Amerika Dil Okulları

Yurt dışında dil eğitimi denildiğinde, akla ilk gelen ülkelerden biri Amerika’dır. Amerika ekonomi ve politik anlamda en büyük ülkelerin başında gelmektedir. Amerikan aksanlı İngilizce, dünyada oldukça yaygındır. Elbette, Amerika’nın endüstriyel anlamda filmleri, teknolojik yazılımları, teknolojik cihazları, endüstriyel ürünleri gibi konularda dünyaya hakim olmasını neden gösterebiliriz. Yurtdışında dil eğitimi denildiğinde, Amerika akla ilk gelen ülkeler arasındadır. Amerikan İngilizcesini giden öğrencilerimiz, bol tekrar ederek, konuşarak öğrenmektedir. Yani kısaca dili yaşayarak öğrenmektedir. Amerika yüz ölçümü olarak oldukça geniş bir ülke. Federal bir yapıya sahip olan Amerika eyaletler bazında yerelde yönetilirken, eyaletlerin tümü Washington D.C. ‘ de bulunan Federal devlete bağlıdır. Amerika yurtdışı eğitim açısından oldukça iyi bir yerdedir. Dil okullarının yanı sıra üniversite, yüksek lisans, sertifika programları gibi eğitim konularında da Amerika dünyada en çok tercih edilen ülkeleri arasındadır. Amerika’da dil eğitimi almaya karar verdikten sonra sırada Amerika’nın hangi şehrinde, hangi okulunda bu eğitimi alacağınız vardır. Eyaletler arasında yaşam oldukça farklılaşabilmektedir. Eyaletler arasında yasalar, kurallar değişiklik gösterebilmektedir. Hatta Amerika’da iklimler bile oldukça farklılık gösterebilmektedir. Bu nedenle sizin de tahmin edebileceğiniz gibi durumlar bu kadar değişkenlik gösterebilmekteyken Amerika dil okulu fiyatları değişiklik gösterebilmektedir. Amerika’nın her bölgesinde dil eğitimi alabilmek mümkün. Dil okullarının yanı sıra üniversitelerde dil eğitimi vermektedirler. Amerika’da üniversite ya da yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler için Amerika’da dil okulu okumak daha avantajlı olacaktır. Çünkü Amerika’da genel İngilizcenin yanı sıra Amerika eğitim sisteminin sınavları olan TOEFL, GMAT, GRE vb sınavlara hazırlanmadan önce İngilizce öğrenmek konusu kapanmış olur. Amerika’da dil eğitim sonrasında öğrencinin dil seviyesi ana dile yakın bir seviyeye ulaşabilmek mümkündür.

Amerika’da dil eğitimi almak için giden öğrencilere, aile yanında konaklama imkanı sunulmaktadır. Aile yanında kalmak Amerikan kültürünü yakından tanıma fırsatı tanıyacaktır. Genel olarak, aile yanında kalma yarım pansiyon şeklindedir. Amerikalı öğrenci kabul eden aileler, öğrencilere sabah kahvaltısı ve akşam yemeği vermekteler. Birden fazla öğrenci kabul eden ailelerde vardır. Amerika, dünyanın pek çok farklı ülkesinden öğrenci kabul etmektedir. Öğrenciler, İngilizce öğrenmenin yanı sıra dünyadan gelen pek çok farklı kültürleri tanıma fırsatı yakalamaktadır. Konaklamada bir diğer seçenek yurtlarda kalma imkanıdır. Yurtlar genellikle ulaşımın zor olduğu durumlarda okul içinde olduğu için tercih edilir. ABD’ de dil okulu ve çalışma konusu da bizlere gelen sorular arasında. Amerika’da çalışma izni düşük bir ihtimalle bulunabilmektedir. Çünkü ABD’de dil okulu okurken 20 saatlik kampüs içi çalışma hakkınız vardır. Ancak kampüs içi iş imkanlarında akademik bir eğitim için giden öğrencilere öncelik tanınmaktadır. Türk öğrenciler genel olarak ismi duyulmuş büyük metropol şehirlerde dil okuluna gitmek istemekteler. New York, Los Angeles, San Francisco gibi metropol ismi duyulmuş şehirlerde de dil eğitimi alma fırsatı bulunmaktadır. Tabi ki bu şehirlerde yaşam koşulları, diğer yerlere göre daha pahalı olmaktadır. Amerika’ya dil okuluna giden öğrencilerin konaklama ve yaşam masrafları yaklaşık olarak 1000-1500 USD olurken bu saydığımız ismi duyulmuş metropollerde ise 1500-2000 UDS’ dır. Amerika’da yaşama deneyimi kariyer planlarınız açısından oldukça yararlı olacaktır. İngilizce seviyeniz neredeyse ana dile yakın bir ölçüde konuşabilme, yazabilme, okuyabilme noktasına gelecektir. Bu kariyer planlarınız için sizlere daha geniş ufuklar açacaktır. Amerika’da dil eğitimi alırken unutulmaması gereken noktalardan birisi de Türkiye’ye Amerika arasında ki saat farkıdır. Amerika’nın doğu kıyısı diyebileceğimiz; New York, Boston, New Jersey, Miami gibi şehirlerde Türkiye ile 7 saat, saat farkı bulunmaktadır. Amerika’nın batı yakası diyebileceğimiz, San Francisco, Los Angeles, San Diego gibi şehirlerde ise bu saat farkı 10 saattir. Amerika dil okulları, fırsatlarıyla, eğitimiyle, deneyimleriyle sizleri bekliyor. Daha detaylı bilgi almak ve Amerika’da dil okulu için sizleri Karya Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerine bekliyoruz.

Amerika'daki Tüm dil okulu programlarımızı buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Yazar
1
Aslı Eren
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Avustralya’da Dil Okullarında En Çok Tercih Edilen Şehirler Avustralya, yurtdışı ...
İtalyanca öğrenmek ya da İtalyancasını geliştirmek isteyen kişiler için İtalya dil eğitimi ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim