimi, lisans ve yüksek lisans programları için en çok tercih edilen ülkelerden biridir. Resmi dili İngilizce olduğu için dil eğitim almak isteyen öğrenciler için ideal bir ülkedir. Ülkemizdeki gibi lisans eğitimi 4 yıl, yüksek lisans eğitimi ise 2 yıl sürmektedir. Öğrenciler bu eğitimi yıllık 5,000$ gibi çok uygun fiyatlarda alabildikleri gibi, yıllığı 50,000$'a kadar çıkan prestijli üniversiteler bulunmaktadır.

devamını göster Devamını Göster

NEDEN AMERİKA DİL OKULLARINDA EĞİTİM ALMALIYIM

 • Yüzlerce dil okulu seçeneği bulunmaktadır.
 • İngilizceyi Amerikan aksanı ile öğrenme şansı sağlar.
 • Amerika'da eğitim almak prestijlidir.
 • Birçok ülkeye daha ekonomik bir yaşam sunar.
 • Okul kampüsleri içerisinde haftada 20 saat çalışma hakkı vardır.
 • Üniversite geçiş programları ile dil okulu sonrası hiçbir sınava girmeksizin lisans ya da yüksek lisans eğitimine geçiş hakkı sunar.
devamını göster Devamını Göster

AMERİKA'DA KURS SEÇENEKLERİ

Amerika'ya dil eğitimi için giden öğrenciler farklı kurs seçeneklerinden faydalanabilir. İngilizcesi zaten iyi düzeyde olan bir öğrenci direk İngilizce eğitimi almaktansa iş İngilizcesi, sınav İngilizcesi gibi kurslara katılabilir. Ya da eğitiminin sonrasında üniversiteye geçmek isteyen öğrenciler için foundation – hazırlık yılı kursları mevcuttur. Aynı şekilde MASTER yapmak isteyen öğrenciler için de birçok Pre-master (master öncesi hazırlık programı) mevcuttur.

Kurs Seçenekleri

Genel İngilizce:

Okuma, yazma, dinleme ve konuşma üzerine detaylı eğitim sunulan haftalık 20 ya da 24 derslik eğitim programıdır. Bu kursta öğrenciler genel İngilizce seviyelerini yükseltirler.

Yoğun İngilizce:

Bu kurs hızlı bir şekilde akıcı ve doğru İngilizce kullanım becerileri kazanmanızı sağlamaktadır. Genel İngilizce derslerinde temel becerilerini geliştiren öğrenciler yoğun programda, bir yandan aldıkları seçmeli derlerse eksik taraflarını tamamlayabilir, kendi öğrenme hedeflerini geliştirebilirler.

İş İngilizcesi:

Günümüz iş dünyasında İngilizce bilgisi çok önemlidir ve iyi seviyede İngilizce bilmeniz rakiplerinizin önüne geçmenizi sağlar. Sunulan iş İngilizcesi kursları genel İngilizce becerilerinizi geliştirir ardından iş yerlerinde size yarar sağlayacak temel iş İngilizcesi bilgisi edinirsiniz. Rapor yazma, sunum hazırlama, mülakat yapma, toplantılarda İngilizce kullanma gibi konularda becerilerinizi geliştirir, kendinizi zorlu iş dünyasına hazırlamış olursunuz.

Birebir İngilizce:

Bu kurs en kısa sürede İngilizcenizi en iyi şekilde geliştirmenizi sağlar. Özel, deneyimli hocalarla birebir alacağınız bu kursta tamamen sizin eksiklerinizi gidermeye yönelik bir program izlenecektir ve %100 kişisel hedeflerinizin sağlanması amaçlanacaktır.

Sınav hazırlık Kursları:

İngilizce konuşulan bir ülkede lisans ya da yüksek lisans eğitimi almak istediğinizde sizden İngilizce yeterlilik seviyelerinizi ölçen TOEFL, IELTS gibi sınavlara girmeniz ve bu sınavlarda belirli bir başarı sağlamanız istenmektedir. Bu hazırlık kurslarını Amerika'da kaliteli okullarda, deneyimli hocalar eşliğinde aldığınız takdirde kısa sürede hedefinize daha kolay ulaşır, gerekli sınav puanlarını alırsınız. Bu tarz sınavlar artık Türkiye'de de hazırlık atlamada ya da iş görüşmelerinde de avantaj sağlamaktadır.

Mini Grup:

Amerika'da sunulan kurslarda sınıflar genellikle 12-15 kişiliktir. Eğer daha az kişiyle eğitim almak ve böylece derse daha rahat odaklanmak istiyorsanız mini grup kurslarına kayıt olabilirsiniz. Bu kurslarda sınıf mevcutları en fazla 6 kişiliktir, arzu ettiğiniz takdirde kursa başlamadan kendi grubunuzu da oluşturabilirsiniz.

Foundation / Hazırlık Yılı Programları:

Üniversiteyi yurtdışında okuyacaksanız ya da yurtdışında master yapmak gibi bir düşünceniz varsa İngilizce yeterlilik sınavlarından belirli puanlar almanız ve bunun için de çok iyi düzeyde İngilizce bilgi ve becerisine sahip olmanız gerekir. Eğer akademik puanlarınız yurtdışında okumaya yeterli, fakat İngilizce seviyeniz yetersizse Foundation yani hazırlık programlarına katılabilir, bu sayede hem 4 temel okuma, yazma, dinleme ve okuma becerilerinizi geliştirebilir aynı zamanda yurtdışında üniversite okumaya kendinizi hazırlayabilirsiniz.

KLUP 30/50 Kursları:

30 ya da 50 yaşın üstündeyseniz ve kendi yaş grubunuz ile eğitim almak istiyorsanız KLUP 30+ ya da KLUP 50+ programlarına katılabilirsiniz.

devamını göster Devamını Göster

AMERİKA'DA KONAKLAMA SEÇENEKLERİ

Amerika'da eğitim aldığınız takdirde okullar size farklı konaklama seçenekleri de sunmaktadır. Aşağıda konaklayabileceğiniz farklı seçenekleri görebilirsiniz:

Aile Yanı Konaklama:

Aile yanı konaklama, eğitiminiz boyunca Amerikalı bir aile ile kalarak gerçek Amerikan kültürünü tanımanızı ve aynı zamanda İngilizcenizi en iyi şekilde Pratik etmenizi sağlar. Aileler okullar tarafından özenle seçilmekte ve öğrencilerin güvenliği için sürekli denetlenmektedir.

Yurt Konaklama:

Yurt konaklama aldığınız takdirde dünyanın 4 bir yanından gelen farklı milletlerden ve farklı dillerden genellikle kendi yaşıtınız öğrenciler ile aynı ortamı paylaşma şansına sahip olursunuz. Yurt odaları tek kişilik olabildiği gibi çift kişilik oda seçenekleri de mevcuttur. Ortak kullanımda banyolar genellikle 4-5 öğrencinin kullanabileceği şekilde katlarda bulunmaktadır. Bunun dışında ensuite, yani banyo ve tuvaleti odanın içerisinde bulunan yurtlar da mevcuttur. Yurtlarda genellikle mutfak bulunur, fakat bazı yurtlar kahvaltı ve akşam yemeği seçeneği de sunmaktadır.

Apart Konaklama:

Apart daireler Amerika'da öğrencilerin en çok tercih ettiği konaklamalardan bir tanesidir. Her apartta ortalama 2 ya da 3 oda bulunmaktadır. Bu odalar tek, çift ya da üç kişiliktir. Apart daire içerisinde ortak kullanımda banyo, tuvalet, salon ve mutfak bulunur. Öğrenciler kendi yemeklerini mutfakta kendileri yaparlar.

Stüdyo Konaklama:

Bu konaklama yurt ile apart karışımı bir konaklama çeşididir. Tek bir odadan oluşur, fakat odanın içerisinde aynı zamanda mutfak, banyo ve salon da bulunmaktadır. Özgürlüğüne düşkün ve aynı zamanda rahatı seven öğrenciler için ideal bir konaklama çeşididir, fakat diğer seçeneklere göre fiyatları biraz daha yüksektir.

Otel Konaklama:

Bu konaklamalarının hiçbirini tercih etmeyen öğrenciler, özellikle kısa dönem kalacaklar ve daha rahat bir konaklama isteyeceklerse okula yakın otellerde konaklayabilirler. Amerika'daki birçok okul bu tarz durumlar için otellerden öğrencilerine özel fiyatlar alabilmektedir.

devamını göster Devamını Göster

AMERİKA'DA YAŞAM

Amerika özgürlükler ülkesi olarak bilinmektedir ve oraya okumak için giden öğrencilere de birçok farklı seçenek sunmaktadır! Amerika geçmişten beri farklı ülkelerden göç almaktadır bu nedenle de özellikle popüler şehirleri çok kozmopolit bir yapıya sahiptir. Ülkede kanunlar çok geliştiği için birçok şehrinde suç oranı düşüktür ve özellikle küçük yerlerde genç öğrenciler güvenli ve rahat bir şekilde yaşayabilirler.

Amerika'da yaşam sanıldığının aksine çok pahalı da değildir. Özellikle yemeğinizi evinizde ya da yurdunuzda yiyorsanız, market alışverişi çok ucuzdur. Aynı şekilde giyim, kozmetik, elektronik tarzı şeyleri de Türkiye'de çok daha düşük fiyatlarda bulmak mümkündür. Eğer yemeğinizi her akşam dışarıda şık bir restoranda yemek isterseniz, o zaman hayat size çok pahalı gelecektir. Bunun yanı sıra büyük şehirlerde ulaşım biraz daha pahalıdır. Gene de haftalık ya da aylık metro biletleri alarak bunu da çok ekonomiye getirebilirsiniz. Amerika'daki eyaletler arası ulaşım genellikle uçakla sağlanmaktadır çünkü çok büyük bir ülke olduğu için bir şehirler arasındaki mesafeler çok uzundur. Bu nedenle de havayolu ulaşım oldukça ekonomiktir. Bu sayede eğitim gördüğünüz süre boyunca birkaç gün farklı şehirlere gidip seyahat edebilirsiniz. Örneğin New York'ta okuyorsanız, bir hafta sonunu birleştirerek Miami'ye tatile gidebilirsiniz. Uçak dışında bu tarz yerlerde uygun ekonomik konaklama bulmak da mümkündür.

devamını göster Devamını Göster

AMERİKA'DA ÇALIŞMA HAKKI

Amerika'da dil okuluna giden öğrenciler için yasal çalışma hakkı bulunmamaktadır. Fakat yüksek öğrenimde olan yani lisans, yüksek lisans ya da doktora yapan öğrenciler üniversite kampüsü içerisinde haftada 20 saat yasal olarak çalışabilmektedir. Bazı öğrenciler kaçak olarak Türk işletmelerinin yanında çalışsa da yasal olmadığı için bu bizim önerdiğimiz bir şey değildir.

devamını göster Devamını Göster

AMERİKA'DA LİSANS EĞİTİMİ

Prestijli ve tüm dünyada geçerli bir eğitim almak şüphesiz ki tüm öğrencilerin hayallerini süsleyen bir fırsat. Sizler de lisans ve yüksek lisans eğitimleriniziAmerika gibi dünyanın en köklü üniversitelerinin bulunduğu bir ülkede de alabilirsiniz. Günümüzde ABD’de 5400’den fazla yüksek öğretim kurumu vardır. Bunların 3200’den fazlası 4 yıllık, 2200’den fazlası ise 2 yıllıktır.

Amerika’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrencileriki farklı yöntem izleyebilmektedir. Bunlardan ilki doğrudan 4 yıllık bir üniversiteye gitmek, diğeri ise 2 yıllık bir yüksek okula kayıt yaptırdıktan sonra 4 yıllık bir üniversiteye geçiş yapmaktır.

Video

Amerika’da lisans eğitimi için önce 2 yıllık yüksek okullara girmek sonrasında 4 yıllık üniversitelere transfer olmak en çok tercih edilen seçenektir.İki yıllık yüksek okulların amacı, teknik ve profesyonel alanlarda eğitim vermek ve öğrencileri 4 yıllık okullara hazırlamaktır

2 yıllık yüksek okula kayıt yaptırmak ve kabul edilmek 4 yıllık lisans programları sunan bir üniversiteye kabulden daha kolaydır. Çoğunlukla TOEFL puanı ve SAT istemeyen yüksek okullar, öğrencilerin daha kolay kabul edilmesini sağlamaktadır. Ayrıca yüksek okuldan sonra üniversiteye geçiş çok daha kolay bir şekilde olmaktadır..

Video

Amerika’da 2 yıllık ön lisans eğitimi veren Community College sistemi hem Amerika’nın en iyi 4 yıllık üniversitelerine kolay yatay geçiş sağlar, hem de yıllık ücretleri 6,000 $ ile 8,000 $ arası değiştiği için oldukça ekonomik bir alternatiftir. Uluslararası ve Amerikalı pek çok öğrenci ekonomik okul ücretleri nedeni ile üniversite eğitimlerinin ilk iki yılını Community College’lerde bitirmeyi tercih etmekte ve 2+2 ile çift diploma alarak eğitimlerini tamamlamaktadır. College’lerin giriş koşulları üniversitelere nazaran çok daha kolaydır.

Amacı bir Amerikan üniversitesinde 4 yıllık bir lisans programına direkt kabul almak olan öğrencilerin ise, iki sınava girmeleri gerekmektedir.Bu sınavlar TOEFL veya IELTS sınavlarından biri ve SAT sınavıdır. Ayrıca bu sınavlar ile birlikte öğrencinin lise not ortalaması da okula kabulü için oldukça önem teşkil etmektedir. Eğer ki öğrencinin İngilizce yeterliliği bu sınavlardan geçer puan alabilecek kadar iyi değilse ve lise not ortalaması ve diğer kriterler okula kabul koşullarını karşılıyorsa, öğrenci bölüme başlamadan önce bir hazırlık eğitimi alabilmektedir.

Birçok dil okulu ile partnerlikleri bulunan üniversiteler öğrencilere kampüs içerisinde bir hazırlık eğitim paketi sunmaktadırlar. Öğrenciler aldıkları hazırlık eğitiminin ardından direkt olarak bölüme giriş yapabilir ve lisans eğitimlerine devam edebilirler.

Video

devamını göster Devamını Göster

AMERİKA'DA MASTER EĞİTİMİ

Üniversite eğitiminde olduğu kadar master eğitiminde de dünyanın en ileri gelen ülkelerinden biri olan Amerika, öğrencilere sunduğu geniş fırsatlar ile en çok tercih edilen bölgelerden birisi olmaktadır.

Maksimum olarak 2 yıl süren master eğitimleri, birçok alanda ve birçok üniversitede verilmekte ve öğrenciler bu eğitimlerden sonra dünya devi firmalarda işe girebilme fırsatını elde etmektedirler.

Öğrencilerin master eğitimi alabilmek için öncelikle TOEFL veya IELTS sınavlarından geçer puan almaları, GRE veya GMAT sınavlarına da girerek gerekli koşulları sağlamaları gerekmektedir. Bu sınavların haricinde öğrencilerden belli bir GPA puanı ve not ortalaması da istenmektedir. Bütün koşulları sağlayan öğrenciler direkt olarak üniversitelerin sunduğu master programlarına girebilmektedirler.

Okulların öngördüğü koşulları sağlayamayan öğrenciler ise, özellikle dil yeterliliği konusunda alabilecekleri pre-master programları sayesinde, okulun kampüsü içerisinde maksimum 1 senelik bir dil ve kültür eğitimi görebilmektedirler. Aynı zamanda Amerikan üniversite sistemini, master süresince işlerine yarayacak akademik çalışmaları da ders olarak alan öğrenciler, bu programı başarıyla bitirdikleri takdirde master yapacakları bölüme direkt geçiş yapabilmektedirler.

Bu şekilde program alan öğrencilerin tekrar dil yeterlilik sınavlarına veya GRE, GMAT gibi sınavlara girmelerine gerek kalmamaktadır

Yüksek Eğitim Kalitesi

Amerika Birleşik Devletleri, uluslararası öğrenciler arasında en çok tercih edilen eğitim ülkesidir. ABD eğitimi tüm dünyada tanınmaktadır. Dünya sıralamasındaki en iyi 100 üniversitesinin 30'u ABD'de bulunmaktadır. ABD üniversitelerindeki öğrencilerin mezuniyetlerinde yüksek başarı elde etmelerinin nedenlerinden biri, beşeri bilimler (liberal arts) eğitimi görmeleridir.

Beşeri bilimler, sadece belirli bir ana konuyu değil, çeşitli matematik ve fen bilimleri, felsefe, tarih ve edebiyat gibi alanlarını kapsamaktadır.Beşeri bilimler, öğrenciyi kariyer planından daha fazlası için hazırlamaktadır. Öğrencinin daha vizyon sahibi olabilmesi, geniş düşünebilmesi ve iş hayatında daha başarılı olabilmesi için gerekli alt yapıyı oluşturmaktadır.

Çeşitlilik

 • ABD üniversitelerinde her yaştan, dinden ve her ülkeden gelen öğrenciler bulunmaktadır. Bu, birçok kültürden insanın bir arada, zengin bir ortamda eğitim görmesini sağlar.
 • Genellikle sınıfların mevcudunun 20 civarında olması, öğrenciler ve eğitmenlerin birbirlerini daha iyi tanıyarak sınıf dışında da öğrenimin desteklenmesine yardımcı olmaktadır.
 • Ayrıca, ABD kampüslerinde her zaman çok aktif bir sosyal yaşam vardır. Öğrenciler, benzer hobilere ve ilgi alanlarına sahip arkadaşlarla bir arada olabilecekleri birçok sosyal kulübe katılabilirler.
 • Birçok şehir ve kasabada, uluslararası sporlar, dünyaca ünlü müzik festivalleri veya muhteşem sanat galerileri ve müzeler, herkes için çeşitli eğlenceler bulunmaktadır.

Çalışma İmkanı

ABD'deki uluslararası öğrenciler, haftada 20 saate kadar kampüste bir işte çalışabilirler. Bazı okullar, öğrencilerin yaptıkları stajları müfredat içerisinde değerlendirir ve ders olarak sayabilirler.

Çoğu üniversitede, büyük şehirlerde bulunmayan üniversitelerde bile, öğrencilere verilen staj olanakları sırasında öğrencinin güvenliğini sağlamakla sorumlu birimler kurulmuştur.

Tüm ABD üniversitelerinde gerçek iş deneyimini sağlayan çok sayıda müfredat dışı etkinlik bulunmaktadır. Bunlardan bazıları, okul gazetesi için yazı yazmak, bilim fuarlarına katılmak, tartışma ekibinde yer almaktır.

Bu sayede öğrenciler, eğitim sırasında öğrendiklerini deneyimleme imkanı elde etmiş olurlar ve bu tecrübeler iş yaşamına başlarken mülakatlar için çok faydalıdır.Tüm üniversitelerde, iş görüşme yöntemlerini öğreten, eğitimlerinin sonrasında iş bulmalarına yardımcı olan profesyonellerden oluşan kariyer hizmetleri bölümü bulunmaktadır.Lisans derecesi alabilmek için genellikle eğitim süresi 4 yıl sürmektedir.

Üniversite eğitimin ilk 2 yılında önkoşul dersleri alınmaktadır. Bu dersler edebiyat, sosyal bilimler, sanat, tarih gibi derslerden oluşmaktadır. İlk 2 yılın sonrasında öğrenciler mesleki eğitimlerine yönelirler.

‘ Major ‘ öğrencinin eğitim alacağı ana bölüme verilen isimdir. Öğrenciler seçecekleri bölüme 3. Sınıfa geçerken karar verirler. Amerikan üniversitelerinin en büyük özelliği eğer isterse öğrencinin bölüm değiştirme imkanı olması ve isterlerse eğitim sürelerini uzatarak birden fazla dalda eğitim alabilmeleridir.Devlet Üniversiteleri devlet veya yerel yönetimler tarafından desteklenir veya yönetilirler.

Özel Üniversiteler de devletin konuyla ilgili birimleri tarafından denetlenirler. Devlet Üniversitelerinden en büyük farkları fiyatlarının daha yüksek olması ve okulların daha küçük olmalarıdır.

Eğitim Sistemi

Öğrenciler derslerde fikirlerini paylaşabilmeye yönlendirilirler. Derslerde tartışma ortamlarına katılmaları ve sunumlar yapmaları istenmektedir. Bu tartışma ortamları uluslararası öğrenciler için Amerikan eğitim sisteminin farklı yönlerinden biri olarak görülmektedir.Genellikle her hafta derse giren eğitimciler o haftaya ait bir okuma veya araştırma görevi verirler. Sınıftaki tartışmalara katılabilmeleri için öğrencilerin bu araştırma ve okumaları tamamlamaları gerekmektedir.Bazı lisans programları da öğrencilerin laboratuvarda zaman geçirmelerini gerektirir.

Eğitmenler aşağıdaki maddeleri değerlendirerek öğrencileri not verirler.

 • Her eğitmenin kendine ait derse katılım şartları bulunmaktadır
 • Ara sınav değerlendirme notu
 • Bir veya birden fazla araştırma yazısı
 • Dönem içerisinde yapılan haftalık veya günlük bilgiyi değerlendiren habersiz sınavlar
 • Final sınavı

Kredi Sistemi

Her ders kendine ait ders sayısından oluşmaktadır. Bu sayı genellikle öğrencinin bir hafta boyunca o ders için harcadığı saat sayısıdır. Bir ders genellikle 3 veya 5 kredidir. Tam zamanlı programlar genellikle 12-15 krediden oluşmaktadır. Uluslararası öğrencilerin mezun olabilmeleri için her dönem tam zamanlı eğitim görmeleri gerekmektedir.Amerikan sistemi içerisinde öğrenciler tamamladıkları kredileri başka bir üniversiteye transfer edebilir, böylelikle eğitimlerinde zaman kaybetmemiş olurlar.

Akademik Takvim

Akademik takvim genellikle Ağustos veya Eylül aylarında başlar ve Mayıs veya Haziran ayları arasında devam eder. Birçok okuldaki akademik yıl, “yarıyıl” adı verilen iki dönemden oluşmaktadır. (Bazı okullar “üç aylık dönem” sistemi olarak bilinen üç dönemlik bir takvim kullanmaktadır.) İsteğe bağlı olarak Yaz dönemleri de bulunmaktadır .

Konaklama

Birçok Amerikan Üniversitesinde öğrencilerin konaklamasına yardımcı olacak bölümler bulunmaktadır. Üniversitelerin yurtları campus içerisinde olduğu için yurt konaklaması öğrenciler için çok büyük rahatlık olmaktadır. Yurtlar tek kişilik, 2 veya 3 kişilik olarak değişmektedir. Ortak alanların kullanımı, yurt kuralları ve odalardaki kişi sayıları yurtlara göre farklılık göstermektedir. Genellikle üniversitenin 1.yılını okuyan öğrenciler yurtta kalmayı tercih etmektedirler. Okul dışında konaklama tercih edenler için de üniversiteler yardımcı olmaktadırlar. Tek başına ev tutmayı tercih etmeyenlere ev arkadaşı bulmaları konusunda yardımcı olurlar. Ev arkadaşı ile ev tutmak öğrenciye masraflarını paylaşma konusunda da yardımcı olur.İsteyen öğrencilere her zaman aile yanında konaklama imkanı yaratmak mümkündür ancak genellikle aile yanı konaklamalar üniversitelere 30-40 dakika uzaklıkta olduğu için tercih edilmemektedir.Ancak bu bölümlerin çalışma koşulları her üniversitede değişiklik göstermektedir.

devamını göster Devamını Göster

KARYA SİZLERİ ÜNİVERSİTEYE YERLEŞTİRME SÜRECİNDE NELER YAPAR?

Üniversite yerleştirmesi yaparken belirlediğimiz misyonumuz, öğrencilerimizin talepleri ve yeterliliklerini temel alarak en doğru ülke, üniversite ve bölümü bulmalarını sağlamak ve tüm başvuru süreçlerini yönetmektir.

Karya International olarak danışmanlık sürecimiz;

 • Öncelikle öğrenci ve aile görüşmesi ile başlar; Bu görüşmeye istinaden öğrencilerin İngilizce seviyeleri, akademik yeterlilikleri, hedefleri ve bütçelerine göre uygun programlar değerlendirilir.
 • Öğrenciler ve aileleri, yurtdışındaki okulların Türk öğrencilere sunduğu burslar hakkında bilgilendirilir.
 • Karar aşaması akabinde okul başvuru işlemleri başlatılır. Okul ile öğrenci arasındaki tüm işlemler tarafımızca yürütülür.
 • Öğrencimizin tüm vize başvuru işlemleri, uzman vize departmanımız tarafından organize edilir.
 • Vize başvurusu onaylandıktan sonra planlanan gidiş tarihine göre konaklama, uçak bileti, havaalanı transfer ve seyahat sigortası organizasyonu yapılır.
 • Tüm işlemler tamamlandıktan sonra öğrencinin gideceği ülke ve şehir ile ilgili oryantasyon yapılır.
 • Programın tamamında ve sonrasında öğrenciye ve ailesine tüm aşamalarda destek sağlanır.

devamını göster Devamını Göster

KARYA İLE DANIŞMANLIK YÖNTEMLERİ

1) KARYA olarak anlaşmalı olduğumuz üniversitelere doğrudan ÜCRETSİZ yerleştirme işlemi yapmaktadır.

Amerika gibi eğitim kalitesi yüksek tüm ülkelerde, öğrencilerimizin dil ve akademik yeterlilikleri üniversitelerin kabul koşullarını sağladığı durumlarda anlaşmalı üniversitelere ücretsiz ve direkt başvuru yapmaktayız.

2) Pathway, Foundation, A-level, International Year One programları aracılığıyla üniversite geçiş programları (Bu programın tamamında Karya International ücretsiz danışmanlık yapmaktatır.)

Öğrencilerin hedefleri dünya sıralamasında bir üniversitede eğitim almak olduğunda ya da üniversitelerin aradığı dil ve akademik yeterliliğini sağlayamadıkları durumlarda üniversite geçiş programları sağlayan ve uluslararası öğrencilere yönelik eğitim veren özel kurumlarda, almak istedikleri eğitim programlarına göre Foundation, Pathway ya da International Year One programları aracılığıyla üniversite hazırlık programlarına katılabilirler. Özellikle mühendislik ya da işletme alanında eğitim almak isteyen fakat yıl kaybetmek istemeyen öğrenciler için ise doğrudan üniversitenin ilk yılını okuyabilecekleri ‘international year one’ programları bulunmaktadır. Bu programlarda öğrenciler yalnızca uluslararası öğrenciler ile birlikte eğitim alırlar ve programı başarıyla tamamladıklarında üniversite eğitimlerinin 2. yılından itibaren akademik eğitimlerine devam ederler.

3) Danışmanlık ücreti alarak Üniversite yerleştirme

Harvard Üniversitesi vb. gibi sıralamalarda en yükseklerde yer alan üniversitelere danışmanlık bedeli ile başvuru ve sonrasındaki tüm işlemleri için hizmet vermekteyiz.

devamını göster Devamını Göster

AMERİKA'DA ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ HAKKINDA GÜNCEL BİLGİLER

devamını göster Devamını Göster
SAT sınavı nedir? Yeni SAT sınavı özellikleri

SAT;Scholastic Aptitude Testisminin kısaltması olan bir üniversite yerleştirme sınavıdır. Amerikan standartlarında bir sınav olup hem Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı öğrencilerin hem de uluslararası öğrencilerin üniversiteye yerleşmeleri için, SAT sınavına girmeleri ve gerekli skoru ...

Devamını Göster
Boston Dil Okulları

Dil öğrenmek çoğu insanın merak ettiği ve emek verdiği bir şeydir. Dil eğitimi almanın birçok farklı yöntemi vardır. Bazen pratik yaparak, bazen gramer kurallarını öğrenerek, bazen dinleyerek veya yazarak dil öğrenmek mümkün. Ama bir dili tam manasıyla öğrenmek ve kullanmak ...

Devamını Göster
Amerika

Amerika Birleşik Devletleri dünyanın en geniş kara parçasına sahip ülkelerinden biridir. Yüz ölçümü 9,834,000 kilometre karedir. Amerika Birleşik Devletleri en fazla göç alan ve göç popülasyonunun en fazla yaşandığı ülkelerden biridir. Dolayısıyla ...

Devamını Göster
İngiltere'de Dil Okulları Fiyatları

İngiltere dil okulları, her yıl dünyanın birçok farklı yerinden insanlar tarafından tercih edilir. Ülkedeki dil okullarının birçoğu dünya çapında bilinen kurumlar arasında yer alır. İngiltere dil okullarında eğitim almak isteyen kişiler, kendilerini geliştirmek için en uygun ...

Devamını Göster
Amerika'da Dil Okulu Ve Çalışma

Dünyanın her yerinde yurtdışında eğitim alman için farklı ülkelere giden kişiler bulunuyor. Yurtdışı eğitimi denince akla ilk gelen ülkeler genellikle Amerika, İngiltere ve Kanada gibi ülkeler oluyor. Amerika, eğitim kalitesi yüksek olan ve dünya çapında geçerliliği ...

Devamını Göster
Amerika Dil Okulu Konaklama

Hangi ülkede dil eğitimi almak isterseniz isteyin, en iyi ve en tecrübeli ülke olarak Amerika birinci seçenek olarak ön planda. Amerika’da dil eğitimi almak isteyen kişiler farklı ayrıcalıklara sahip olurlar. İngilizcenin en geçerli aksanı olarak kabul edilen Amerikan İngilizcesini ...

Devamını Göster
Amerika Dil Okulları Tavsiye

Bir dünya dili olan İngilizce, 54 ülkenin ve 400 milyon kişinin ana dili olmasıyla uluslar arası platformda çok önemli bir yere sahiptir. Eğitim, iş, sanat, kültür ve eğlence hayatına ayak uydurmak isteyen herkesin öncelikli ihtiyacı olan İngilizce, modern hayatın bir parçası ...

Devamını Göster
Amerika'da Dil Eğitimi Ve Çalışma İzni

Amerika, eğitim alanında dünyanın sayılı ülkelerinden biridir. Dünyanın her yerinden öğrencilere sahip olan Amerika, birçok kaliteli eğitim kurumuna sahiptir. Aynı zamanda ülkenin yaşam kalitesi ve standartları da yüksektir. İngilizce bilgisinin artırmak ve dilini geliştirmek isteyenler ...

Devamını Göster
Amerika'daki En İyi Üniversiteler

Amerika, her öğrencinin gitmek istediği ülkeler arasında yer alır. Dünyanın en iyi üniversitelerine sahip ülkelerden biri olarak her yıl yurt dışından öğrencilere ev sahipliği yapan bir ülkedir. Amerika'da bulunan çok sayıda üniversite vardır. 4 yıllık lisans ya da ...

Devamını Göster
Amerika Üniversite Fiyatları

Dünyada birçok öğrenci üniversite için yurtdışı eğitimlerini tercih edebiliyor. Yurt dışında eğitim alınan ülkelerin başında ise Amerika geliyor. Amerika eğitimde gelişmiş bir ülke olarak birçok önemli üniversiteye sahiptir. Ülkede bulunan kaliteli üniversitelerde ...

Devamını Göster
ABD’de Üniversite Okumak

Üniversiteyi yurtdışında okumak isteyen kişilerin en fazla merak etmiş olduğu noktalar arasında Amerika Birleşik Devletleri’nde nasıl üniversite okuyabilecekleri yer almaktadır. ABD’de üniversite okumak birçok ülkeye göre daha zordur. Çünkü ülkede çok fazla üniversite bulunuyor ve insanlar hangi okulu ...

Devamını Göster
Amerika' da Ucuz Dil Okul Fiyatları

Türkiye' de ya da başka bir ülke de, daha yüksek maaşlar kazanabilmek ve işe girerken öncelik kazanmak için hemen hemen bütün şirket ya da firmaların istediği şey dildir. Alınan İngilizce eğitim , kişiler için yeterli olmadığı zaman Amerika ülkesindeki okullara gitmek ve burada çok rahat bir şekilde ...

Devamını Göster
Amerika'da Dil Okulları

Eğitimde her zaman öncü olan ABD yaşam standartları açısından en çok tercih edilen ülkedir. Eğitim sisteminde sürekli yenilenen ve teknolojik ilerlemeye kaydeden ABD öğrencilere lisans, lisansüstü, doktora gibi birçok eğitim fırsatı sunmaktadır. Yurt dışı Amerika dil okullarında birçok seçenek mevcuttur. ...

Devamını Göster
Yurt Dışında Sertifika Programları

Eğitim; bir insanın hayatında ki en önemli kavramlardan birisidir. Aileden başlayıp, deyim yerindeyse " hayat boyu " devam eden uzun bir süreçtir. Ailede verilen eğitim; görgü kuralları, tuvalet eğitimi ve buna benzer konuları kapsar. okulda verilen eğitim ise; okuma yazma ile başlayıp, zamanla kişinin ileride ...

Devamını Göster
Yurtdışı Sertifika Programı

Eğitim hayatını yurt dışında yer alan seçkin okullarda yapmak isteyen ancak bütçesi ve zamanı kısıtlı olduğunu düşünüyorsanız uluslar arası diploma ve sertifika programlarına katılarak doğru bir tercih yapabilirsiniz. Sertifika programları ile özel bir alana yoğunlaşıp hem teorik hem de pratik eğitimler ...

Devamını Göster
Yurtdışında Lisans Eğitimi

Yurtdışında, üniversite eğitimi için mutlaka liseden mezun olmanız gerekir. Yurtdışında lisans eğitimi her ülke için farklı olabilir. ABD ve Kanada üniversitelerinde lisans eğitimi Türkiye'de olduğu gibi 4 yıl sürmektedir. Fakat Avrupa'da lisans eğitimini 3 yılda bitirebilirsiniz. ...

Devamını Göster

Amerika Dil Okulu Fiyatları

Tüm Fiyatlar USD Üzerinden verilmiştir. Güncel kampanyalar yansıtılmış, konaklama ve diğer giderlerle birlikte fiyat alabilmek için bize ulaşabilirsiniz.

Aşağdaki Tabloyu sağa ve sola kaydırarak diğer seçenekleri görebilirsiniz.

Okul Program Adı Şehir
Merkez
4 Hafta 8 Hafta 12 Hafta 24 Hafta Detay
EC
Intensive English
Boston
Merkez
2040.00
4080.00
5640.00
-
Detay
EC
Semi Intensive English
Boston
Merkez
1780.00
3560.00
4860.00
-
Detay
EC
General English
Boston
Merkez
1600.00
3200.00
4560.00
-
Detay
EC
English for Work
Boston
Merkez
2040.00
4080.00
-
-
Detay
EC
English in the City
Boston
Merkez
2040.00
-
-
-
Detay
EC
Academic English
Boston
Merkez
2040.00
4080.00
-
-
Detay
EC
Academic Semester/Year
Boston
Merkez
-
-
-
9000.00
Detay
EC
Intensive Academic Semester/Year
Boston
Merkez
-
-
-
9960.00
Detay
EC
Exam Preparation TOEFL
Boston
Merkez
2040.00
4080.00
5640.00
-
Detay
EC
English in the City
New York
30 Yaş Üstü
2240.00
-
-
-
Detay
EC
Exam Preparation TOEFL
New York
Merkez
1820.00
3640.00
4860.00
-
Detay
EC
Exam Preparation TOEFL
New York
Merkez
2240.00
4480.00
6180.00
-
Detay
EC
General English
New York
30 Yaş Üstü
1820.00
3640.00
4860.00
-
Detay
EC
Semi Intensive English
New York
30 Yaş Üstü
2000.00
4000.00
5520.00
9480.00
Detay
EC
Intensive English
New York
30 Yaş Üstü
2240.00
4480.00
6180.00
10920.00
Detay
EC
English for Work
New York
30 Yaş Üstü
2240.00
4480.00
-
-
Detay
EC
Intensive English
New York
Merkez
2240.00
4480.00
6180.00
-
Detay
EC
English for Work
New York
Merkez
2240.00
4480.00
-
-
Detay
EC
English in the City
New York
Merkez
2240.00
-
-
-
Detay
EC
Academic Semester Year
New York
Merkez
-
-
-
9480.00
Detay
EC
Intensive Academic Semester Year
New York
Merkez
-
-
-
10920.00
Detay
EC
General English
New York
Merkez
1820.00
3640.00
4860.00
-
Detay
EC
Semi Intensive English
New York
Merkez
2000.00
4000.00
5520.00
-
Detay
EC
Academic Semester Year
Washington D.C
Merkez
-
-
-
9000.00
Detay
EC
Intensive Academic Semester Year
Washington D.C
Merkez
-
-
-
9960.00
Detay
EC
Exam Preparation TOEFL/IELTS
Washington D.C
Merkez
2040.00
4080.00
5580.00
-
Detay
EC
General English
Washington D.C
Merkez
1600.00
3200.00
4560.00
-
Detay
EC
Semi Intensive English
Washington D.C
Merkez
1780.00
3560.00
4860.00
-
Detay
EC
Intensive English
Washington D.C
Merkez
2040.00
4080.00
5580.00
-
Detay
EC
English for Work
Washington D.C
Merkez
2040.00
4080.00
-
-
Detay
EC
Academic Semester Year
San Francisco
Merkez
-
-
-
9000.00
Detay
EC
Exam Preparation TOEFL
San Francisco
Merkez
2040.00
4080.00
5580.00
-
Detay
EC
Intensive Academic Semester Year
San Francisco
Merkez
-
-
-
9960.00
Detay
EC
General English
San Francisco
Merkez
1600.00
3200.00
4560.00
-
Detay
EC
Semi Intensive English
San Francisco
Merkez
1780.00
3560.00
4860.00
-
Detay
EC
Intensive English
San Francisco
Merkez
2040.00
4080.00
5580.00
-
Detay
EC
English for Work
San Francisco
Merkez
2040.00
4080.00
-
-
Detay
EC
Academic English
San Francisco
Merkez
2040.00
4080.00
-
-
Detay
EC
Exam Preparation TOEFL
San Diego
Merkez
2080.00
4160.00
5700.00
-
Detay
EC
English for Work
San Diego
Merkez
2080.00
4160.00
-
-
Detay
EC
Academic English
San Diego
Merkez
2080.00
4160.00
-
-
Detay
EC
Academic Semester Year
San Diego
Merkez
-
-
-
9240.00
Detay
EC
Intensive Academic Semester Year
San Diego
Merkez
-
-
-
10200.00
Detay
EC
Exam Preparation TOEFL
San Diego
Merkez
1640.00
3280.00
4680.00
-
Detay
EC
General English
San Diego
Merkez
1640.00
3280.00
4680.00
-
Detay
EC
Semi Intensive English
San Diego
Merkez
1820.00
3640.00
5040.00
-
Detay
EC
Intensive English
San Diego
Merkez
2080.00
4160.00
5700.00
-
Detay
EC
English for Work
Los Angeles
Merkez
2080.00
4160.00
-
-
Detay
EC
Academic English
Los Angeles
Merkez
2080.00
4160.00
-
-
Detay
EC
General English
Los Angeles
Merkez
1640.00
3280.00
4680.00
-
Detay

Fiyat Listesinin Devamını Göster

Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim